Příjem signálu ACARS .

Garanty fóra jsou uživatelé Muž na křídle a hh

Moderátoři: hh, Muž na křídle

Příjem signálu ACARS .

Příspěvekod Martin Kotek » 23. 3. 2008, 17:53

Dobrý den měl bych prosbu stahuji do počítače letové informace vysíláné od přelétavajících letadel pomocí programu ACARSD 1.65 přes scanner Maycom AR-108 do počítače a chtěl bych se zeptat a udělat si představu o vzdálenosti zachycených letadel jedná se mi o šíři okruhu, kde se letadla mohou nacházet chytám všechny přelety nad Česku republikou třeba i území sousedních států? Je to nějak omezené? Nebo chytám jen určitý úsek, který zachytím třeba vzdušný prostor okolo Prahy mám přidělanou anténu na parapetu na okně na sídlišti v Hostivaři a jsem dost utopený v dolíku . A ještě by mě zajímalo jaký čas uběhne od vyslání správy z letadla k zachycení správy mým scannerem děkuji za odpovědi .M.K
Martin Kotek
 
Příspěvky: 33
Registrován: 16. 10. 2006, 22:29

Příspěvekod PavelS » 23. 3. 2008, 22:22

Hi.

dosah letecké stanice ACARS je skutečně ~ 250 km, takže slyšíš na tuto vzdálenost - aspoň v tom směru, kam směřuje okno s anténou. Jestli je letadlo nad naším územím nebo u sousedů nehraje roli, protože ACARS má jednu frekvenci pro celou Evropu - více o tom všem zde.

Od vyslání zprávy z letadla do jeho zachycení přijímačem uběhne cca 0,0005 sec. :)

Jiná věc je, jak dlouho trvá zpracování zachycené zprávy v PC. To, myslím, trvá "dlouho", určitě několik sekund, možná i 10-30. Proto se zpráva zobrazí až dlouho po "pípnutí".
PavelS
VACC CZ
PavelS
 
Příspěvky: 31
Registrován: 24. 10. 2006, 22:12
Bydliště: LKKV

Příspěvekod Martin Kotek » 24. 3. 2008, 10:39

Ahoj Pavle děkuji za odpověď ta přenosová rychlost mě dostala:-) jinak díky za dobrý typ mám to 2dny a funguje to bezvadně stahuji celý den večer se pak podívám co se stáhlo. Dělám si přehled jaké letadla a společnosti nad naší republikou létají .
Nejvíc mě berou ty fotografie co se hned zobrazí. Bylo by super rozšifrovat ty zakodované informace v podobě čísel ,písmen to by bylo teprve něco občas se zobrazí nějaká normálně čtecí správa o třeba o motorech teplota, tlaky všemu, taky nerozumím , rozbitý přední reflektor na přední noze :-) bezva díky měj se. M.K
Martin Kotek
 
Příspěvky: 33
Registrován: 16. 10. 2006, 22:29


Zpět na Řízení letového provozu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron