kolikrat se vam stalo ze vam neuznali fotografie planes.cz??

kolikrat se vam stalo ze vam neuznali fotografie planes.cz??

Příspěvekod capri » 28. 5. 2007, 22:41

mate nejake skusenosti???kdo to vubec hodnoti ?????nekdy me to prijde uplne proti kdyz udelate slusnou fotku a oni vam ji stejnak nevezmou????zajimali bi me vase nazory ?????????chapu ze se nebudou vistavovat ruzne mazanice !!!!!poslal sem nekolik fotografii ktere sou docela v pohode a oni je stejnak nevzali .. to hodnoti snad profesionalni fotograf nebo ja nevim ??????????!!!!!!!!!! :twisted:
Uživatelský avatar
capri
 
Příspěvky: 43
Registrován: 17. 10. 2006, 21:52
Bydliště: prague-donetsk-makievka

Re: kolikrat se vam stalo ze vam neuznali fotografie planes.

Příspěvekod PV » 28. 5. 2007, 22:57

capri píše:mate nejake skusenosti???kdo to vubec hodnoti ?????nekdy me to prijde uplne proti kdyz udelate slusnou fotku a oni vam ji stejnak nevezmou????zajimali bi me vase nazory ?????????chapu ze se nebudou vistavovat ruzne mazanice !!!!!poslal sem nekolik fotografii ktere sou docela v pohode a oni je stejnak nevzali .. to hodnoti snad profesionalni fotograf nebo ja nevim ??????????!!!!!!!!!! :twisted:


Server Planes.cz uveřejňuje fotky dle kritérií,které se dají najít třeba zde: http://www.planes.cz/lite/tipy.php. Je snaha uveřejňovat ty nejkvalitnější fotky. Prostor pro uveřejnění fotek za den je omezen,proto fotky procházejí screeningem.Při případném vyřazení fotky jsou uvedeny důvody,proč to tak je.Navíc je zde možná diskuse přímo se screenery,kteří rádi vysvětlí problém u konkrétní fotky.Takže neváhejte a ptejte se,chybami a jejich vysvětlením se člověk učí.
PV
 
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 10. 2006, 20:30

Re: kolikrat se vam stalo ze vam neuznali fotografie planes.

Příspěvekod capri » 28. 5. 2007, 23:17

PV píše:
capri píše:mate nejake skusenosti???kdo to vubec hodnoti ?????nekdy me to prijde uplne proti kdyz udelate slusnou fotku a oni vam ji stejnak nevezmou????zajimali bi me vase nazory ?????????chapu ze se nebudou vistavovat ruzne mazanice !!!!!poslal sem nekolik fotografii ktere sou docela v pohode a oni je stejnak nevzali .. to hodnoti snad profesionalni fotograf nebo ja nevim ??????????!!!!!!!!!! :twisted:


Server Planes.cz uveřejňuje fotky dle kritérií,které se dají najít třeba zde: http://www.planes.cz/lite/tipy.php. Je snaha uveřejňovat ty nejkvalitnější fotky. Prostor pro uveřejnění fotek za den je omezen,proto fotky procházejí screeningem.Při případném vyřazení fotky jsou uvedeny důvody,proč to tak je.Navíc je zde možná diskuse přímo se screenery,kteří rádi vysvětlí problém u konkrétní fotky.Takže neváhejte a ptejte se,chybami a jejich vysvětlením se člověk učí.


samozrejme to svami sohlasim ze chybami se clovek uci to mate pravdu ale poslal sem ted nedavno asi 10 fotek neprosla ani jedna jednalo se kokretne akci v caslavi asi dve fotky bili se spatnym orezem to chapu moje chyba ze sem se spatne podival ale 2 fotky spatny horizont fotka de lekce mimo rovinu kdyz pristava l 39 ja bich to spise chapal jako mensi oziveni podle toho pana co to posuzuje si tam priste dam vodovahu aby bila tuctova a v rovine nebo sem zaskrt aktualita coz bila odeme kravina ale nechapu proc to dal nezverejni bez toho fotoaktualita samozrejme ze sem cetl zasadyna posilani fotografii ?????????? mam spoustu fotek z ruznych akci mel sem chut se zacit neco zasilat ale mozna ze to skusim nekde jinde..... jestli budu mit cas tak udelam malo fotogalerii na nejake internetove strance a hodim odkaz jenom tak na posouzeni diki za pripadne info k fotkam !!!! :idea:
Uživatelský avatar
capri
 
Příspěvky: 43
Registrován: 17. 10. 2006, 21:52
Bydliště: prague-donetsk-makievka

Příspěvekod PV » 29. 5. 2007, 2:31

K fotografiím se nevyjadřuje pouze jeden člověk - ke každé fotce v galerii se musí vyjádřit nejméně tři screeneři,často i pět. Rozhodnutí o zařazení/nezařazení je rozhodnutí většiny screenerů.
Na téměř každé fotografii kterou vyfotí i velmi zkušený fotograf se dají najít různé chybičky. Nakloněný horizont patří mezi nejčastější chyby. Není se co divit - soustředíte se na sledování letadla a nedržíte foťák v rovině.
Tato a spousta dalších chyb je ale velmi snadno napravitelná v nejrůznějších editorech.Je proto nanejvýš vhodné fotku alespoň částečně upravit - srovnat,oříznout a korigovat barevnost a ostrost. Divil byste se,co s fotkou tyto drobné úpravy dokážou udělat.
Zkuste si projít servery s leteckými fotografiemi - jmenuji například www.airliners.net - a zkuste si ty fotky porovnat s vašimi.Porovnejte si prokreslení povrchu letadla,detaily,ostrost. A zkuste si představit jak to autor fotil a co s fotkou dělal dodatečně.
K té Čáslavi konkrétně - přišlo několik desítek fotek od nejrůznějších autorů - a naprostá většina neprošla proto,že z prostoru pro veřejnost byly letové ukázky proti světlu.S tím se bohužel nic dělat nedá ani v nejlepším editoru.
A k aktualitám - nemůže být každá fotka vedená jako aktualita.V případě,že jsou jako aktualita zaslány fotky stejného letadla - opět se bere ohled na kvalitu,případně na prioritu.
PV
 
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 10. 2006, 20:30

Re: kolikrat se vam stalo ze vam neuznali fotografie planes.

Příspěvekod Kamyl » 29. 5. 2007, 5:44

capri píše:mate nejake skusenosti???kdo to vubec hodnoti ?????nekdy me to prijde uplne proti kdyz udelate slusnou fotku a oni vam ji stejnak nevezmou????zajimali bi me vase nazory ?????????chapu ze se nebudou vistavovat ruzne mazanice !!!!!poslal sem nekolik fotografii ktere sou docela v pohode a oni je stejnak nevzali .. to hodnoti snad profesionalni fotograf nebo ja nevim ??????????!!!!!!!!!! :twisted:

No ja mam z fotkama "uspesnost" cca 20 - 30%. Nektera vyrazeni se mi taky zdaji az moc prisna, ale nejak to neresim a respektuju to. :wink:
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Michael » 29. 5. 2007, 10:34

Já to taky respektuju a proto posílám jinam :wink:
Michael
 
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 10. 2006, 16:41

Příspěvekod Kamyl » 29. 5. 2007, 13:02

Osiris píše:Já to taky respektuju a proto posílám jinam :wink:

No jestli myslis A.net, tak tam je udajne jeste vetsi "odpad", nez na planes. Ale nevim, nezkousel jsem, jen davam, jak JPP :wink:
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Michael » 29. 5. 2007, 13:31

U A.netu záleží hodně na tom, co kdo fotí. Když jim tam člověk pošle něco menšího, co třeba ještě ani v databázi nemají, tak jsou méně přísní. Nicméně na Planes mi to nepřijde moc objektivní, ale je to jen můj názor. Nejlepší mám zatím zkušenosti s Jetphotos.
Michael
 
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 10. 2006, 16:41

Příspěvekod rebi » 29. 5. 2007, 17:14

no mě příjímaj docela slušně, tak 2-3 fotky z každé akce což mi stačí, ale kolikrát mi zamitnou fotky opravdu přísně, v březnu jsem poslal povedený čsa, tady ho zamítli a na a.netu vzali takže mě hodně zamítají fotky kvůli nezajímavosti objektu i kydž je fotka super, hlavu si s tim ale moc nedělám, nahraju fotky jinam a je to, nedávno mi zamítli fotku a já nevěděl v čem je chyba proto jsem napsal screenerovi on mi popsal chybu já vše napravil a fotka byla přijata,
rebi
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15. 10. 2006, 19:24

Jo...

Příspěvekod ldrikk » 29. 5. 2007, 18:13

.... taky mi jich tady dost "vykosti" behem screeningu... zadny strach - nejste urcite sami :-) Ale taky mi jich zde dost vzali, coz je fajn. Clovek se alespon snazi dat si s fotkou praci, a ma pak radost kdyz ji vezmou.... Ono v dnesni digi dobe kdyby nebyla kriteria na vstupech, server by byl zakratko zaplaven balastem (vemte si napr. svuj vlastni HDD doma ;-)

Uz x-krat jsem byl presvedcen ze moje super-zajimava-povedenai-jen-s-drobnou-vadou fotka byla vyhozena zbytecne / prisne, ale s odstupem casu jsem zjistil, ze ve velkem procentu pripadu ty rejections maji nejaky smysl. Fotka na serveru zustane v idealnim pripade naporad, a kdo se ma probirat tunami odpadu.

Nikdo kdo foti a nahrava na server asi nema rad u sve fotky ve vysledku neco jako "Odmitnuto"... Ani ja ne.... Zvlast kdyz si dal s fotkou praci ;-) Ale clovek tu nese kuzi na (docela objektivni), rekl bych, trh.... "Hranicni" fotka zjistite podle hitu - stejne nikoho moc nezajima.... Lidi budou chodit na server, jen kdyz tam budou pekny fotky...

Ja osobne bych uvital, kdyby moje "odmitnute" fotky byly pod separatnim odkazem... Proste pokud by slo mit nalevo po prihlaseni misto

- Moje fotografie

mit

- Moje fronta k posouzeni
- Moje prijate fotografie
- Moje odmitnute fotografie

....technicky by to slo filtrovat podle stavu fotky a pridelat jen 2 linky s jinym db dotazem... ale je mi jasny ze planes se delaji ve volnem case a sam vim, ze "napady uzivatelu" it systemu jsou bezbrehe, a clovek nemuze implementovat vsechno ;-)

A jeste k prisnosti: Prijde mi ze na "vstupu" je tech fotek dost - doba od nahrani ke zverejneni je ~ 1 mesic a vice.... Takze je zrejme z ceho vybirat, a z toho mozna plyne vetsi prisnost (pri zachovani objemu).... Mozna by slo zvetsit pocet zverejnovanych fotek po pulnoci na 9 ? nevim....

Nic, planes jsou fajn, a to ze drzi urcitou uroven fotek, je jen dobre... (i kdyz - opakuji - sam vidim nerad u svych fotek "odmitnuto" ;-) ....

Diky planes a diky dnes dostupne digi-technice jsem v sobe znovu objevil vasen pro letadla, kterou jsem mel jako kluk, a pak ji na 20 let ztratil.... tazke diky za to & nestezuju si ;-)

Uff to je dlouhy... mejte se.
ldrikk
 
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 3. 2007, 14:20
Bydliště: P8

Re: Jo...

Příspěvekod Ondra » 1. 6. 2007, 18:22

hm, já su naštvanej když mě odmítnou jednu z osmi až deseti... tak koukám že eště můžu bejt rád :)

sice mě to taky vždycky zamrzí, ale nedá se říct že by mě někdy vyhodili fotku bez důvodu.. (nebo si to aspoň teď nepamatuju.. :) )
Ondra
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 10. 2006, 16:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod marecek » 4. 6. 2007, 16:15

ja mam na planes zverejnene 4 fotky z mnoha zaslanych a jsem na to hrdej :)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod Kamyl » 25. 7. 2007, 7:54

To, ze mi vyradi screeneri nektere fotky celkem chapu (i kdyz ne, ze bych z toho mel radost), ale vadi mi spise jina vec.
Dam priklad:
K fotografii mi napsali, ze je nevhodny uhel zaberu (opomijim fakt, ze z naprosto stejneho mista, stejneho dne i stejneho uhlu mi nekolik jinych fotografii vzali, dokonce bych rekl, ze i celkem "nezajimavych"), v diskuzi se screenery jsem se jich naprosto slusne zeptal na radu, ze nevim, co si mam predstavit pod nevhodnym uhlem zaberu, zda by mi mohli poradit, jestli mam zabirat vice zepredu/zboku/shora/zdola apod., abych se priste vyvaroval chyb.. Odpoved zadna. Po 14 dnech jsem otazku opakoval, odpoved opat zadna...

Druhy priklad:
Z tehoz dne a tehoz letiste, dokonce ze stejneho uhlu jako predchozi pripad mi k fotce napsali, ze je tmava. Dobra, OK, zeptal jsem, ze zda mohu tutez fotku poslat znova po upravach v Photoshopu, ze se pokusim zesvetlit. Odpovedeli, ze neni problem, at zkusim upravit a hlavne at to s tim zesvetlenim neprezenu. Tak jsem teda ladil a zesvetloval a upravoval a poslal druhy den znovu. Verdikt screeneru znel: nezajimavy objekt, mame lepsi...

A jeste jeden priklad:
Poslal jsem zajimavou (dle meho subjektivniho nazoru) fotku, ktera zatim vubec na Planes neni (dokonce ani na A.net) z kokpitu L610 se zaberem i na overhead panel. Fotku by prijali, zadny negativni verdikt nezaznel, jen byla odmitnuta s oduvodnenim, ze chybi udaje (chybela registrace letadla), napsal jsem do diskuze se screenery, ze se omlouvam za chybejici reg. a ze registrace je 0005. No reakce zadna a fotka po case zmizela v propadlisti dejin. Neposilal jsem ji tam hned znova, protoze jsem na cas byl mimo a nemel prilezitost to sledovat, predpokladal jsem, ze toto doplneni bude stacit.

Takze muj zaver je ten, ze screeneri bud tu diskuzi TEMER nectou, nebo ctou a nereaguji na vzkazy, nebo nevim...
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod admin » 26. 7. 2007, 10:46

Kamyl: dobrý den, aby nepadala veškerá špína na screenery, jak se v poslední době stalo u pár lidí módou (a tím prosím nemyslím Vás!), přispěju s jedním vysvětlením:

Screeneři mají jak známo poměrně dost práce (vysoké desítky fotografií denně a související práce). Proto není reálné, aby procházeli všechny fotografie a hledali, zda u nich není nějaký nový komentář. Nedávno jsme tedy přidali do softwaru funkci, která nové poznámky autorů fotografií v některých stavech shrnuje do přehlednějšího seznamu. Doufám, že to pomůže v komunikaci. Vězte tedy, že pokud nereagovali, nebylo to schválně, natož s jakýmkoli nekalým úmyslem. Mělo by se to zlepšit.

Pokud však chcete něco poznamenat například k nějaké starší zveřejněné fotce, doporučoval bych přesto informaci o novém komentáři či dotazu poslat s číslem fotky mailem.

Díky za pochopení, nikdo není dokonalý a ani my se nestíháme svému hobby věnovat stoprocentně. :-) Každopádně mne vždy mrzí, pokud to třeba nechtěně působí coby schválnost.
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 10. 2006, 18:13

Příspěvekod Kamyl » 26. 7. 2007, 14:16

admin píše:Kamyl: dobrý den, aby nepadala veškerá špína na screenery, jak se v poslední době stalo u pár lidí módou (a tím prosím nemyslím Vás!), přispěju s jedním vysvětlením:

Screeneři mají jak známo poměrně dost práce (vysoké desítky fotografií denně a související práce). Proto není reálné, aby procházeli všechny fotografie a hledali, zda u nich není nějaký nový komentář. Nedávno jsme tedy přidali do softwaru funkci, která nové poznámky autorů fotografií v některých stavech shrnuje do přehlednějšího seznamu. Doufám, že to pomůže v komunikaci. Vězte tedy, že pokud nereagovali, nebylo to schválně, natož s jakýmkoli nekalým úmyslem. Mělo by se to zlepšit.

Pokud však chcete něco poznamenat například k nějaké starší zveřejněné fotce, doporučoval bych přesto informaci o novém komentáři či dotazu poslat s číslem fotky mailem.

Díky za pochopení, nikdo není dokonalý a ani my se nestíháme svému hobby věnovat stoprocentně. :-) Každopádně mne vždy mrzí, pokud to třeba nechtěně působí coby schválnost.

Zdravim...
Nemyslel jsem to nejak zle a uz vubec se tim neobouvam do screeneru. Je mi jasne, ze fotek je urcite hodne a delaji to ve svem volnem case, takze to od nich neni zcela jiste zadny naschval, nebo liknavost, nebo neco jineho. Jen jsem chtel upozornit na tu vec, ze kdyz uz tam ta kolonka pro diskuzi je, tak by se mela pouzivat a pokud to neni v lidskych silach, zmapovat kometare u fotek, pak by mozna bylo lepsi, kdyby ta kolonka tam vubec nebyla. Aby clovek zbytecne necekal, ze se neco dozvi a ono nic :wink:
Ale vzhledem k nove pridane funkci, ktera by na komentare mela upozornovat, tak to zrejme speje k lepsim zitrkum :wink:
Ohledne tech fotek, uz nevim presne ktere to bylo, nevadi. Ten posledni pripad poslu znova s doplnenymi udaji...
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Fotografování letadel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron