Jaké letové tratě mi vedou nad chatou?

Garanty fóra jsou uživatelé Muž na křídle a hh

Moderátoři: hh, Muž na křídle

Jaké letové tratě mi vedou nad chatou?

Příspěvekod Martin Kotek » 18. 10. 2007, 23:29

Dobrý pozdní večer .Mám zas jednu prosbu ,která mi dlouho vrtá hlavou .Mám chatu ve SVOJETICÍCH u Říčan kousek od Prahy 27KM a vždycky nad chatou přelétávají dost často B747,B777,B737, MD-11 Lufthansa no prostě je toho hodně. Zajímá mne co zde vede za letecké traťě,koridory odkud a kam vedou? Co mohu vidět za společnosti? Bohužel poznám jen Lufthansu a British Airways. Poradíte mi zas? Díky moc Martin. :wink:
Martin Kotek
 
Příspěvky: 33
Registrován: 16. 10. 2006, 22:29

Příspěvekod Tacco » 20. 10. 2007, 17:38

Dobrý večer, nezjišťoval jsem to přímo pro Svojetice, ale bydlím v Říčanech a myslím, že to bude prakticky stejné... tedy:

Je možno sledovat přelety v horním sektoru (FL 245 - FL 660) na trase UL 984 (Praha - Ostrava) v úseku LETNA - PEMUR. Dále je pak ještě možno vidět jednosměrnou trasu UL 858 (Vožice - Hermsdorf).

V dolním sektoru pak lze spatřit letouny přibližující se na Ruzyň. Létá-li se na rwy24, jsou to letouny, přilétající od jihovýchodu, které letí přibližně směrem na RASIM (Úvaly). Je-li v provozu rwy 31, je provoz bohatší a létají přes nás letadla vektorovaná ze severozápadu. Pokračují nad Jesenici, kde se stáčí do osy dráhy.

U VFR letů těžko hledat nějakou pravidelnost.

Svojetice jsou cca o 5km dále, ale myslím, že zejm. pro horní sektor je ten rozdíl zanedbatelný...
Tacco
 
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 9. 2007, 20:42
Bydliště: Říčany

Příspěvekod Martin Kotek » 21. 10. 2007, 17:40

Děkuji moc za odpověď :) Myslim ,že to bude stejné Říčany jsou opravdu kousek. Ještě jednou dík. :wink:
Martin Kotek
 
Příspěvky: 33
Registrován: 16. 10. 2006, 22:29

Příspěvekod doktor » 21. 10. 2007, 22:49

prodej chatu :shock: :shock: :shock: :twisted:
doki
doktor
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 8. 2007, 15:39
Bydliště: slovensko

Příspěvekod jakubv » 29. 10. 2007, 20:31

ještě doplním, stačí si stánout třeba tady první a druhý PDF soubor a podívat se na něj
http://www.lktb.info/download.htm

jinak trasa na ostravu je hojne využívaná Lufthansou, líta tam Thai, Vietnamci (dva každý odpoledne), občas SIA, carga 747 a MD11 a menší.

přes vožice se lítá hodně směrem na AMS a Londýn a dál do USA, hodně je odpoledne arabských linek (EMI, Qatar...), menší jsou hodně KLM a další do AMS, hojně využívají Maďaři, Izrailci, Malaisia, třeba taky Continetal z Izraile do USA, British A a Virgin, je toho hodně.

tu první občas fotím nad prahou, tu druhou mám na prodloužení trasy nad chalupou u Varu a tam je taky fotím :-) (a sleduju na SBS1 :-))
jakubv
 
Příspěvky: 19
Registrován: 6. 1. 2007, 13:23

Příspěvekod marfik » 30. 10. 2007, 9:08

jakubv píše:přes vožice se lítá hodně směrem na AMS a Londýn a dál do USA


Trať VOZ-HDO je pro odlety z LOWW na sever.

To co popisuješ je provoz na trati UL 602, případně UL 726, který přímo přes VOZ nelétá (ale pokud je z určitých míst poslán "někam" přímo, muže přes ní samozřejmě letět ;-) ), je-li výstupním bodem VARIK a dovoluje to (ne)aktivace vojenských prostorů létá se po ILNEK NORKU (bod na hranici SRN a NL) pro EHAM a bod KEMAD pro vše ostatní.
Takže nad KV je máš jak na dlani :-)

Márfi
marfik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 8. 1. 2007, 15:54
Bydliště: Praha

letecké korydory

Příspěvekod zvaty » 3. 1. 2009, 21:12

Dobrý den může mi někdo poskytnout informace o leteckých kooridorech (místa s největší hustotou leteckého provozu dopravních letadel) u nás v ČR.
Jedná se mi zejména o oblast Šumperka, kde skoro při každém pohledu na nebe spatřím nějaké dopravní letadlo (a to i v noci).
Na které z letišť by mohla tyto letadla směřovat?............většinou letí ze západu na východ - nebo naopak a zdá se mi málo pravděpodobné, že by to bylo tuzemské ostravské letiště...........
díky za info
zvaty
 
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 1. 2009, 16:05
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod marfik » 4. 1. 2009, 13:36

Tratě najdeš na http://lis.rlp.cz/ v AIP
ENR 6.1.1. dolní a 6.1.3. horní vzdušný prostor.

Přes Šumperk to budou éra na Ukrajinu a Dálný a Střední východ a zpět, a také přílety/odlety do Krakova a Katovic.
marfik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 8. 1. 2007, 15:54
Bydliště: Praha


Zpět na Řízení letového provozu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron