Soutěž o vzhled fóra - HLASOVÁNÍ

Kterému návrhu dáte svůj hlas?

Anketa končí za 19. 3. 2007, 12:54

Návrh č. 1
22
76%
Návrh č. 2
1
3%
Návrh č. 3
6
21%
 
Celkem hlasů : 29

Soutěž o vzhled fóra - HLASOVÁNÍ

Příspěvekod keh » 4. 3. 2007, 12:54

Vážení uživatelé,
nyní máte možnost hlasovat pro některý z návrhů na vzhled fóra Planes.cz. Tuto možnost máte do neděle, 18.3.2007

Poznámka redakce: Návrh č. 3 byl dodán až po termínu uzávěrky soutěže, čili počet jím získaných hlasů se do zápolení o ceny nepromítne.



Návrh č. 1 (náhled na 3 části návrhu)

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Návrh č. 2 (náhled na index)

Obrázek



Návrh č. 3 (náhled na index)

Obrázek


Cenou pro vítěze hlasování jsou dvě zpáteční letenky do destinací společnosti s uhrazenými poplatky.
Obrázek
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod pepa007 » 7. 3. 2007, 23:01

přátelé, oceňuju snahu ale při vší úctě, máme rok 2007 a design se od počátků internetu dost posunul. Prosím zachovejte současný vzhled protože alternativní návrhy jsou slušně řečeno velmi nemoderní a poněkud cirkusoidní...

Jako alternativu bych viděl dát uživatelům možnost zvolit si vlastní vzhled, což phpBB umožňuje pokud vím :wink:
pepa007
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2006, 17:36

Příspěvekod keh » 8. 3. 2007, 8:28

pepa007 píše:přátelé, oceňuju snahu ale při vší úctě, máme rok 2007 a design se od počátků internetu dost posunul. Prosím zachovejte současný vzhled protože alternativní návrhy jsou slušně řečeno velmi nemoderní a poněkud cirkusoidní...

Jako alternativu bych viděl dát uživatelům možnost zvolit si vlastní vzhled, což phpBB umožňuje pokud vím :wink:


Milý uživateli,
celou dobu trvání soutěže jsem nezaznamenal jakoukoliv snahu z Vaší strany o zapojení se, případně námitku či podnět. Přicházet nyní s takto "zdrcující" kritikou našeho "staromilství" mi připomíná rčení o křížku a funuse. Zvažte, prosím, sám jeho včasnost a tudíž i vhodnost. Pokud by alespoň jeden z návrhů pocházel od Vás, pak bych tuto výtku bral (i když s rezervou). Takto mi přijde zcela nemístná.
Kritizovat bez vlastní snahy dokáže opravdu každý. Navíc také každý měl pro své snažení dostatečný prostor i čas.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod pepa007 » 8. 3. 2007, 10:48

keh píše:
pepa007 píše:přátelé, oceňuju snahu ale při vší úctě, máme rok 2007 a design se od počátků internetu dost posunul. Prosím zachovejte současný vzhled protože alternativní návrhy jsou slušně řečeno velmi nemoderní a poněkud cirkusoidní...

Jako alternativu bych viděl dát uživatelům možnost zvolit si vlastní vzhled, což phpBB umožňuje pokud vím :wink:


Milý uživateli,
celou dobu trvání soutěže jsem nezaznamenal jakoukoliv snahu z Vaší strany o zapojení se, případně námitku či podnět. Přicházet nyní s takto "zdrcující" kritikou našeho "staromilství" mi připomíná rčení o křížku a funuse. Zvažte, prosím, sám jeho včasnost a tudíž i vhodnost. Pokud by alespoň jeden z návrhů pocházel od Vás, pak bych tuto výtku bral (i když s rezervou). Takto mi přijde zcela nemístná.
Kritizovat bez vlastní snahy dokáže opravdu každý. Navíc také každý měl pro své snažení dostatečný prostor i čas.


naopak, pokud bych měl "soutěžní návrh" tak by ta poznámka naprosto nepřicházela v úvahu. pokud s mým názorem nesouhlasíte tak ho samozřejmě můžete ignorovat. ale trvám na tom, že současný webdesign je opravdu jinde. pokud mi nevěříte, zkuste začít třeba na rozcestíku typu www.styleboost.com

Tohle není jen otázka líbí/nelíbí ale jde třeba i o uživatelský komfort, serioznost, atd. Třeba barvy se nedají mydlit jen tak od pasu a míchat všechno se vším. Fonty - víc než dva na stránce fungujou opravdu výjimečně, atd. atd. Dobrej design sice vypadá často strašně jednoduše ale to neznamená že bylo jednoduchý ho udělat.

Názor "kritika bez vlastní snahy" je sice hojně rozšířený a často pravdivý, ale rozhodně se nedá zobecnit. Jen namátkou, třeba když někdo zpívá falešně tak to taky poznáš i když sám zpívat neumíš. A pro mě osobně má zdrcující kritika 1000x vyšší hodnotu než chození kolem horké kaše nebo žádná kritika.

A s křížkem po funuse přicházím mimo jiné proto, že jsem na tomhle fóru jednou za měsíc.

Takže přeju šťastnou ruku.
pepa007
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2006, 17:36

Pro pepa007

Příspěvekod Sechmet » 8. 3. 2007, 21:48

Jako autoru jednoho z navrhu mi to neda se neozvat.
To ze si zde jednou za mesic je pouhopouha vymluva nebot soutez pokud dobre vidim byla vyhlasena 1.1.2007 s tim ze na zaslani navrhu byla prodlouzena do 1.3.2007. Pokud umim pocitat pak si od vyhlaseni souteze zde byl minimalne dvakrat. Nebudu zde obhajovat svuj navrh nereknu ani ktery to je a nechci nikterak ovlivnit hlasovani. Jen k tomu odkazu cos zaslal ...

je to sice mozna tzv novodoby design ale nesplnuje zakladni pravidlo pristupnosti i zrakove postizenym lidem. Takovy barvoslepy clovek si na tom odkazu prilis nepocte. Mozna by neskodilo nez zacnes mluvit o standardech a jejich dodrzovani je sam dodrzovat. Utivatele nejsou jen plne zdravi a se 100% zrakem.

A jeste dodatek k navrhu ktery jsi nevytvoril a nepodal. Ono je dost velkej rozdil psat si web od A az po Z a nebo na dany web ( respektive forum ) jen usit kabatek. Mozna proto jsi nic neposlal .. kdo vi...

maly edit na zaver .. nevim jestli ti neco rikaji jmena jako Eric Meyer nebo Jeffrey Zeldman mozna by nezaskodilo si ty pany najit na googlu a neco si o nich ale hlavne od nich precist
Naposledy upravil Sechmet dne 8. 3. 2007, 21:58, celkově upraveno 1
Sechmet
 
Příspěvky: 2
Registrován: 8. 3. 2007, 21:32

Příspěvekod Prot » 8. 3. 2007, 21:50

Zdravim Vas, pane Pepa007 (zajiste s povolenim zabijet)..,

cetl jsem navrhy na novou upravu fora, cetl jsem i Vasi kritiku.. a zda se mi jemne receno nemistna.

Jsem clovek, ktery ma vadu zraku - hure vidim na dalku, ale bohuzel i na blizko.. a pokud neni text versus podklad dostatecne kontrastni, dela mi problemy to precist.

Vas skvely rozcestnik http://styleboost.com/ je skvely jen do doby, nez na nej zavita nekdo s podobnou vadou zraku, jako mam ja. Nezlobte se na me, ale pouzit tmavsi sede pismo na svetlejsim sedem podkladu je vrazda. Vrazda pro oci zdrave, natoz pro oci moje.

Takze - jeden zdejsi navrh se mi velmi libi, je vyborne citelny a davam mu svuj hlas, prestoze pro Vas je evidentne "nemoderni a ponekud cirkusoidni".

Jestli je cislo 007 za Vasim nickem vazne s povolenim zabijet, prosim, nezabte dalsimi negativnimi kritikami toto forum. Dekuji.
Prot
 
Příspěvky: 1
Registrován: 8. 3. 2007, 21:35

Kritika

Příspěvekod cztech » 9. 3. 2007, 0:06

Prosim vas lidi, proc jste tak chytlavi. Osobne mam dojem, ze se rikalo, ze kazda kritika je zdrava (hlavne sebekritika). Nemyslim si, ze by jakakoliv slusna kritika mohla zabit jakekoliv forum. Spis by se to mohlo povest prispevatelum, kteri jsou zastanci pravidla "kdyz se Ti to nelibi, tak to necti". S uctou :lol: cztech
cztech
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14. 10. 2006, 20:22
Bydliště: 37*23'58"N 122*05'50"W

Re: Pro pepa007

Příspěvekod pepa007 » 9. 3. 2007, 0:23

Sechmet píše:Jako autoru jednoho z navrhu mi to neda se neozvat.
To ze si zde jednou za mesic je pouhopouha vymluva nebot soutez pokud dobre vidim byla vyhlasena 1.1.2007 s tim ze na zaslani navrhu byla prodlouzena do 1.3.2007. Pokud umim pocitat pak si od vyhlaseni souteze zde byl minimalne dvakrat. Nebudu zde obhajovat svuj navrh nereknu ani ktery to je a nechci nikterak ovlivnit hlasovani. Jen k tomu odkazu cos zaslal ...

je to sice mozna tzv novodoby design ale nesplnuje zakladni pravidlo pristupnosti i zrakove postizenym lidem. Takovy barvoslepy clovek si na tom odkazu prilis nepocte. Mozna by neskodilo nez zacnes mluvit o standardech a jejich dodrzovani je sam dodrzovat. Utivatele nejsou jen plne zdravi a se 100% zrakem.

A jeste dodatek k navrhu ktery jsi nevytvoril a nepodal. Ono je dost velkej rozdil psat si web od A az po Z a nebo na dany web ( respektive forum ) jen usit kabatek. Mozna proto jsi nic neposlal .. kdo vi...

maly edit na zaver .. nevim jestli ti neco rikaji jmena jako Eric Meyer nebo Jeffrey Zeldman mozna by nezaskodilo si ty pany najit na googlu a neco si o nich ale hlavne od nich precist


jaká výmluva? opravdu jsem soutěž zaznamenal poprvé včera, ale to na věci opravdu nic nemění. webdesignem se neživím a na účast v soutěži nemám čas ani vybavení.

zkusím to zjednodušit: když naplácáš do návrhu pět barev tak je fakt těžký aby to bylo přístupný pro různý typy zrakových vad a ještě to vypadalo nějak slušně. pokud teda chcete super přístupnej web pro lidi s vadou zraku tak proč nezačít jednoduše od černé a bílé a případně něco přidat? ale i kvalitní černobílej design chce machra.

to je hezký že jsi zmínil meyera a zeldmana protože pochybuju že by ti někdo z nich ty soutěžní návrhy pochválil. a když už o nich mluvíme tak když se podíváš na http://alistapart.com/ nebo http://meyerweb.com/ nebo třeba http://www.themorningnews.org/ tak si myslím že jsme designově úplně jinde. tak kam směřovala tvoje poznámka?

ale nebavíme se jen o barvách ale třeba i o fontech, tlačítkách, ikonkách,... nemáš pocit že ty weby nahoře jsou i v tomhle trochu jinde?

není sporu že je rozdíl dělat celej web nebo jen design. a jaký to má význam pro naši diskusi?

ještě doplnění pro kolegy se zrakovou vadou. všechny nový prohlížeče (IE7, Firefox, Opera9) mají zvětšování. Opera má i nabídku kontrastních zobrazení, zobrazení pro zdravotně postižené, apod.
pepa007
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2006, 17:36

hm

Příspěvekod Sechmet » 9. 3. 2007, 2:54

takze mam jen dve vysvetleni...
buf nechces chapat nebo nechapes.
oboji vyjde na stejno a mimochodem k tomu vybaveni.. staci poznamkovej blok takze dalsi vymluva. ale to jen na okraj.



timto povazuju debatu s tebou za uzavrenou a bezpredmetnou.. ba dokonce za flamoidni...
Sechmet
 
Příspěvky: 2
Registrován: 8. 3. 2007, 21:32

Re: hm

Příspěvekod pepa007 » 10. 3. 2007, 23:11

Sechmet píše:takze mam jen dve vysvetleni...
buf nechces chapat nebo nechapes.
oboji vyjde na stejno a mimochodem k tomu vybaveni.. staci poznamkovej blok takze dalsi vymluva. ale to jen na okraj.



timto povazuju debatu s tebou za uzavrenou a bezpredmetnou.. ba dokonce za flamoidni...


chci chápat ale nechápu. pokusme se prosím o faktickou odosobněnou debatu. jako vstřícné gesto uznávám že v tomhle směru byl můj první příspěvek možná trochu agresivní. taky uznávám že faktická debata o něčem natolik subjektivním jako je grafický design je těžká. ale konec konců, i když se to nezdá, máme společný cíl - zkvalitnění designu fóra planes.cz
pepa007
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2006, 17:36

Příspěvekod dider » 11. 3. 2007, 12:07

Jedině ten třetí návrh, ale bez toho šíleneho pozadí. Černé na bílem je prostě černé na bílem. Jinak první dva návrhy jsou šílené. Možná by bylo, ale nejlepší to nechat tak, jak to je.
dider
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 10. 2006, 9:54
Bydliště: Praha

Příspěvekod QS510 » 12. 3. 2007, 9:10

Nechat jak je možná stojí za úvahu :idea:
QS510
 
Příspěvky: 12
Registrován: 15. 10. 2006, 10:29
Bydliště: n/a

Příspěvekod pjp » 12. 3. 2007, 10:11

Sice mozna budu taky narcen ze zpozdilosti ;-), ale dovolil bych se k tomuto nazoru taktez pripojiti.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod AlesK » 12. 3. 2007, 18:11

pepa007 píše:............... ale trvám na tom, že současný webdesign je opravdu jinde. pokud mi nevěříte, zkuste začít třeba na rozcestíku typu www.styleboost.com ....


OMG takovejhle web je sice peknej ale dela se strasne dlouho. Profik si za to rekne palku v radu s ctyrmi i peti nulami. Nehlede na to ze to je narocny na pripojeni. Ale jinak ANO je to velice pekne, a moderni.
EDIT:Kdyz vynecham to ze na tom rozcestniku jsou weby a ne fora.

Ja jsem se zaregistroval pred par dny. Ale stejne bych asi zadny navrh nesesmolil. Nemam na to. Libi se mi jeden ze zobrazenych.

Muj nazor je nastavit vitezny vzhled jako defaulni s moznosti zmeny pro kazdeho uzivatele jak se paci. Aby meli ti zrakove slabsi sanci. A samozrejme i ti kterym by se novy vzhled nelibi.
AlesK
 
Příspěvky: 34
Registrován: 7. 3. 2007, 20:26

Příspěvekod marecek » 12. 3. 2007, 21:32

AlesK píše:[Muj nazor je nastavit vitezny vzhled jako defaulni s moznosti zmeny pro kazdeho uzivatele jak se paci. Aby meli ti zrakove slabsi sanci. A samozrejme i ti kterym by se novy vzhled nelibi.

k tomu se taky pripojuju :)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Další

Zpět na Provozní informace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron