Kalibrační programy na LCD a monitory

Kalibrační programy na LCD a monitory

Příspěvekod Ondra » 17. 4. 2007, 10:36

zdravím,

můžete mi někdo vysvětlit, jak fungujou kalibrační programy na monitory? z toho že mi to ukáže nějaký barvičky a obrazce podle mě nepoznám vůbec nic, bez porovnání s jiným monitorem..

jediný co snad de, je to, když je moc velkej nebo moc malej jas.. ale ani to mi nepříde uplně použitelný..

za jakoukoliv odpověd dík..

O.
Ondra
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 10. 2006, 16:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod pjp » 17. 4. 2007, 11:49

Zpravidla u techto zalezitosti je i kalibracni obrazec, ktery by se mel vytisknout, verohodne. Dalsi vec je, ze se nastavuji "prechody" mezi odstiny (barev/sede) aby byli/nebyli videt. Ale tohle vse by melo byt v popisu dotceneho programu.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod Ondra » 17. 4. 2007, 12:05

pjp píše:Zpravidla u techto zalezitosti je i kalibracni obrazec, ktery by se mel vytisknout, verohodne. Dalsi vec je, ze se nastavuji "prechody" mezi odstiny (barev/sede) aby byli/nebyli videt. Ale tohle vse by melo byt v popisu dotceneho programu.
Pavel


jenže ty přechody sou vidět v dost širokým rozsahu jasu, takže mě to moc spolehlivej nástroj nepříde.. to je to..
Ondra
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 10. 2006, 16:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod pjp » 17. 4. 2007, 13:42

U monitoru obecne nenastavujete pouze jas, ale i kontrast, teplotu obrazu. A tam uz to tak slavne neni/nemusi byt, u LCD si nejsem jistej, co vse lze nastavovat u konkretniho provedeni, prece jenom existuji asi tak 3 principy cinnosti techto v soucastnosti pouzivane a nejak to obcas neni jednoduche.
Ale jak jsem napsal, hledal bych popis k dane aplikaci.
Ostatne kdysi, cca 3 roky zpet, vysel kalibracni obrazec i v Photo Life, predpokladam, ze tento casopis znate. Vcetne popisu, pokud mate k nemu pristup, tak asi by to bylo nejjednodussi. Nebo se kouknout po webu a na nejake podivne aplikace se vykaslat.
Ale jak jsem napsal, chce to kalibracni obrazec tisteny + digi verzi a posleze prostym srovnanim provest prislusne nastaveni.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod Ondra » 17. 4. 2007, 15:22

pjp píše:U monitoru obecne nenastavujete pouze jas, ale i kontrast, teplotu obrazu. A tam uz to tak slavne neni/nemusi byt, u LCD si nejsem jistej, co vse lze nastavovat u konkretniho provedeni, prece jenom existuji asi tak 3 principy cinnosti techto v soucastnosti pouzivane a nejak to obcas neni jednoduche.
Ale jak jsem napsal, hledal bych popis k dane aplikaci.
Ostatne kdysi, cca 3 roky zpet, vysel kalibracni obrazec i v Photo Life, predpokladam, ze tento casopis znate. Vcetne popisu, pokud mate k nemu pristup, tak asi by to bylo nejjednodussi. Nebo se kouknout po webu a na nejake podivne aplikace se vykaslat.
Ale jak jsem napsal, chce to kalibracni obrazec tisteny + digi verzi a posleze prostym srovnanim provest prislusne nastaveni.
Pavel


ok, díky :)
Ondra
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 10. 2006, 16:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod pjp » 17. 4. 2007, 15:56

Neni zac.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde


Zpět na Fotografování letadel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron