Chovani spravy letist

Příspěvekod keh » 9. 12. 2006, 9:39

marecek píše:
vres píše:Na staré věži (pod "novou") je stálá security hlídka monitorující letiště. Takže to patrně pocházelo odtud, ne od řídících.


Nebo je taky možný, že mýho jointa považovali v tom dalekohledu za nebezpečnou foukací zbraň a to je vyděsilo 8)


Jasne. A muj stativ pod fotak povazovali za maskovanou Bazooku :P
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod rebi » 18. 3. 2007, 20:55

to máte blbý zkoušenosti, bly jsem v noci na valu furt tma kolem jezdili z ochranky a svítili na mě nějákejma reflektorama, jendou sjem si vzal do ruky termosku když přojížděli pak mi došlo že to mohlo vypadat jako bomba, ale klukům se zřejmě nechtělo z tepla svého vyhřátého automobilu
rebi
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15. 10. 2006, 19:24

Mošnov

Příspěvekod jvas » 19. 3. 2007, 6:11

Na Mošnově je to docela v pohodě. Jednou jsem ochranku potkal tam, kde byl kdysi zákaz vjezdu a dnes už tm je jen závora. Ten chlap ke mně přišel a říkal mi, že je tam zákaz vstupu, tak jsem mu řek, že tam žádný není, tak mi dal pokoj. :D
Uživatelský avatar
jvas
 
Příspěvky: 43
Registrován: 29. 11. 2006, 15:43
Bydliště: Ostrava

Gloria in excelsis

Příspěvekod keh » 4. 4. 2007, 11:47

Vypada to, jako by se na LKPR hnuly ledy. V poslednich dnech jsem byl nekolikrat "pristizen" ochrankou letiste u plotu blizko krizeni RWY 13-31 a TWY F. Zastavili u me s autem, zeptali se, jestli ten vuz u zavory je muj a pak uz jen prsely dotazy typu "Kde se daji ty fotky odsud videt", pripadne "Co vsechno se da slyset v tej <<vysilacce>>, co vam tu visi na plote"...
Jestli nekdo z nacalstva ochranky tohle forum cte a befelem upravil chovani jejich clenu nebo jestli proste jen prisli k rozumu, to nevim. Jiste je, ze je posledni dobou nejak nepoznavam a jsem tomu rad :-)
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod bugr » 4. 4. 2007, 17:56

když stojím u karga a je tam víc lidí tak tam většinou stojí ochranka u plotu v autě. Ale nepruděj. Chápu je, vždycky se najde kretén kterej je schopen přelézt plot, mezi spotterama asi ne ale to asi jde všechno těžko poznat. Oni by měli pochopit že my "kochači se letadly" máme letadla rádi a nechceme škodit.
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod Jerrys » 28. 4. 2007, 16:48

jenže je kolikrát těžko k poznání,kdože je jen kochač a kdo by chtěl eventuelně uškodit.Na čele to kluci bohužel napsané nemáte a pokud by se nedej bože někdy něco stalo,tak máte po letadýlkách vy,my a vůbec všichni okolo Ruzyně.Tohle by si mohl ten megakochač s rohama bůhví jakého hovězího kastráta na helmě uvědomit především,že bezpečnost na letišti a okolo něho je největší prioritou pro leteckou přepravu a první bezpečnostní audit na LKPR (který mimochodem pozoruje i dění a reakce ostrahy z věže),který by zjistil nedostatečnou ochranu letiště vydá o tom zprávu a špatná zpráva = odliv světových leteckých společností=úpadek letiště a můžete si fotit staré ruské veterány a jiné "moderní" mašiny.Srážky s volem nezabrání nikdo,to je život,ale u plotu se i my setkáváme s všelikým :lol:
Jerrys
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 4. 2007, 18:31

Příspěvekod FlightDetent » 29. 4. 2007, 12:18

Jerrys píše:jenže je kolikrát těžko k poznání,kdože je jen kochač a kdo by chtěl eventuelně uškodit.
To máš sice pravdu, ale kdyby chtel nekdo uskodit tak se postavi na sestku a nazdar bazar. Je pochopitelne, ze nekteri maji pruzeni v popisu prace a osobne jsem za to rad. At zlosynove vedi, ze se prudi, snad si najdou nejaky jiny terc. Je to ode mne bezohledne, ale necht. Miru a intezitu prudeni ovsem at nastavi prislusny odborne vzdelany vedouci. Ne neukojeni jednotlivci.

Sam mam zkusenost z osy 24, auto na krizovatce co je dneska to parkoviste (vubec, co to bude?) pesky k dalnici a zpet a navsteva 2x paracutistu ACR v UAZ. Asi 10 po nalezu RPG pobliz v polich. Prisel, zaklepal na okno (zrovna zacala takova sprcha, uz jsme byli v aute) sam jsem vzal nase obcanky a sel ven a dal je mu. Ani moc je nechtel - vedel ze na to nema narok, ale podival se a rikal ze dostali hlasku a jedou zkontrolovat podezrele vozidlo. Rekl jsem ze se kochame a zustali jsme za plotem, on na to ze to dobre vi pres infrasledovacku. Slovy "mohl byste nam" slusne poprosil o otevreni kufru a rozloucil se s pranim abychom to ukoncili, protoze by ho k nam hnali znova. Slusne, k veci a s vz. 57 na prsou. On s uctou k me svobode na poli (jakkoliv cizim) a my s ohledem na dest ktery mu padal za krk. A to prosim byla "vypatlana guma vod cervenejch". Go figure.
FlightDetent
 
Příspěvky: 208
Registrován: 14. 10. 2006, 20:35

Příspěvekod keh » 29. 4. 2007, 15:08

Jerrys píše:jenže je kolikrát těžko k poznání,kdože je jen kochač a kdo by chtěl eventuelně uškodit.Na čele to kluci bohužel napsané nemáte a pokud by se nedej bože někdy něco stalo,tak máte po letadýlkách vy,my a vůbec všichni okolo Ruzyně.Tohle by si mohl ten megakochač s rohama bůhví jakého hovězího kastráta na helmě uvědomit především,že bezpečnost na letišti a okolo něho je největší prioritou pro leteckou přepravu a první bezpečnostní audit na LKPR (který mimochodem pozoruje i dění a reakce ostrahy z věže),který by zjistil nedostatečnou ochranu letiště vydá o tom zprávu a špatná zpráva = odliv světových leteckých společností=úpadek letiště a můžete si fotit staré ruské veterány a jiné "moderní" mašiny.Srážky s volem nezabrání nikdo,to je život,ale u plotu se i my setkáváme s všelikým :lol:


Nejak mi unika smysl tveho prispevku. Nicmene mohu te ujistit, ze osobnimi vypady svym slovum vahy nedodas. ;-)

A jen tak na okraj: pokud bych chtel letadlum na Ruzyni uskodit, nebudu to delat fotoaparatem od plotu. Na to by se naslo spousta prihodnejsich mist.

A nakonec jen otazku: jak to, ze jinde ve svete ma spotter podstatne lepsi podminky nezli tady? To tam nedbaji bezpecnosti nebo jen v Cechach vladne nase preventivni predpripos*anost a abychom se Buh vi komu zalibili, jsme papezstejsi nez papez?
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod Jerrys » 30. 4. 2007, 5:48

To máš sice pravdu, ale kdyby chtel nekdo uskodit tak se postavi na sestku a nazdar bazar. Je pochopitelne, ze nekteri maji pruzeni v popisu
Jednoznačně,tady není vůbec o čem pochybovat,přesně jak říkáš,stačí si stoupnout na šestku,nebo do Šáreckého oudolí a je to......
To nebude nikdo popírat,ale jak už jsem psal,existují určité povinnosti,které letiště prostě splňovat MUSÍ.A mezi ně holt patří i kontrola perimetru.Dá-li bůh,tak už bude celý plot okolo letiště zakamerován infra kamerami s pohybovými čidly a budete mít od nás "prudičů" pokoj.Pokud se nikdo nebude drásat na plot,stačí jen kamerou monitorovat pohyb okolo.Zkoušky už jsou hotové,tak se snad hnou ledy.
Na ose 24 je skutečně parkoviště....je odstavné a provozovatel tam bude lákat cestující,kteří tam nechají vozidla a on je odveze na terminály......
Doufám,že nebude okolo plotů žádných střetů a zbytečných tahanic a že si všichni v pohodě vyjdeme vstříc.....vždyť stačí když někdo z nás dorazí k plotu se třebas jen zeptat jak to teď funguje a já jsem přesvědčený,že se společná řeč vždycky najde....tedy alespoň já tam ještě žádný problém neměl....[quote][/quote]
Jerrys
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 4. 2007, 18:31

Příspěvekod Jerrys » 30. 4. 2007, 6:08

[quote jerrys ][/quote jeh[/list][/code]
Věř mi,že jsem dalek tomu vést osobní výpady,jen jsem se jako pologramotný,nikde jinde se neuplatňující "černý šerif?" s minimálním vzděláním a značnou vyjadřovací neschopností pokusil popsat pokrývku hlavy na fotce u Tvých příspěvků.......

Letadlům na Ruzyňském letišti se samozřejmě dá ublížit jinak a jednodušeji....bohužel by se mohli vyskytnout i paka,který by to chtěli skusit a v tomhle bodě Ti jednoznačně uniká smysl toho co jsem napsal...bohužel...

No a jaké podmínky mají spotteři na jiných letištích ve světě netuším a prosím všechny spottery za odpuštění ani mě to nezajímá....znám Ruzyni a o té jsem ochotný diskutovat.
Kdyby to bylo na mě,klidně bych spottery združil do skupiny,dostal by je na starost nějaký pologramotný člen ochranky,obrana letiště by jim zapůjčila idc a po stadartní bezpečností prohlídce by si pod doprovodem mohli obejít či objet stojánky a místa více nežli vhodná k fotografování letadel....párkrát by se to zopakovalo a alba by se skvěla jistě pěknými záběry,nicméně Česká republika se zavázala podpisem smluv o civilním letectví plnit jisté povinnosti.Na základě těchto smluv vydala vláda národní bezpečnostní program a tím se prostě letiště řídit musí a bude a jestli jsme s prominutím připo*ranější,či papežštější než papež......o tom mužeme vést polemiku,můžeme se špičkovat i hádat,ale věř,že to je tak jediný co s tím můžeme dělat.
Jerrys
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 4. 2007, 18:31

Příspěvekod keh » 30. 4. 2007, 6:30

Jerrys píše:No a jaké podmínky mají spotteři na jiných letištích ve světě netuším a prosím všechny spottery za odpuštění ani mě to nezajímá....znám Ruzyni a o té jsem ochotný diskutovat.


To je ono. Klapky na oci, jak to delaji jinde, to je mi fuk. Je uplne jedno, ze to tam funguje uz radu let, ja si to budu delat po svem a kdyz se nekdo ozve, tak ho setru.

Z tohoto typu projevu citim zavan let (zaplat Pan Buh) minulych.

Dokazu si predstavit, ze na mezinarodnim letisti musi poradek a bezpecnost byt zabezpecena podstatne lepe nez na autobusovem nadrazi, ale proc slozite vymyslet postbolsevickou buzeraci, kdyz se da fungujici bezpecnostni model prevzit z mist, kde je uspesne a dlouhodobe odzkousen? Pro upresneni: nemluvim o placku pro obsluhu praskarskych Cmelaku (to je letadlo - ne hmyz), ale o letistich jako Amsterodam, Zurich, Hamburg a mnoho dalsich. Model chapani pojmu "Letistni bezpecnost" meho predrecnika se spis blizi mistum jako Pchjongjang...

A jeste neco: ohanet se mezinarodnimi smlouvami a narizenimi, to uz tu bylo a stale je. Ona se takova smlouva podepise a pak se utahnou srouby jeste o dve otacky vic, nez skutecne vyzaduje. V tomto state je to asi soucast folkloru, viz. nase pristupove smlouvy a "synchronizace" legislativy s Evropou...
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

TO KEH

Příspěvekod marfik » 30. 4. 2007, 9:05

Zdravím,
nejsem spotter, ale letadla mě baví a rád se dívám na jejich fotky, nicméně mi to nedá, abych nereagoval- píšeš o klapkách na očích a o argumentaci mez. smlouvami atd.- neznám Mr. Jerryse, ale v jednom má pravdu a nic s tím neuděláš- "někdo" nastavil podmínky na LKPR, tak jak nastavil a zaměstnanci (řadoví) OL s tím nic neudělají a musí dělat to, co mají předepsáno a poručeno- a zcela správně je jim jedno jak je to jinde- samozřejmě nechci obhajovat hulváty a paka- jistě to jde i slušně- i já mám mnoho nepříjemných zážitků s OL. Sám musím procházet do práce kontrolou a nebaví mě to, ale ti lidé prostě dělají svou práci, pro kterou "někdo" vymyslel nařízení nebo předpis a oni se tím musí řidit, stejně jako to dělám já ve své práci. Je však třeba se obracet na ty lidi, kteří vymýšlejí ta (nesmyslná) pravidla a omezení, ne na pěšáky.
Nepopírám, že i nesmyslná nařízení jde vyžadovat slušně a s porozuměním :-), což se asi ne vždy děje, bohužel:-(
Mnoho krásných fotek přeje Marfik
marfik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 8. 1. 2007, 15:54
Bydliště: Praha

Příspěvekod bugr » 30. 4. 2007, 10:14

to jsou dobrý kecy, chci vidět písemné nařízení kde se říká že člověk nesmí stát z venku u plotu. jestli mi to ukážete tak se omluvím, jinak jseou to jen výmysli a kecy a neschopnost dělat svou práci s respektem k ostatním, prostě bolševický systém buzerace ostatních. O schovávání se za nějaká tupá nařízení EU nebo koho tu už vysvětlil KEH. Pokud vím tak snad každý únos/problém s letadly byl spojen s nedbalostí prohídek přímo na letišti, rozhodně to nemělo snad nikdy nic společného s lidmi kolem plotu. Teda když neberu Somálsko ale to snad ani neni v Evropě :-)
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod Kamyl » 1. 5. 2007, 21:16

No ono to tak nefunguje bohuzel jen na LKPR. Vcera jsem byl koukat na era v Krakowe - od 6 do 14 hodin byla zrejme jedna smena - temer vkuse stalo u plotu (z vnitrni strany letiste) v ose drahy 25 auto se clenem ochranky, ktery si me naprosto nevsimal (ackoliv jsem byl cca 5 m od neho a ja fotil jak divej), sedel v aute a hlidal okoli plotu. Ve 2 hodiny odjel, asi po 15 minutach prijelo totez auto s jinym chlapem a ten jako prvni svuj vcerejsi "dobry skutek" na me nalitnul a vynadal mi skrz plot, co ze tam delam a ze mam vypadnout pryc a ze tam nemam co delat (a to jsem ani nelezl po plote, ani zrovna nemel fotak v ruce, jen jsem stal cca metr za plotem a koukal). Na muj dotaz "proč" mi odpovedel jen "proto". No tak jsem odstopil asi o metr dale, chlap se sebral a sedl do auta a odjel. Takze doted jsem nepochopil, zda o ten metr dal vyrazne kleslo nebezpeci meho utoku na letiste, nebo nevim :? :wink:
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

To: KEH

Příspěvekod Jerrys » 3. 5. 2007, 19:53

Hmmm,to je asi marné pokusit se alespoň trošku VYSVĚTLIT o co že okolo toho plotu jde......
Máš holt svůj názor,ze kterýho neustoupíš i kdyby trakaře padali.
Ke komoušům mě nepřirovnávej,tím jediným by jsi mě skutečně urazil.Jen jsem myslel,že by Tě třeba mohlo zajímat probrat to s někým "z druhé strany" plotu.
[/quote]
Jerrys
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 4. 2007, 18:31

PředchozíDalší

Zpět na Správa letiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron