Fotografování za letu

Příspěvekod Switch » 3. 1. 2007, 17:50

warman píše:...ČTÚ nikdy takovou ještě neudělil, pro nepoučenou veřejnost, ale pro odborně způsobilé osoby ( držitelé průkazů radiofonisty, radiotelegrafisty a dalších průkazů spojených s komunikacemi ) je trest až dva roky odnětí svobody. A postihuje to ČTÚ - stát. Nikoliv aerolinky.


Jejda, průkaz radiotelefonisty mám, ale kdyby něco, budu zatloukat. A když to nepomůže, budu opět zatloukat :D
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod Pavel » 3. 1. 2007, 19:10

Tak větší ptákovinu jsem fakt ještě neslyšel......co má ČTÚ společnýho s použitím foťáku v letadle......trošku tu fantazii kroťte :P :D
Pavel
Pavel
 
Příspěvky: 101
Registrován: 13. 10. 2006, 19:46

Příspěvekod dracoola » 3. 1. 2007, 19:33

warman píše:Ze svých zkušeností si pamatuju, že letušky na palubách ČSA jsou poměrně nekompromisní právě vůči digitálům, když na něj přidjou.

A neřekl bych, že to bude jenom kvůli aerolinkám, nebo tak, ale i díky telekonmunikačnímu úřadu, kterej reguluje vysílání a také se zabývá rušením tohoto vysílání, k čemuž v letadle může dojít poěmrně snadno i díky digitálním zářízením, které mají tendence vysílat. Otázkou je, jak moc tohle při konstrukcích letadel ovlivňuje elektroniku, ale to je ve hvězdách...
Co já si z toho zákona pamatuju, tak za porušení tohohle zákona je pokuta až do 1 000 000 CZK, ale ČTÚ nikdy takovou ještě neudělil, pro nepoučenou veřejnost, ale pro odborně způsobilé osoby ( držitelé průkazů radiofonisty, radiotelegrafisty a dalších průkazů spojených s komunikacemi ) je trest až dva roky odnětí svobody. A postihuje to ČTÚ - stát. Nikoliv aerolinky.


???? Clovece,ty jsi blazen! :D :D :D
Uživatelský avatar
dracoola
 
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 12. 2006, 13:21
Bydliště: PRG

Příspěvekod warman » 3. 1. 2007, 20:40

ČTÚ s tím má hodně, protože digitální přístroje jsou schopny rušení palubních přístrojů pracujících na frekvencích, který jim telekomunikační úřad udělil a ten stejný úřad má za povinnost hlídat, aby tyto frekvence rušeny nebyly ( zkuste si "pirátsky" vysílat na frekvencích, který by rušily třeba vysílání rádií a stopněte si, jak dlouho bude trvat, než vám zabuší na dveře úřad s policií - a v letadle to není o moc jiný případ z právního hlediska )

A upozorňuji, že si pouze vybavuji zákon, který jsem se chtě nechtě naučil, jestli jsou v něm nepřesnosti, omlouvám se za ně...za jednu se omlouvám předem, upsal jsem se o jednu nulu, nemá být milion , ale 100 000
Naposledy upravil warman dne 3. 1. 2007, 20:50, celkově upraveno 1
warman
 
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 1. 2007, 9:19

Příspěvekod Pavel » 3. 1. 2007, 20:50

warman píše:ČTÚ s tím má hodně, protože digitální přístroje jsou schopny rušení palubních přístrojů pracujících na frekvencích, který jim telekomunikační úřad udělil a ten stejný úřad má za povinnost hlídat, aby tyto frekvence rušeny nebyly ( zkuste si "pirátsky" vysílat na frekvencích, který by rušily třeba vysílání rádií a stopněte si, jak dlouho bude trvat, než vám zabuší na dveře úřad s policií - a v letadle to není o moc jiný případ z právního hlediska )

A upozorňuji, že si pouze vybavuji zákon, který jsem se chtě nechtě naučil, jestli jsou v něm nepřesnosti, omlouvám se za ně...


klídek, ještě sem neviděl digitál který by rušil frekvence, a už vůbec ne palubní přístroje, a hlavně nikam ti nemůže nikam vysílat, stačí si uvědomit co letadlo pohybující se ve vzduchu je......a těžko ti tam zabuší na dveře úřad s policií,že sis vyfotil letušku......opravdu klídek:)

a další věc, i kdyby,co s tím ČTÚ bude mít když jsem třeba nad Egyptem??:)
Pavel
Pavel
 
Příspěvky: 101
Registrován: 13. 10. 2006, 19:46

Příspěvekod Switch » 3. 1. 2007, 21:16

Pavel píše:..a další věc, i kdyby,co s tím ČTÚ bude mít když jsem třeba nad Egyptem??:)


Jojo, celé je to zvláštní :D Nicméně k tomu Egyptu. Pokud se nemýlím, tak paluba letadla je výsostné území státu zapsání do leteckého rejstříku, takže pokud letíš s ČSA nebo Travelem, tak by se to teoreticky stalo na území ČR.
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod warman » 3. 1. 2007, 21:18

Chtěl jsem odpovdět na původní dotaz...jestli je to špatně, pak se omlouvám.

Nejde o to, jestli to bude ČTÚ, nebo nějakej jinej úřad to je celekm fuk, ( a jak bylo poznamenáno výše - paluba letadla je výsostným územím státu, ve kterém je letadlo registrované - takže tam platěj zákony tý země ), existuje samozřejmě i Mezinárodní telekomunikační unie atd atd...

Eh...jak nikam nevysílá?Vysílá to do éteru...

Každý přístroj, který využívá elektrických obvodů nějakým způsobem vysílá elektromagnetické vlnění. Proč jsou teda třeba zakázány i přenosné dismany, či notebooky s cd-romem ? ( Taky už jsem zažil letušku, která požádala cestujícícho o vypnutí tohoto zařízení. )

http://www.csa.cz/cs/czechia/cz_cestuji ... li_faq.htm
warman
 
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 1. 2007, 9:19

Příspěvekod Pavel » 3. 1. 2007, 21:28

warman píše:Chtěl jsem odpovdět na původní dotaz...jestli je to špatně, pak se omlouvám.

Nejde o to, jestli to bude ČTÚ, nebo nějakej jinej úřad to je celekm fuk, ( a jak bylo poznamenáno výše - paluba letadla je výsostným územím státu, ve kterém je letadlo registrované - takže tam platěj zákony tý země ), existuje samozřejmě i Mezinárodní telekomunikační unie atd atd...

Eh...jak nikam nevysílá?Vysílá to do éteru...

Každý přístroj, který využívá elektrických obvodů nějakým způsobem vysílá elektromagnetické vlnění. Proč jsou teda třeba zakázány i přenosné dismany, či notebooky s cd-romem ? ( Taky už jsem zažil letušku, která požádala cestujícícho o vypnutí tohoto zařízení. )

http://www.csa.cz/cs/czechia/cz_cestuji ... li_faq.htm


ze železný klece těžko někam něco vyšle....

může to vyvolat rušení přímo v systémech letadla,ale nikdy to nikam nic nevyšle.....teda pokud to nepřipojíš na anténu umístěnou na povrchu letadla.......
Pavel
Pavel
 
Příspěvky: 101
Registrován: 13. 10. 2006, 19:46

Příspěvekod warman » 3. 1. 2007, 21:36

Nevím, jestli se špatně vyjadřuju, nebo je chyba na obou stranách, ale...
jde o to, že i ta "železná klec" není jenom a pouze klecí, ale směsicí poměrně citlivejch zařízení, který můžou bejt rušený vysílačkama a rušičkama jak zvenčí, tak zevnitř.
U mobilů je to rušení myslím si zřejmý, stačí pozorovat, co dělá mobil se signálem "normálního rádia", a vezmeme-li v potaz, že letecký stanice používají frekvence jenom o něco málo vyšší a přenosovou techniku více méně stejnou, tak rozdíl nebude tak markantní.

a i kdyby to rušilo jenom letadlo, ve kterém je zařízení umístěný, stále je to rušení letecké pohyblivé stanice...
warman
 
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 1. 2007, 9:19

Příspěvekod Pavel » 3. 1. 2007, 21:41

warman píše:Nevím, jestli se špatně vyjadřuju, nebo je chyba na obou stranách, ale...
jde o to, že i ta "železná klec" není jenom a pouze klecí, ale směsicí poměrně citlivejch zařízení, který můžou bejt rušený vysílačkama a rušičkama jak zvenčí, tak zevnitř.
U mobilů je to rušení myslím si zřejmý, stačí pozorovat, co dělá mobil se signálem "normálního rádia", a vezmeme-li v potaz, že letecký stanice používají frekvence jenom o něco málo vyšší a přenosovou techniku více méně stejnou, tak rozdíl nebude tak markantní.

a i kdyby to rušilo jenom letadlo, ve kterém je zařízení umístěný, stále je to rušení letecké pohyblivé stanice...


tak to zjednoduším, současné vybavení letadel je děláno tak,aby nebylo na "takovéto" rušení náchylné.......několikrát jsem zažil na palubě,že se zapomenul vypnout mobil, jediný výsledek byl,že na dlouhé lince se rychle vybil, a na krátké v poslední zatáčce přišla uvítací sms......
Pavel
Pavel
 
Příspěvky: 101
Registrován: 13. 10. 2006, 19:46

Příspěvekod warman » 3. 1. 2007, 21:54

Eh...super, nějak teda nevím, k čemu jsou potom všude v instrukcích nápisy, "Vypněte své mobilní telefony" a proč to posádka asi milionkrát opakuje.
Letadla by tak sice konstruována být měla, ale je to prostě situace od situace jinak, jak se ten danej mobli chová, co může způsobit.
Ostatně na zapnutý mobil na palubě pamatuje i trestní zákoník. A nedejbože, aby na to někdo přišel, nebo to napadlo nějakého investigativního novináře, který by pak udělal obrovskou monstr reportáž o tom, kterak na palubách letadel nikdo nekontroluje zapnuté telefony a jak je to vlastně všechno děsně nebezpečný. Což letadlům a letectví všeobecně jen a jen uškodí.

Nezlobte se na mě, ale taková maličkost, jako je vypnutí mobilu na palubě, by měla být samozřejmostí, jako třeba sundat čepici při vstupu do budovy, nebo zapnutí bezpečnostních pásů.

A když to teda "nic nedělá", tak proč je to postižitelný zákonem, a proč toto nedoporučuje výrobce, ani aerolinky?Když to vlastně nic nedělá...
warman
 
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 1. 2007, 9:19

Příspěvekod eif » 3. 1. 2007, 22:08

warman: myslím, že kolegové mlluví o foťáku, ne o mobilu?
eif
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14. 10. 2006, 20:20

Příspěvekod warman » 3. 1. 2007, 22:11

Reagoval jsem na Pavlovu
...několikrát jsem zažil na palubě,že se zapomenul vypnout mobil, jediný výsledek byl,že na dlouhé lince se rychle vybil, a na krátké v poslední zatáčce přišla uvítací sms......
warman
 
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 1. 2007, 9:19

Příspěvekod eif » 3. 1. 2007, 23:04

sorry, přehlíd jsem
eif
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14. 10. 2006, 20:20

Příspěvekod keh » 4. 1. 2007, 11:06

Mozna by se to vse dalo shrnout takto:
1.) Fotky za letu jsou nadherna vec.
2.) Letadlu to technicky nemusi vadit, ale cert nikdy nespi a muze nastat situace, kdy to muze zpusobit i maler.
3.) Nekterym spolecnostem to vadi vic, nekterym min.
4.) Zapnuty telefon na palube za letu nema co delat, protoze vyzarovani elektromagnetickeho vlneni je u nej mnohokrat vetsi nez u fotaku.
5.) Zakon na to vsechno asi pamatuje, ale k praktickemu postihu dojde nejspis malokdy.
6.) Kdyz vas nacapa nekdo z posadky se zapnutym fotakem a pozada vas, abyste ho vypnuli, radsi to udelejte a nesnazte se to obchazet. Opakovane pristizeni by mohlo vyustit v onen ridky pripad postihu.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

PředchozíDalší

Zpět na Fotografování letadel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron