Jak se stát řídícím letového provozu?

Garanty fóra jsou uživatelé Muž na křídle a hh

Moderátoři: hh, Muž na křídle

Příspěvekod MalyJozka » 20. 11. 2007, 9:01

david.e píše:prvni rok je to myslim asi 12 500 , druhy rok 25 000, ale ubytovani poskytuje i rlp


12900 hrubeho pocas zakladneho vycviku a 20000 hrubeho pocas pokracovaku a OJT, bez ohladu na to, ako dlho to trva
MalyJozka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 10. 2007, 19:03

Příspěvekod lukas » 27. 11. 2007, 12:19

narok na ubytovani mas pri splneni urcitych podminek...A treba u APP pozice mas ubytovani zajisteno jenom po dobu zakladniho vycviku, ale meni se to kazdy rok...
Plat: zakladni vycvik - 12960 hrubeho a pokracovaci a OJT 20 000 hrubeho.
lukas
 
Příspěvky: 28
Registrován: 24. 6. 2007, 11:44
Bydliště: Praha 7

Příspěvekod axs204b » 6. 2. 2008, 15:53

Měl bych dotaz. Když si udělám licenci zde, v ČR, například na app\twr , bude mi ta licence platit i v zahraničí? Kdybych se například přestěhoval do Kanady, budu moci být ŘLP i tam, aniž bych musel celý kurz a zkoušky absolvovat zanovu?
Děkji za odpověď.
axs204b
 
Příspěvky: 2
Registrován: 5. 2. 2008, 5:56

Příspěvekod david.e » 6. 2. 2008, 19:59

myslím že i když je budeš muset absolvovat znovu tak to bude brnkačka ne ? není přeci možné aby v jiném státu byli uplně jiní řídící :D
david.e
 
Příspěvky: 16
Registrován: 27. 5. 2007, 13:58

Příspěvekod marfik » 6. 2. 2008, 20:01

Budeš to muset dělat znovu.
marfik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 8. 1. 2007, 15:54
Bydliště: Praha

Příspěvekod eproucnik » 8. 2. 2008, 7:39

Neni to tak uplne pravda ze to musis delat znovu.Teda urcite ne vsechno.Kdyz uz mas hotovou licenci a nekam se prestehujes.(Nevim jak ta Kanada ale vzhledem k tomu ze je to Britske uzemi tak to bude stejne)tak musis absolvovat teoretickou zkousku z mistnich postupu ktere jsou samozrejme jine nez treba v Praze.Pak nejaka cviceni na simulatoru pricemz mnozstvi neni rovne celemu vycviku a pak samozrejme nejaky vycvik primo na danem stanovisti pricemz opet delka neni rovna celemu vycviku.Normalni vycvk trva 2 roky(U tech lepsich:)))A preskoleni na jine letiste trva zhruba 6 mesicu(zase podle sikovnosti...:))
eproucnik
 
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 8. 2007, 19:31

Příspěvekod axs204b » 9. 2. 2008, 16:21

Děkuju Všem, za to, že si našli čas, aby mi zodpověděli mou otázku. :)
axs204b
 
Příspěvky: 2
Registrován: 5. 2. 2008, 5:56

Platy

Příspěvekod Lubanus » 26. 4. 2008, 10:08

No tedy přiznám se že 12900Kč hrubého se mi fakt zdá hodně málo, to snad není ani minimální mzda ne? 20000kč hrubého taký není zázrak,ale budiž když už tak si na to člověk půjčí (no nevímjestli mu ale nějaká banka vzhledem k tak malému příjmu bude ochotná půjčit-ale to pominu, mám třeba i svoje úspory),ale jaký je plat řídícího?? 30000-40000 hrubého??
Potřeboval bych to vědět, nemá smysl se zadlužovat když b ynebylo z čeho splácet. Práce je to super, kdo by to nechtěl dělat, ale bohužel dneska je všude základem ale ekonomika. Takže kolik je průměrný výdělek řídícího?
Lubanus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 11. 2006, 18:44

Příspěvekod lukas » 26. 4. 2008, 20:11

Plat ridiciho je to nejmensi co bys mel vedet. Pokud mas o tuto pozici zajem, tak te prece penize nezajimaji, ne? 20000Kc se ti zda malo? Kolik lidi to dneska ma? Jeste spousta si o takovych penezich musi nechat zdat. Pokud jdes jenom po penezich, tak bys mel mozna zustat u toho co delas. Protoze kdyz zapocitas, ze vycvik dokonci cca 25-50% lidi co se dostanou do kurzu, tak to pro tebe asi nebude. Pokud mas o to opravdu zajem, tak te penize zajimat nebudou a pujdes do toho i s timto rizikem...
lukas
 
Příspěvky: 28
Registrován: 24. 6. 2007, 11:44
Bydliště: Praha 7

Příspěvekod lukas » 26. 4. 2008, 20:11

a podle ceho soudis, ze je tato prace super, pokud mohu byt zvedavy?
lukas
 
Příspěvky: 28
Registrován: 24. 6. 2007, 11:44
Bydliště: Praha 7

Re: Platy

Příspěvekod MalyJozka » 27. 4. 2008, 5:47

Lubanus píše:No tedy přiznám se že 12900Kč hrubého se mi fakt zdá hodně málo, to snad není ani minimální mzda ne? 20000kč hrubého taký není zázrak,ale budiž když už tak si na to člověk půjčí (no nevímjestli mu ale nějaká banka vzhledem k tak malému příjmu bude ochotná půjčit-ale to pominu, mám třeba i svoje úspory),ale jaký je plat řídícího?? 30000-40000 hrubého??
Potřeboval bych to vědět, nemá smysl se zadlužovat když b ynebylo z čeho splácet. Práce je to super, kdo by to nechtěl dělat, ale bohužel dneska je všude základem ale ekonomika. Takže kolik je průměrný výdělek řídícího?


z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze sa z tych 20 tisic da v pohode vyzit...
MalyJozka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 10. 2007, 19:03

Příspěvekod Muž na křídle » 29. 4. 2008, 8:14

lukas píše:Plat ridiciho je to nejmensi co bys mel vedet. Pokud mas o tuto pozici zajem, tak te prece penize nezajimaji, ne? 20000Kc se ti zda malo? Kolik lidi to dneska ma? Jeste spousta si o takovych penezich musi nechat zdat. Pokud jdes jenom po penezich, tak bys mel mozna zustat u toho co delas. Protoze kdyz zapocitas, ze vycvik dokonci cca 25-50% lidi co se dostanou do kurzu, tak to pro tebe asi nebude. Pokud mas o to opravdu zajem, tak te penize zajimat nebudou a pujdes do toho i s timto rizikem...


Hele Lukasi, tohle je trosku staromodni nazor, nemyslis ? Nemuzes prece cekat, ze v dnesni dobe si nekdo pronajme garsonku na nejhnusnejsim sidlisti v Kladne, do Jence bude chodit pesky pres pole, jist celej mesic akorat chleba, a bude 'stastny' protoze prece dela 'skvelou' praci. Penize jsou proste dneska pri vyberu zamestnani na prvnim miste, s tim je potreba se smirit.
Ja bych taky nesel delat treba kosmonauta za 15 hrubyho, i kdyz to musi bejt uplne skvela prace, protoze by mi okamzite banka sebrala dum i auto, socialka deti, a nejakej ridici manzelku... 8)
Proste priority jsou dneska jiny, a kdyz mas moznost delat praci ktera ti pripada super, je to jenom takovej bonus navic...

Lubanus: Paklize mas o tu praci zajem, obrat se na personalni oddeleni RLP CR s.p. a tam ti daji veskere informace, ktere potrebujes vedet.
Muž na křídle
 
Příspěvky: 83
Registrován: 14. 10. 2006, 20:31

Příspěvekod lukas » 29. 4. 2008, 16:09

ele Lukasi, tohle je trosku staromodni nazor, nemyslis ? Nemuzes prece cekat, ze v dnesni dobe si nekdo pronajme garsonku na nejhnusnejsim sidlisti v Kladne atd...
)

To netvrdim, ale zajimat se prvne o penize je dle meho spatny nazor. Pokud mam o tuto profesi zajem, tak mam i zjisteno kolik dostava ATC cca penez a vse co k tomu potrebuju, ale ptat se jenom po penezich, to taky neni. Jak pak maji vypadat uspesne kurzy, kdyz jdou lidi jenom pro penize? Pak to vypada jak to vypada, uspesnost ani ne 50%...
lukas
 
Příspěvky: 28
Registrován: 24. 6. 2007, 11:44
Bydliště: Praha 7

Příspěvekod Lubanus » 29. 4. 2008, 20:37

lukas píše:Plat ridiciho je to nejmensi co bys mel vedet. Pokud mas o tuto pozici zajem, tak te prece penize nezajimaji, ne? 20000Kc se ti zda malo? Kolik lidi to dneska ma? Jeste spousta si o takovych penezich musi nechat zdat. Pokud jdes jenom po penezich, tak bys mel mozna zustat u toho co delas. Protoze kdyz zapocitas, ze vycvik dokonci cca 25-50% lidi co se dostanou do kurzu, tak to pro tebe asi nebude. Pokud mas o to opravdu zajem, tak te penize zajimat nebudou a pujdes do toho i s timto rizikem...


Vůbec nechápu tvou reakci?!!! Podívej jako z 20000 korun, těžko dneska přežiješ, ty asi jo,ale já mám rodinu a nějakou úroven, kolik stojí pronájem bytu v Praze nebo okolí? Rád bych taky občas jel někam na odovolenou, a tak, za 20000 dělat fakt nebudu, to si fakt nemůžu a nechci dovolit. Akceptuji dobu výcviku, to je něco jiného, ale pak se mi ta investice musí vrátit. a mezi námi děvčaty, každou práci dělám pro pěníze, mebo ty snad děláš zadarmo jen proto že tě to baví?? tak to klobouk dolů!
V druhé příspěvku píšeš : "ale zajimat se prvne o penize je dle meho spatny nazor. Pokud mam o tuto profesi zajem, tak mam i zjisteno kolik dostava ATC cca penez a vse co k tomu potrebuju..." no to je totiž to co se snažim zjistit, ty píšeš že to samosebou víš, fajn, někdo ti to musel říct, a já schánim někoho kdo to řekne mě. Víc toho o dispečerství dost, v letectví se pohybuju a prostě jewn chci vědět kolik si takovej řídící v čechách vydělá. Kolik má venku vím. to je celé tak nevím proč mě napadáš!!!!
Lubanus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 11. 2006, 18:44

Příspěvekod Muž na křídle » 30. 4. 2008, 7:15

lukas píše:To netvrdim, ale zajimat se prvne o penize je dle meho spatny nazor. Pokud mam o tuto profesi zajem, tak mam i zjisteno kolik dostava ATC cca penez a vse co k tomu potrebuju, ale ptat se jenom po penezich, to taky neni. Jak pak maji vypadat uspesne kurzy, kdyz jdou lidi jenom pro penize? Pak to vypada jak to vypada, uspesnost ani ne 50%...


No ja myslim ze to nema s uspesnosti kurzu nic spolecnyho, naopak, clovek kterej si prohlidne tabulku ZMT se sakra snazi, aby to dokoncil. Na mizernou uspesnost kurzu ma vliv spis nedokonale vyberove rizeni, kterym stale prochazeji lidi, u kterejch se divis, jak vubec mohli dostat ridicak na auto, a naopak jsou 'neprijati' taci, kterym by to mozna slo, ale neumej spravne pouzivat predminuly cas v anglictine.
Muž na křídle
 
Příspěvky: 83
Registrován: 14. 10. 2006, 20:31

PředchozíDalší

Zpět na Řízení letového provozu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron