Za plotem LKPR se žebříkem

Za plotem LKPR se žebříkem

Příspěvekod ldrikk » 4. 3. 2007, 16:06

Zdravím,
fotíte někdo ze "zaplotistů" se žebříkem? Mám na mysli nějaký malý samonosný žebřík nebo stupínek, který není opřený o plot, ale který pomůže v honbě za "lepšími záběry" - tedy - bez ostnatého drátu
:wink: Nikoho se žebříkem jsem dlouho neviděl. Co policajti / ostraha? Policie mi nedávno doporučila (velmi slušně) odstavit auto z dohledu věže (= pod kopec od Hostivic - tedy - daleko od závory), že mají své rozkazy. No pěkná blbost, ale musel jsem jít značný kus navíc pěšky. Co mi asi řeknou, až přijdu se žebříkem :? Dá se případně někam zavolat, a dopředu nahlásit focení se žebříkem? Co jsem tak četl na a.net - různá letiště jsou různě benevolentní - jak je na tom LKPR? Máte někdo nějaké zkušenosti?
Díky
ldrikk
 
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 3. 2007, 14:20
Bydliště: P8

Příspěvekod Michael » 4. 3. 2007, 17:14

Já fotím s asi 4stupínkovými štaflemi, zatím nebyl problém.
Michael
 
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 10. 2006, 16:41

Příspěvekod ldrikk » 4. 3. 2007, 17:29

Osiris píše:Já fotím s asi 4stupínkovými štaflemi, zatím nebyl problém.


OK - to je povbzudivé... obecně - stačí 4 stupínky? Snažím se též odhadnout jaké schůdky pořídít... aby člověk netahal zbytečný kila a ale na druhou stranu aby to k něčemu bylo....

něco takovéhleho?
http://www.domacipotreby.cz/katalog.asp?catID=113
zas aby se to vešlo do auta = něco skládacího ;-)
ldrikk
 
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 3. 2007, 14:20
Bydliště: P8

Příspěvekod Michael » 4. 3. 2007, 19:31

Já jsem dost vysoký a mám to jen tak tak. Pohodlnější by pro mě byly ještě o něco vyšší. Nemám je teď u sebe, takže je nemůžu změřit. Každopádně mám hliníkové, jsou dost lehké, ale chodí se s nimi špatně, obzvlášť když člověk ještě táhne další výbavu. Jo a většinou mi je někdo drží, oni jsou u plotu mírně nestabilní :wink:.
Michael
 
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 10. 2006, 16:41

stafle

Příspěvekod ldrikk » 9. 3. 2007, 8:23

O vikend zkusim nejaky bauhaus a uvidime co bude na sklade... :-) Zkusim tedy nejake vyssi (sice taky nejsem uplne malyho vzrustu, ale radeji budu shanet pod nohy vice nez mene ;-) No a kdyz se zadari, v nedeli ma byt pekne tak snad se pri trose stesti dostanu na letiste & prubnu to ;-)
Olda
ldrikk
 
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 3. 2007, 14:20
Bydliště: P8

Příspěvekod Michael » 9. 3. 2007, 12:41

Koukal jsem na skyfly a v neděli to vypadá nadějně, třeba se potkáme :). Našel jsem fotku svého žebříku, uprostřed: http://planes.cz/cs/photo/1000019/
Michael
 
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 10. 2006, 16:41

Příspěvekod ldrikk » 10. 3. 2007, 7:52

OK :-)

zitra doufejme predpoved vyjde, ale dnes je pocasi opravdu delane tak akorat na bauhaus ;-)
ldrikk
 
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 3. 2007, 14:20
Bydliště: P8

zebrik ok

Příspěvekod ldrikk » 11. 3. 2007, 18:30

tak jsem vcera koupil 4 stupinkove schudky, bez operatka... vejdou se pohodlne do auta, a vejdu se na ne i s monopodem... nicmene chtelo by to mozna 5 stupnikove - pro pripad ze ostnaty drat je "zvlaste nacechrany" ;-)

brzo rano jsem vyrazil, a i kdyz me rodina cca v 10:00 odvolala domu, par fotek jsem stihnul (bohuze ne ty, kvuli kterym vsichni ten den vyrazili ;-)... fotil jsem z hostivicke strany - slunicko svitilo jedna basen...

nicmene zpet k schudkum - nic naplat, schudky prece jen trochu rozsirujou moznosti.... stoji za to je tahnout....

re zvysena napadnost: ano - po cca 10 minutach, prijel za mnou pan ze security, autem az za plot.... velmi slusne se me zeptal, co jsem zac, a zda nejsem novinar (muj objektiv je preci jen docela tele ;-)... rekl jsem ze jsem soukr. osoba, takovy ten magor co foti letadla, a nabidl jsem ID, pan prijal, rek ok, takovych je tu vic, a nechal me v klidu fotit ;-) pri jedne dalsi jizde se me ptal, zda vim ze ted tu litaj letadla v novych peknych naterech - mel prehled...
ldrikk
 
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 3. 2007, 14:20
Bydliště: P8

Příspěvekod Michael » 11. 3. 2007, 21:38

Bez žebříku si to už nedokážu představit :). Mně to nakonec nedopadlo, ale brzy určitě vyrazím, čínská 747 naštěstí není žádný nevšední návštěvník, to samé -TVC a -TVD.
Michael
 
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 10. 2006, 16:41

schůdky

Příspěvekod bugr » 12. 3. 2007, 10:50

já už je plánuju 14 dnů ale nejsem schopen je koupit, asi to cestou zpráce vemu přes obi a pak rovnou na Dobrovíz, mám tam jedno supr místo kde je vidět část dráhy i bez žebříku. Taky je tam pěknej strom když se přístává na 06. Mě ale nejvíc baví chodit tma za tmy ale bojim se že budou prudit, i když fakt nevim jaký jsou práva ochranky za plotem, podle mě nulový, můžou tam poslat policajty, ukážu občanku, auto nemám na zákazu tak nějak nevim co by mi mohli říct?
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod Michael » 12. 3. 2007, 16:55

Dle dopravních předpisů je na polní a lesní cesty zákaz vjezdu, i když cesta není označena zákazem vjezdu. http://planes.cz/lite/PRGfoto.php
Jinak nevím, co by jim mohlo vadit.
Michael
 
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 10. 2006, 16:41

Re: schůdky

Příspěvekod sakult » 12. 3. 2007, 17:09

bugr píše:ale bojim se že budou prudit, i když fakt nevim jaký jsou práva ochranky za plotem, podle mě nulový, můžou tam poslat policajty, ukážu občanku, auto nemám na zákazu tak nějak nevim co by mi mohli říct?

No jednou se mi stalo, ze me kontrolovali. Stal jsem takhle na halde a po nejake dobe z niceho nic vyjelo z arealu letiste policejni auto, vyjeli s tim hned az na vrsek hromady. Jen se ptali co tam delam a chteli vydet obcanku, to bylo vse. Zadny problem.
sakult
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 12. 2006, 18:16

Příspěvekod ldrikk » 25. 3. 2007, 20:16

..tak od te doby co mam schudky jsem pravidelne kontrolovan.... na vezi sidli krome rizeni provozu i ochranka & sleduji cvrkot... moje stafle, monopod, velky objektiv a batoh nejspise budi pozornost...

... nemam s osobninmi kontrolami problem, delaji svoji praci, rozhodne nehodlam pridelavat problemy, na otazku vzdy slusne odpovidam.... zatim jsem vzdy narazil na slusne lidi, i dnes...

nicmene tolerance pro spottery pry nemusi byt vzdy pravidlo, v ostraze udajne delaji i "ostri hosi".... ale takovi jsou vsude, ze.... ;-)
ldrikk
 
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 3. 2007, 14:20
Bydliště: P8

Příspěvekod keh » 26. 3. 2007, 16:02

ldrikk píše:..tak od te doby co mam schudky jsem pravidelne kontrolovan.... na vezi sidli krome rizeni provozu i ochranka & sleduji cvrkot... moje stafle, monopod, velky objektiv a batoh nejspise budi pozornost...

... nemam s osobninmi kontrolami problem, delaji svoji praci, rozhodne nehodlam pridelavat problemy, na otazku vzdy slusne odpovidam.... zatim jsem vzdy narazil na slusne lidi, i dnes...

nicmene tolerance pro spottery pry nemusi byt vzdy pravidlo, v ostraze udajne delaji i "ostri hosi".... ale takovi jsou vsude, ze.... ;-)



Bohuzel, nejsou vzdy jen "ostri". Nekolik z nich bud trpi napoleonskym komplexem nebo naopak zapadaji do kategorie "velkej, ale trouba" :-)
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod marecek » 26. 3. 2007, 18:06

keh píše:Bohuzel, nejsou vzdy jen "ostri". Nekolik z nich bud trpi napoleonskym komplexem nebo naopak zapadaji do kategorie "velkej, ale trouba" :-)

takovi lide me vzdycky pobavi :) pokud se me teda nechteji dotykat, to jsem potom neprijemnej :)
ale co muzou krome machrovani?
zakaz vstupu visi na plote, u cesty k halde ani na halde ani nikde jinde kolem letiste prece takova cedule neni.
ja nechci nikde delat vytrznosti, ale nastve me, kdyz na me nekdo dela ramena. to na sobe muze mit treba tri uniformy najednou :)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Další

Zpět na Fotografování letadel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků