Elektronické letenky

Elektronické letenky

Příspěvekod rehakk » 5. 1. 2007, 8:21

Zdravím, mám dotaz, jak se používají el. letenky. Objednal jsem si letenky do CBR s tím, že mi budou doručeny doporučeně. Po zaplacení faktury přišla ale jen elektronická letenka. Na dotaz, kde mám "papírovou", odpověděli, že pokud to jde, zasílají pouze elektronické. To opravdu půjdu k odbavení s cárem papíru a oni mi vystaví letenku až na letišti????
rehakk
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 10. 2006, 11:54

Příspěvekod pjp » 5. 1. 2007, 10:00

Potrebujete prukaz totoznosti - pas, OP a dostanete primo palubni vstupenku pri odbaveni. Neni v tom problem a setri to aerolinkam penize.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod rehakk » 5. 1. 2007, 13:40

OK, díky!
rehakk
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 10. 2006, 11:54

Příspěvekod pjp » 5. 1. 2007, 14:02

Neni zac.
Snad akorat, je dobre si ten papir, kde mate cislo "letenky" vzit s sebou, preventivne. Uz jsem se setkal s tim, ze tam meli prohozene jmeno a krestni a nejak jim to tam nevyhledavalo, jak melo, teda aspon ten nemec co to na HH obsluhoval to takhle tvrdil.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod kober » 5. 1. 2007, 15:26

pjp píše:Neni zac.
Snad akorat, je dobre si ten papir, kde mate cislo "letenky" vzit s sebou, preventivne. Uz jsem se setkal s tim, ze tam meli prohozene jmeno a krestni a nejak jim to tam nevyhledavalo, jak melo, teda aspon ten nemec co to na HH obsluhoval to takhle tvrdil.
Pavel

Taky jsem zaslechl že na některých letištích občas vyžadují papírovou letenku - což může být problém když je např. security kontrolující letenku ještě před check-inem. Takže skutečně raději preventivně vytisknout...
kober
 
Příspěvky: 38
Registrován: 15. 11. 2006, 11:47

Příspěvekod marecek » 14. 3. 2007, 21:42

kober píše:Taky jsem zaslechl že na některých letištích občas vyžadují papírovou letenku - což může být problém když je např. security kontrolující letenku ještě před check-inem. Takže skutečně raději preventivně vytisknout...


nesetkal jsem se jeste s tim, ze by nekde security apod. chteli papirovou letenku, ale uz nekolikrat jsem musel ukazat, ze mam elektornickou vytistenou na papir...
zaroven nosim elektronickou i na flashce nebo v notebooku, clovek nikdy nevi... :)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod cztech » 14. 3. 2007, 22:21

Aby Te security pustili k letadlu, tak musis mit palubni vstupenku (papirovou), kterou Ti na zaklade Tve elektronicke letenky vystavi "check-in" agent... :wink:
cztech
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14. 10. 2006, 20:22
Bydliště: 37*23'58"N 122*05'50"W

Příspěvekod marecek » 14. 3. 2007, 22:30

cztech píše:Aby Te security pustili k letadlu, tak musis mit palubni vstupenku (papirovou), kterou Ti na zaklade Tve elektronicke letenky vystavi "check-in" agent... :wink:

k letadlu samozrejme jo, ale reagoval jsem na zminku o kontrolach pred check-inem. ja to zazivam konkretne na mxp, kde me kontroluji po vystoupeni z letadla cestou z gate, kdy jeste nemam vystaveny boardingpass na let navazujici.
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod cztech » 14. 3. 2007, 22:39

Bohuzel nevim, co je mxp :( , ale na spouste letist maji mezi "gatama" tzv. kiosky, ktere Ti po naklikani informaci prislusnou palubni vstupenku vyplivnou... je samozrejme, ze to je vsude jine (jiny kraj, jiny mrav) :lol:
cztech
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14. 10. 2006, 20:22
Bydliště: 37*23'58"N 122*05'50"W

Příspěvekod marecek » 14. 3. 2007, 22:51

cztech píše:Bohuzel nevim, co je mxp :( , ale na spouste letist maji mezi "gatama" tzv. kiosky, ktere Ti po naklikani informaci prislusnou palubni vstupenku vyplivnou... je samozrejme, ze to je vsude jine (jiny kraj, jiny mrav) :lol:

mxp je milan malpensa a v tom kraji je to uplne jine :D security jen tak uprostred terminalu neni to nejzajimavejsi, co te tam potka :twisted:

ale vlastne si nevzpominam, ze by takhle chteli videt letenku jeste na jinem letisti... asi to bylo jen na mxp.
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod Brichoni » 26. 9. 2007, 21:01

marecek píše:
cztech píše:Bohuzel nevim, co je mxp :( , ale na spouste letist maji mezi "gatama" tzv. kiosky, ktere Ti po naklikani informaci prislusnou palubni vstupenku vyplivnou... je samozrejme, ze to je vsude jine (jiny kraj, jiny mrav) :lol:

mxp je milan malpensa a v tom kraji je to uplne jine :D security jen tak uprostred terminalu neni to nejzajimavejsi, co te tam potka :twisted:

ale vlastne si nevzpominam, ze by takhle chteli videt letenku jeste na jinem letisti... asi to bylo jen na mxp.


Promiň, ale v tom případě jsi asi měl normálně vystoupit z letadla a jít do haly a ne přes oba terminály... Už rok tu penduluji a pokud bys chtěl jít z jednoho terminálu do druhého, tak to pak jedině tehdy, když už před příletem na MXP budeš odbaven v místě vypravení - tzn. budeš mít 2 letenky - jednu do MXP a druhou z MXP do XXX. Pokud to je ale LOW cost, tak správně bys měl normálně "vystoupit úplně" a pak zase nahoře o patro výš, kde jsou check-iny se zase odbavit a hups hurá do fronty na security, ale to máš až po check-inu....
Brichoni
 
Příspěvky: 11
Registrován: 22. 9. 2007, 20:44
Bydliště: MXP - Milano / PRG - Praha

Příspěvekod Foxx » 27. 9. 2007, 13:25

marecek píše:
cztech píše:Bohuzel nevim, co je mxp :( , ale na spouste letist maji mezi "gatama" tzv. kiosky, ktere Ti po naklikani informaci prislusnou palubni vstupenku vyplivnou... je samozrejme, ze to je vsude jine (jiny kraj, jiny mrav) :lol:

mxp je milan malpensa a v tom kraji je to uplne jine :D security jen tak uprostred terminalu neni to nejzajimavejsi, co te tam potka :twisted:

ale vlastne si nevzpominam, ze by takhle chteli videt letenku jeste na jinem letisti... asi to bylo jen na mxp.


Stejné je to i na CDG. V terminálu 2 (asi) také první procházíš pasovkou a až poté dojdeš k chceckinu. Stejné je i to že tam vznikaly problémy.
Foxx
 
Příspěvky: 71
Registrován: 16. 10. 2006, 23:48


Zpět na Letenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron