ořez fotokrafie

ořez fotokrafie

Příspěvekod wingman » 4. 8. 2007, 22:50

v jakém programu mám ořezat fotografie tak, aby zůstal poměr stran stejný?přijde mi, že ve všech programech které mám se to dá udělat pouze od oka a tato fotografie pak není uznaná na planes.cz pro důvod:nevhodný ořez
wingman
 
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 1. 2007, 20:15
Bydliště: LKPR

Příspěvekod PV » 4. 8. 2007, 23:19

Ve Photoshopu jsou v režimu výběru tři možnosti - volný výběr podle tahu kursorem, výběr s konstantním poměrem stran - ten se zadá do okének vedle a kursorem se roztáhne čtverec nebo obdélník podle zadaného poměru a nakonec výběr s konstantní velikostí stran - rovněž se zadává do okének vedle.Předpokládám že v ostatních editorech (Zoner apod) to bude podobné...
PV
 
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 10. 2006, 20:30

Příspěvekod Kamyl » 5. 8. 2007, 17:10

PV píše:Ve Photoshopu jsou v režimu výběru tři možnosti - volný výběr podle tahu kursorem, výběr s konstantním poměrem stran - ten se zadá do okének vedle a kursorem se roztáhne čtverec nebo obdélník podle zadaného poměru a nakonec výběr s konstantní velikostí stran - rovněž se zadává do okének vedle.Předpokládám že v ostatních editorech (Zoner apod) to bude podobné...

Ano, v Zoner Photo Studiu je to taky tak, naprosto jednoduse a intuitivne udelane...
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava


Zpět na Úpravy fotografií

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron