Kontrola vstupních víz do SYD

Kontrola vstupních víz do SYD

Příspěvekod dou » 11. 7. 2019, 8:58

Hezký den,

australská pobytová víza jsou elektronická, tedy nejsou nijak vyznačena v pasu, ale jsou dostupná elektronicky. Nikde na světě není problém na odletu, kdy by se odmítl cestující odbavit jen proto, že nemá neelektronickou verzi pobytového australského víza.

Problém nastal v minulých dnech, kdy došlo k odmítnutí odbavení cestujícího v PRG pro let s China Eastern až do SYD z důvodu nepředložení vstupního víza do Austrálie. Mimochodem, stejný cestující se stejnou společností letěl PRG-SYD již v minulosti zcela bez problémů (podobně jako i s jinou společností či z jiných světových destinací).

Slečna na přepážce odmítla check-in až do SYD, dokonce požádala o přítomnost mladého čínského zástupce společnosti, oba kroutili hlavami, ale neustoupili.

Postupovali v souladu s předpisy nebo něco porušili? Mají přístup k elektronickým vízům do Austrálie? Nebo je za tím komplikace, že odbavení na odchozí let z Číny musí být proveden v Číně? Ostatně tam byl cestující odbaven zcela hladce bez jakýchkoliv dotazů či pochybností ohledně vstupního pobytového víza do Austrálie,

Takže se ptám, má každá letecká společnost stejný SW na odbavení v Praze nebo to Číňani mají jinak? Je nějak omezen přístup k databázi australských víz pro různé společnosti různě (např. teď s ohledem na kybernetickou bezpečnost ve vztahu k Číně)?

Došlo k porušení předpisů či pravidel?

Díky za informace či názory.

Jirka
dou
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 10. 2006, 9:30

Zpět na Odbavení cestujících

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron