Chovani spravy letist

To:burgr

Příspěvekod Jerrys » 3. 5. 2007, 19:58

ale jasně že máš pravdu,pohybovat se okolo plotu na Ruzyni a fotit letadla NENÍ zakázané!!!
Myslím,že (a pevně v to doufám!!!) tohle vám nikdo netvrdil,jedná se jen o to,že ostraha dostane výzvu aby skontrolovala dění okolo plotu,když je tam pohyb.Přijedeme,koukneme co se děje,popřípadě se pokusím zjistit jestli auto u plotu kousek dál od spotterů patří k nim a jedu si po svém.Jak už jsem psal,pokud nejsi na plotě,dělej si s foťákem co chceš,ale pochop,že se okolo tebe budu motat a třeba se i na něco zeptám.
A není v tom zamák bolševizmu,je to prostší ...... jen prevence bezpečnosti.
Jerrys
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 4. 2007, 18:31

To:marfik

Příspěvekod Jerrys » 3. 5. 2007, 20:02

Já vím co myslíš....:-).Občas je to fakt na nervy při těch vstupech......a věř mi,že i pro nás.....no snad potkáváš většinu z nás slušných a pohodových,i když věřím,že občas to není to "pravý ořechový".
Jerrys
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 4. 2007, 18:31

Re: To: KEH

Příspěvekod keh » 3. 5. 2007, 22:28

Jerrys píše:Jen jsem myslel,že by Tě třeba mohlo zajímat probrat to s někým "z druhé strany" plotu.


Vis co? Az budes chtit priste zacit plodnou debatu, nezacinej ji otiranim se o neci vzhled. Tva zminka o rozich hoveziho kastrata ve me vyvolala myslenku na mentalni schopnosti toho sameho tvora. Kdyz uz se takhle uvedes, pak se nediv, ze diskusi s tebou nejsem prilis naklonen, nebot mam od zacatku dojem, ze na me chces hledet jako na podradne stvoreni. Takhle se mnou peknych par let zachazeli bolsevicti lampasaci (odtud ta dalsi asociace). Je mozne, zes nikdy v KSC pred prevratem nebyl, ale manyry jsi od nich odkoukal temer dokonale.

A o co ze kolem plotu na LKPR jde? Myslim, ze mam docela jasnou predstavu, jaka byla puvodni myslenka dobreho a kvalitniho zabezpeceni a na vlastni kuzi zazivam, jak ji "zpracovali a uvedli v zivot" ruzni "bezpecnostni experti", kteri maji absolutni hodnotu velikosti obuvi vetsi nezli IQ.

A nakonec: Jestli pusobis v OL, doporuc kolegum (ci podrizenym - to nevim), aby si alespon PRECETLI zakony, vyhlasky a narizeni, kterymi se proti mne chteji ohanet. Pokud zacnou pres plot tlachat prekroucene polopravdy ci naproste nesmysly, musi se kazdy clovek s minimem prehledu smat, az se za bricho popada. Je mozne, ze je to soucast vasi protiteroristicke strategie: nechat utocnika, at se umlati sam za plotem smichy nad ruznyma blbostma, ktere k nemu pres pletivo zazni...
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod Muž na křídle » 4. 5. 2007, 14:32

Jerrys píše:Na základě těchto smluv vydala vláda národní bezpečnostní program a tím se prostě letiště řídit musí a bude a jestli jsme s prominutím připo*ranější,či papežštější než papež......o tom mužeme vést polemiku,můžeme se špičkovat i hádat,ale věř,že to je tak jediný co s tím můžeme dělat.


100% souhlas... tohle je nesmysl resit, a je zbytecny se zlobit na zamestance OL, ze delaj to, za co jsou placeny... i kdyz to muze vypadat vypada jako klapky na ocich a plneni nesmyslnych narizeni bez rozmyslu, imho je to porad lepsi, nez nejaky pokus o vlastni invenci a rekneme volnejsi interpretaci urcitych pravidel. To vetsinou nedopada dobre.

NICMENE, zamestnanec OL se nemuze divit, ze kdyz se okolo tebe budu motat a třeba se i na něco zeptám. , tak dostane jedinou spravnou odpoved, a ta zni 'co je vam sakra do toho'. Neexistuje jedinej duvod, proc by mel dostat odpoved jinou, (no dobra, snad jedine dobre vychovani), nez ze mu do toho ale vubec lautr nic neni.
I kdyby se za plotem konala uplne bozska plazova party, hrali tam Beach Boys, tocily se diskokoule, kluci meli kalhoty do zvonu a vopaleny blondyny byly nahore bez, koktejly s destnickama a prskavkama, proste fakt super parada, tak pracovnik ostrahy nema zadny zakonny narok na to, aby dostal jinou odpoved nez "Vubec nic vam do toho neni." Ani kdyby se na hlavu stavel, pestickou hrozil, na zadickach lezel a nozickama kopal, proste jen: "Nic vam do toho neni". Veskere jeho pravomoci konci tam, kde podle mapy na katastru nemovitosti konci pozemek letiste a zacina pole toho hodneho sedlaka z Tuchomeric.
Muž na křídle
 
Příspěvky: 83
Registrován: 14. 10. 2006, 20:31

Re: To: KEH

Příspěvekod HiPPoCZ » 28. 5. 2007, 16:09

keh píše:
Jerrys píše:Jen jsem myslel,že by Tě třeba mohlo zajímat probrat to s někým "z druhé strany" plotu.


Vis co? Az budes chtit priste zacit plodnou debatu, nezacinej ji otiranim se o neci vzhled. Tva zminka o rozich hoveziho kastrata ve me vyvolala myslenku na mentalni schopnosti toho sameho tvora. Kdyz uz se takhle uvedes, pak se nediv, ze diskusi s tebou nejsem prilis naklonen, nebot mam od zacatku dojem, ze na me chces hledet jako na podradne stvoreni. Takhle se mnou peknych par let zachazeli bolsevicti lampasaci (odtud ta dalsi asociace). Je mozne, zes nikdy v KSC pred prevratem nebyl, ale manyry jsi od nich odkoukal temer dokonale.

A o co ze kolem plotu na LKPR jde? Myslim, ze mam docela jasnou predstavu, jaka byla puvodni myslenka dobreho a kvalitniho zabezpeceni a na vlastni kuzi zazivam, jak ji "zpracovali a uvedli v zivot" ruzni "bezpecnostni experti", kteri maji absolutni hodnotu velikosti obuvi vetsi nezli IQ.

A nakonec: Jestli pusobis v OL, doporuc kolegum (ci podrizenym - to nevim), aby si alespon PRECETLI zakony, vyhlasky a narizeni, kterymi se proti mne chteji ohanet. Pokud zacnou pres plot tlachat prekroucene polopravdy ci naproste nesmysly, musi se kazdy clovek s minimem prehledu smat, az se za bricho popada. Je mozne, ze je to soucast vasi protiteroristicke strategie: nechat utocnika, at se umlati sam za plotem smichy nad ruznyma blbostma, ktere k nemu pres pletivo zazni...


Původně jsem zde nechtěl moc rýpat, ale musím. Líbí se mi jak nadávate ostraze letiště, a jen se někdo otře trochu o Vás, je to špatně, příště, když nebudete chtít aby se někdo otíral o Vás, neotírejte se Vy o nikoho, tohle mě opravdu točí.
Uživatelský avatar
HiPPoCZ
 
Příspěvky: 10
Registrován: 22. 5. 2007, 7:28
Bydliště: Kladno

Re: To: KEH

Příspěvekod keh » 29. 5. 2007, 23:32

HiPPoCZ píše:Původně jsem zde nechtěl moc rýpat, ale musím. Líbí se mi jak nadávate ostraze letiště, a jen se někdo otře trochu o Vás, je to špatně, příště, když nebudete chtít aby se někdo otíral o Vás, neotírejte se Vy o nikoho, tohle mě opravdu točí.


Myslim, ze Vam unikl drobny detail. Zatimco ja zminuji snizenou kvalitu komunikacnich schopnosti, znalosti zakonu a dalsich podstatnych veci u lidi, kteri by meli dbat na bezpecnost na LKPR, muj oponent se zmohl pouze na detinske zesmesnovani meho vzhledu. Nechapu, co Vas na tom muze tak tocit. Jinak kritka konkretnich chyb podle meho neni nejakym "otiranim se o nekoho". Pokud bych napsal cokoliv, co neni pravda nebo naprosto nesouvisi u pracovniku OL s vykonem jejich funkce, pak by se tak moje prispevky daly oznacit. Takhle mi to prijde trosku nepresne vyjadrene.
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod HiPPoCZ » 22. 6. 2007, 8:17

to Keh:
Ještě jednou jsem si celý strom přečet, a musím uznat trochu svojí chybu, částečně jsem špatně pochopil, respektive si zapamatoval, část jednoho příspěvku, tímto se Vám za předchozí informaci omlouvám. Snad se mi to příště nestane.
Uživatelský avatar
HiPPoCZ
 
Příspěvky: 10
Registrován: 22. 5. 2007, 7:28
Bydliště: Kladno

Příspěvekod keh » 22. 6. 2007, 19:07

To HiPPoCZ:

Nic se nedeje. ;-) Ja zase musim uznat, ze ne vsichni pracovnici OL jsou stejni, s nekterymi se da i normalne lidsky mluvit. Bohuzel, maji vsak stale ve svych radach dost vysoke procento mnou vyse popisovanych "exotu"...
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod kober » 25. 6. 2007, 10:13

Tak v sobotu na nás u plotu u Kněževsi pokřikoval jakýsi bezvýznamný psovod něco o "debilech co koukaj na letadýlka", což doprovázel ksichty odpovídajícími jeho mentální úrovni. Aspoň že letiště zaměstnává lidi, které letadla nezajímají, dokonce jimi pohrdají, a tak se mohou na svou práci soustředit :roll:
kober
 
Příspěvky: 38
Registrován: 15. 11. 2006, 11:47

Příspěvekod bugr » 25. 6. 2007, 10:18

to je jako vtip? to chtělo kameru a natočit to. já byl v sobotu u plotu u těch hald u prahu 24 s kamerou, stáli tam policajti(asi kvůli odletu Delty?) a vše v pohodě
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod kober » 25. 6. 2007, 15:28

bugr píše:to je jako vtip? to chtělo kameru a natočit to. já byl v sobotu u plotu u těch hald u prahu 24 s kamerou, stáli tam policajti(asi kvůli odletu Delty?) a vše v pohodě

Vtip to není. Natočit by to asi stejně nešlo, zbabělec pokřikoval dost z dálky, takže mu moc nebylo rozumět. Mail s SPZ daného vozu a časem jsem poslal na lepru, ale spíše než jako oficiální stížnost jsem to podal ve stylu "když jsou jediné pořádné místa na focení za plotem, tak ať aspoň ten plot nemá ostnáč ve výši očí a neřvou na mě magoři...".
kober
 
Příspěvky: 38
Registrován: 15. 11. 2006, 11:47

Příspěvekod keh » 25. 6. 2007, 22:12

Domnivam se, ze toto forum monitoruji prislusnici OL, takze mi to neda, abych se nezeptal:

Kolem plotu Ruzynskeho letiste lze v letnim obdobi dost casto narazit i na spottery ze zahranici. Pokud by nekdo z "ostrych hochu", ktery bude rekneme intelektualne nesmely, takhle zacal hulakat na nektereho z nasich nemeckych (nebo holandskych, anglickych, belgickych, ci uplne jinych) kolegu, nebude vam to ani trochu trapne? Zrovna tito lide maji zazite chovani lidi, kteri strezi velka letiste v zemich, jejichz obyvatelstvo asi tolik netrpi mindraky, jako mali cesti lide. Take v tamnejsich ochrankach budou asi jina kriteria pro prijimani uchazecu (napr. IQ nesmi klesnout pod 90). Po podobne prihode se da predpokladat, ze si to postizeny nenecha pro sebe a pak ovsem nebude pro smich jen OL, ale i zbytek obyvatelstva CR.
Think about it...

P.S.: Za nekolik tydnu se chysta velke mezinarodni setkani spotteru v Praze (viz http://www.prague2007.wz.cz/). Dejte radeji tem "chudsim duchem" dovolenou...
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod kober » 20. 7. 2007, 12:51

kober píše:Tak v sobotu na nás u plotu u Kněževsi pokřikoval jakýsi bezvýznamný psovod něco o "debilech co koukaj na letadýlka", což doprovázel ksichty odpovídajícími jeho mentální úrovni. Aspoň že letiště zaměstnává lidi, které letadla nezajímají, dokonce jimi pohrdají, a tak se mohou na svou práci soustředit :roll:

kober píše:
bugr píše:to je jako vtip? to chtělo kameru a natočit to. já byl v sobotu u plotu u těch hald u prahu 24 s kamerou, stáli tam policajti(asi kvůli odletu Delty?) a vše v pohodě

Vtip to není. Natočit by to asi stejně nešlo, zbabělec pokřikoval dost z dálky, takže mu moc nebylo rozumět. Mail s SPZ daného vozu a časem jsem poslal na lepru, ale spíše než jako oficiální stížnost jsem to podal ve stylu "když jsou jediné pořádné místa na focení za plotem, tak ať aspoň ten plot nemá ostnáč ve výši očí a neřvou na mě magoři...".

Letiště Praha píše:Vážený pane,
prošetřili jsme Vaši stížnost na nevhodné chování zaměstnance ostrahy letiště a poskytujeme k ní následující vysvětlení.

1. Jedním z hlavních úkolů hlídek Ostrahy letiště na perimetru letiště Praha - Ruzyně je kontrola neporušenosti oplocení v rovině ochrany civilního letectví a ochrany majetku státního podniku Letiště Praha. Právě poškozování oplocení (tedy majetku Letiště Praha s.p.) je bohužel častým projevem vandalů, a je velmi těžké prokázat, zda oplocení poškodil ten, kdo například právě fotografuje, nebo někdo před ním.

2. Výška a typ oplocení je daný standardy ICAO (International Civil Aviation Organization - Mezinárodní organizace pro civilní letectví). Délka oplocení letiště Praha - Ruzyně činí cca 20 km. Na jeho opravy jsou každý rok vynakládány nemalé prostředky.

3. Zřízení deklarovaného místa na fotografování není v kompetenci ostrahy letiště. Kromě toho, každý planespotter obvykle hledá zajímavé a neobvyklé záběry, a místa odkud lze tyto záběry pořídit, jsou právě na perimetru letiště v osách přistávacích a vzletových drah.

Vážený pane, pokud pociťujete, že zaměstnanec nebo zaměstnanci letiště při jednání s Vámi porušili zásady profesionálního chování, velmi se omlouváme. Mrzí nás to o to víc, že zaměstnanci procházejí pravidelným školením, jsou na ně a jejich přístup ke klientům kladeny vysoké nároky a mnohdy patří k fanouškům letectví.

S úctou
(jméno odstraněno)
výkonný ředitel
Korporátní záležitosti
Letiště Praha, s.p.
kober
 
Příspěvky: 38
Registrován: 15. 11. 2006, 11:47

Plot podle ICAO?

Příspěvekod JaM » 20. 7. 2007, 23:18

Žasnu. Já si snad dám v pondělí tu práci a vyhledám si, zda ICAO něco říká o letištních plotech, a pokud ano, potom co...
Perimetr je, pokud se nemýlím, mimo jiné správní obvod - vskutku nevím, co tím má Letiště Praha na mysli a jak si ho stanoví.
A nevím, že by kdo fotil v ose dráhy. Obvykle se přeci fotí zboku, ne?
Prostě typická "politicky korektní" odpověď.
Uživatelský avatar
JaM
 
Příspěvky: 81
Registrován: 30. 10. 2006, 8:31
Bydliště: Hradištko pod VOZ 3M SID :)

Příspěvekod warman » 21. 7. 2007, 7:55

No...myslím, že tam něco bude...Buď L14 - Letiště nebo L17 - Bezpečnost mezinárodního civilního letectví - Ochrana před protiprávními činy. Otázka je, jak moc to bude taxativní.

Jinak si myslím, že ještě stále máme velké štěstí, že není vůbec protizákonné fotit letadla a letiště. Protože i v Evropě už je často běžnou praxí, že i když si fotíte jen tak v hale, nebo si nahráváte letadla na kameru, tak k vám někdo přijde, že je to zakázáno. Osobně jsem to zažil například v Madridu. A ať nechodíme daleko, tak v severoafrických státech je poměrně velká možnost předvedení na policii za focení letišť, vlakových nádraží, příslušníků ozbrojených složek atd...Takže bych se nerozčiloval nad tím, jak letiště hlídá bezpečnost, protože je to jejich práce. A argumet, který tu padl - "když jsou jediné pořádné místa na focení za plotem, tak ať aspoň ten plot nemá ostnáč ve výši očí a neřvou na mě magoři..." - je podle mě velice zcestný a příliš egoistický...
warman
 
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 1. 2007, 9:19

PředchozíDalší

Zpět na Správa letiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron