Letní a zimní gumy

Garanty fóra jsou uživatelé cztech, Pavel, petrp, PV, kteří mají rozsáhlé zkušenosti z práce s dopravními letadly všech velikostí a pracují ve společnostech v ČR i v zahraničí

Moderátoři: cztech, petrp, Pavel, PV

Letní a zimní gumy

Příspěvekod Tacco » 2. 12. 2007, 12:52

Zdravím všechny uživatele fóra, v souvislosti s přezouváním kol na zimní gumy mne napadlo, jestli je něco podobného i u dopravních letadel? Jelikož si ale říkám, že letoun může během jednoho dne prolétnout více destinací, z nichž někde může panovat mráz a jinde vedra, tak je to asi nesmysl a kola jsou zřejmě univerzální, ale přesto se raději zeptám - existuje u letadel něco, jako letní a zimní gumy?

Díky za odpovědi.
Tacco
 
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 9. 2007, 20:42
Bydliště: Říčany

Re: Letní a zimní gumy

Příspěvekod skater » 2. 12. 2007, 13:30

Tacco píše:Zdravím všechny uživatele fóra, v souvislosti s přezouváním kol na zimní gumy mne napadlo, jestli je něco podobného i u dopravních letadel? Jelikož si ale říkám, že letoun může během jednoho dne prolétnout více destinací, z nichž někde může panovat mráz a jinde vedra, tak je to asi nesmysl a kola jsou zřejmě univerzální, ale přesto se raději zeptám - existuje u letadel něco, jako letní a zimní gumy?

Díky za odpovědi.


Už tady či na jiném foru shodný dotaz byl...A odpovím ti otázkou.. Jaká kola by mělo letadlo letící v zimě z Finska na Kanáry?
skater
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18. 10. 2006, 15:58

Re: Letní a zimní gumy

Příspěvekod keh » 2. 12. 2007, 15:55

skater píše:Už tady či na jiném foru shodný dotaz byl...A odpovím ti otázkou.. Jaká kola by mělo letadlo letící v zimě z Finska na Kanáry?


No prece zimni, potom letni v kufru a pred pristanim na Kanarech by prezuli, neee? :lol:
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Re: Letní a zimní gumy

Příspěvekod skater » 2. 12. 2007, 16:15

keh píše:
skater píše:Už tady či na jiném foru shodný dotaz byl...A odpovím ti otázkou.. Jaká kola by mělo letadlo letící v zimě z Finska na Kanáry?


No prece zimni, potom letni v kufru a pred pristanim na Kanarech by prezuli, neee? :lol:


Bingo! :D
skater
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18. 10. 2006, 15:58

Příspěvekod kober » 3. 12. 2007, 10:22

Řešilo se to tady, ale mou vinou to sklouzlo do offtopic flamewaru 8)
kober
 
Příspěvky: 38
Registrován: 15. 11. 2006, 11:47

Příspěvekod Tacco » 3. 12. 2007, 20:44

No, řekl jsem si o to :D
Sice jsem si myslel, že je to konina, ale chtěl jsem si to stejně nechat potvrdit... :)
Díky za odpovědi
Tacco
 
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 9. 2007, 20:42
Bydliště: Říčany


Zpět na Konstrukce, opravy, údržba dopravních letadel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron