Ramp agent

Garantem fóra je uživatel Dan

Ramp agent

Příspěvekod rebi » 8. 2. 2009, 21:33

Ahoj všem, mám pár dotazů ohledně této práce. Mám zhruba nějákou představu co musí zařídit a má na starosti, ale nejsem si tak úplně jistej zda se nemýlím. Co má tedy ramp agent všechno na starosti ? Jaký dokumenty vyplňuje a k čemu jsou ? Jak hodně je ta práce náročná ? A pokud by to šlo zda by jsem někdo nenapsal nějáký harmonogram jak to probíhá ? Díky všem.
rebi
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15. 10. 2006, 19:24

Příspěvekod Dan » 9. 2. 2009, 21:34

Zhruba... lisi se podle spolecnosti. Pripravit si let (nakladaci instrukce, pocasi pro posadku, zkontrolovat cargo a postu na odlet), zkontrolovat stojanku pred priletem, jestli na ni nejsou nebezpecne predmety pro letadlo. Po priletu dohled a zajisteni, koordinace nebo pomoc jestli vse probiha jak ma... nakladka, vykladka, catering, plneni, vystup, nastup cestujicich... Asistence pri odletu na sluchatkach pri nahazovani motoru, eventuelne odmrazovani letadla. A samozrejme administrativa v podobe vytvoreni k letu slozky, kde se uchovaji potrebna data (loadsheet, nakladaci instrukce, zpravy ohledne letu). Spolupracuje s ostatnima slozkama ohledne nastupu PAX, vyvazeni letadla, obcas s necim dobehne tam ci onam... a kdyz mu na letu hodne zalezi, treba se jde podivat na checkin jak probiha nebo pomaha slozkam dle moznosti slozkam, kde to nejvic vazne (nakladani/vykladani, uklid, boarding PAX v gate apod.). :-)
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12


Zpět na Odbavení letadel - handling

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron