spotting ve kbelích

spotting ve kbelích

Příspěvekod wingman » 1. 8. 2007, 14:17

potřeboval bych vědět jak jestli je zakázaný spotting kolem letiště ve kbelích :?: ...případně jestli se dá nějak (legálně) dostat do areálu letiště nebo jestli jsou zde nějaká vhodná místa pro focení...a také jestli se dá zjistit co je v danný den na letišti k vidění (jako na "očekáváme v PRG"v nabídce planes.cz)
wingman
 
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 1. 2007, 20:15
Bydliště: LKPR

Příspěvekod keh » 1. 8. 2007, 20:50

Vzhledem k tomu, ze se stale jedna o vojenskou zakladnu, jsou moznosti spottingu hodne omezene. Z osobni zkusenosti vim, ze prijit k plotu LKKB s fotakem a dalekohledem = do 5 minut UaZ Vojenske policie s hrozne nastvanym rotmistrem...
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod Pavel K. » 3. 8. 2007, 8:27

Moje zkušenosti jsou zatím pozitivní, nikdo na mne nevystaroval, i když jsem trávil dvě hodiny u plotu s foťákem a za plotem probíhala senoseč za účasti civilní ochranky. UAZ také projel a činnost jeho smíšené (voják + vojanda) posádky byla zcela jiná, než sledování spottera :D. A to tam fotím docela často. Jinak když se jde podél plotu směrem západním, plot přestává a na prahu 06 žádný není. Ale tam si zatím netroufám z důvodu nejasné hranice pole/letiště a tedy větší pravděpodobnosti konfliktu s ostrahou. Howgh !
Pavel K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 8. 2007, 12:07

Příspěvekod kuba.biker » 3. 8. 2007, 11:09

Já jsem byl cca před měsícem v museu a pak jsem si šel k přejezdu vyfotit sedající An26...Po půl hodině přijel chlápek v maskáčích (v autě pochopitelně doprovod v podobě jakési slečny-asi aby nebyla nuda) a začal mne usvědčovat z toho, že jsem fotografoval vojenský objekt; připadal jsem si jak v nějaké hře divadla Járy Cimrmana-on vyjmenovával mé "přestupky" a já vše "drze přiznával". Nakonec mi oznámil, že mne musí předvést na nejbližší policejní služebnu, načež jsem odvětil: "Jen párem volů"; onen voják si to asi vzal příliš osobně, neboť kvapně začal odemykat bránu, aby se ke mně mohl dostat, avšak nepodařilo se mu to. Pro jistotu jsem se přesunul o dva metry za železniční trať na zastávku busu, kde jsem se za půl hodinky svého Antonova dočkal... :lol: Ale tu ostrahu bych nejraději vyhnal někam do pouště, tam ať si hlídají, šašci... :twisted: :evil: :twisted: On je fakt nějaký zákon o omezení fotografování vojenských objektů z veřejně přístupných prostranství?!?
kuba.biker
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26. 5. 2007, 22:15

Příspěvekod Pavel K. » 3. 8. 2007, 12:02

V dobách před převratem nesmělo se fotografovat z letadla, dále vojenské objekty a objekty označené tabulkou "zákaz fotografování".
Takže jestliže byl někdo důkladně proškolen v té době, může své vědomosti aplikovat i dnes. Na plotě LKKB visí cedule military area, takže se zřejmě o vojenský objekt jedná :D . Závisí tedy asi na okamžité náladě hlídače, jak se ke spotterství postaví. Ale jak jsem uvedl, ještě jsem osobně žádný konflikt nezažil.
Pavel K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 8. 2007, 12:07

Spotting LKKB

Příspěvekod Pavel K. » 7. 9. 2008, 17:54

Mapa míst k fotografování na LKKB: www.pavelkara.wz.cz/LKKBmapa.html
Pavel K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 8. 2007, 12:07


Zpět na Fotografování letadel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron