Fotografování za letu

Fotografování za letu

Příspěvekod demon » 17. 10. 2006, 13:36

Ahojda,

zajímalo by mě, jestli se může za letu fotit digitálním foťákem? (ne v mobilu, samo :) )

Je za to pokuta stejně jako za zapnutý mobilní telefon?

Je to bezpečné i během vzletu a přistání? (odlítám často z Londýna v noci a ten pohled na svítící Londýn ve tmě bych si fakt rád vyfotil... 8)
demon
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 10. 2006, 13:31

Focení za letu

Příspěvekod QS510 » 17. 10. 2006, 14:03

Já myslím, že je to u některých společností zakázáno (nedoporučeno) při startu a přistání, ale jinak bez problémů. Ovšem asi tedy stoprocentně jen při přeletu Londýna 8)
QS510
 
Příspěvky: 12
Registrován: 15. 10. 2006, 10:29
Bydliště: n/a

Příspěvekod pjp » 17. 10. 2006, 14:32

U CSA jsou palubni posadky pri startu a pristani proti, jinak jim to nevadi.
Je to sice divne, ale na druhou stranu uz nektere soucastne digi pristroje maji WiFi, takze se az tak divit nelze. Na druhou stranu s hlediska stavby a konstrukce palubni site, jsou vykony a hrekvence techto zarizeni krapet mimo, takze je otazkou do jake miry je tento pozadavek opravneni ci nikoliv. A to mam na mysli i harmonicke, nejen pracovni frekvence.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod Switch » 17. 10. 2006, 15:52

Nedávno jsem letěl s Emirates a letušky během letu na moje fotografické výlevy nic nenamítaly. Dokonce fotily i děti, pokud chtěly, ale to bylo polaroidem. Ale během startu a přistání by se asi fotit nemělo. I když se přiznám, že já sám jsem neodolal a mám na kameru natočený start i přistání :oops: To jsou ty nejhezčí záběry z celé dovolené :P (letecký nadšenec doufám pochopí) :roll:
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod Kamyl » 17. 10. 2006, 16:07

Switch píše:Nedávno jsem letěl s Emirates a letušky během letu na moje fotografické výlevy nic nenamítaly. Dokonce fotily i děti, pokud chtěly, ale to bylo polaroidem. Ale během startu a přistání by se asi fotit nemělo. I když se přiznám, že já sám jsem neodolal a mám na kameru natočený start i přistání :oops: To jsou ty nejhezčí záběry z celé dovolené :P (letecký nadšenec doufám pochopí) :roll:

No ja letel pred pul rokem se spolecnosti LTU trasu LEJ - PUJ (a zpet) a na monitorech behem startu a pristani byly zobrazeny preskrtnute nektere el. zarizeni (konkr. mobil, notebook a kamera, mozna jeste neco jineho, uz nevim), ale rozhodne mezi temito zarizenimi nebyl fotak. Takze jsem na digi fotak natacel start a presto, ze me letusky videly, nic mi nerekly. Zato me udivila jina vec. Pri boardingu pred letem zpet jsem si sedl na sve sedadlo a vzhledem k tomu, ze pres okynko na me primo svitilo slunce, zatahnul jsem ho. Vtom na me vlitla letuska, ze neexistuje, ze musi byt "otevrene" a zatahnout si ho muzu az budem ve vzduchu. To mi nejak mozek nepobira, proc se nemuze na zemi zatahnout okno.
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Switch » 17. 10. 2006, 17:57

Kamyl píše:No ja letel pred pul rokem se spolecnosti LTU trasu LEJ - PUJ (a zpet) a na monitorech behem startu a pristani byly zobrazeny preskrtnute nektere el. zarizeni (konkr. mobil, notebook a kamera, mozna jeste neco jineho, uz nevim), ale rozhodne mezi temito zarizenimi nebyl fotak. Takze jsem na digi fotak natacel start a presto, ze me letusky videly, nic mi nerekly. Zato me udivila jina vec. Pri boardingu pred letem zpet jsem si sedl na sve sedadlo a vzhledem k tomu, ze pres okynko na me primo svitilo slunce, zatahnul jsem ho. Vtom na me vlitla letuska, ze neexistuje, ze musi byt "otevrene" a zatahnout si ho muzu az budem ve vzduchu. To mi nejak mozek nepobira, proc se nemuze na zemi zatahnout okno.


Zřejmě bezpečnostní opatření (něco jako narovnání sedaček), ale nejsem tak informovaný, abych to řekl přesněji.. Snad se najde někdo z oboru :)
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod Buritos » 17. 10. 2006, 20:04

Kamyl píše: Pri boardingu pred letem zpet jsem si sedl na sve sedadlo a vzhledem k tomu, ze pres okynko na me primo svitilo slunce, zatahnul jsem ho. Vtom na me vlitla letuska, ze neexistuje, ze musi byt "otevrene" a zatahnout si ho muzu az budem ve vzduchu. To mi nejak mozek nepobira, proc se nemuze na zemi zatahnout okno.


Je to kvůli tomu, aby bylo v letadle světlo, kdyby se nedej bože při startu nebo přistání něco pos***lo.


U SkyEurope nám řekli, že by se taky při startu a přistání fotit nemělo, ale tak odolejte tomu pohledu :) Horší je, když si zapomenete vypnout blesk :)
Buritos
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15. 10. 2006, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jaydee » 29. 10. 2006, 10:52

pred nedavnem jsem letel observer u CSA a zadny problemy s tim, ze jsem fotil a filmoval jsem nemel...a kdyz jsem letel se SkyEurope, tak jsem fotil behem startu a opet no problem :lol: takze asi zalezi na posadce... :wink:
Jaydee
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 10. 2006, 10:43

Příspěvekod Switch » 29. 10. 2006, 15:18

Jaydee píše:pred nedavnem jsem letel observer u CSA a zadny problemy s tim, ze jsem fotil a filmoval jsem nemel...a kdyz jsem letel se SkyEurope, tak jsem fotil behem startu a opet no problem :lol: takze asi zalezi na posadce... :wink:


Můžu se zeptat, co děláš (studuješ?), že se ti povedlo tento pozorovací let uskutečnit? :)
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod Ondra » 15. 11. 2006, 16:25

Jaydee píše:pred nedavnem jsem letel observer u CSA a zadny problemy s tim, ze jsem fotil a filmoval jsem nemel...a kdyz jsem letel se SkyEurope, tak jsem fotil behem startu a opet no problem :lol: takze asi zalezi na posadce... :wink:


onehdá na lince BRQ-MUC se paní co rozdává jídlo zlobila na lidi co filmovali kamerou při letu (nikoliv start/přistání)
Ondra
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 10. 2006, 16:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod dracoola » 8. 12. 2006, 13:27

Kamyl píše:
Switch píše:Nedávno jsem letěl s Emirates a letušky během letu na moje fotografické výlevy nic nenamítaly. Dokonce fotily i děti, pokud chtěly, ale to bylo polaroidem. Ale během startu a přistání by se asi fotit nemělo. I když se přiznám, že já sám jsem neodolal a mám na kameru natočený start i přistání :oops: To jsou ty nejhezčí záběry z celé dovolené :P (letecký nadšenec doufám pochopí) :roll:

No ja letel pred pul rokem se spolecnosti LTU trasu LEJ - PUJ (a zpet) a na monitorech behem startu a pristani byly zobrazeny preskrtnute nektere el. zarizeni (konkr. mobil, notebook a kamera, mozna jeste neco jineho, uz nevim), ale rozhodne mezi temito zarizenimi nebyl fotak. Takze jsem na digi fotak natacel start a presto, ze me letusky videly, nic mi nerekly. Zato me udivila jina vec. Pri boardingu pred letem zpet jsem si sedl na sve sedadlo a vzhledem k tomu, ze pres okynko na me primo svitilo slunce, zatahnul jsem ho. Vtom na me vlitla letuska, ze neexistuje, ze musi byt "otevrene" a zatahnout si ho muzu az budem ve vzduchu. To mi nejak mozek nepobira, proc se nemuze na zemi zatahnout okno.




Je to pochopitelne z bezpecnostnich duvodu,kdyby totiz kazdej mel to okenko zatazeny tak by na start/pristani nebylo videt ven kdyby tam byl nejay ohen ci jine nebezpeci,pak na dalkovkach se to vetsinou zas stahuje dolu kvuli tomu aby PAX videli na obrazovky pripadne kvuli slunci.

Jinak k tem fotakum - u CSA a u vetsiny soplecnosti se nesmi fotit ani tocit behem startu/pristani,potom behem letu jo. Malo lidi taky vi ze se nesmi tocit posadka a demonstrace zachranych prostredku(je to spis kvuli osobni ochrane-kdyby se to treba dostalo nekam na net do nespravnyho sestrihu s nespravnym filmem treba :) ) Jinak je pravda ze to pokazdy zalezi na posadce a ja ty letecky fanousky chapu,sam mam natocenej start i pristani z ruznych dovolenych a vzdy jsem skrejval digifotak a tocil "nenapadne" takze doporucuju to samy.Ale pochopitelne jinak oficialne se to nesmi.
Uživatelský avatar
dracoola
 
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 12. 2006, 13:21
Bydliště: PRG

Příspěvekod dracoola » 8. 12. 2006, 13:28

Ondra píše:
Jaydee píše:pred nedavnem jsem letel observer u CSA a zadny problemy s tim, ze jsem fotil a filmoval jsem nemel...a kdyz jsem letel se SkyEurope, tak jsem fotil behem startu a opet no problem :lol: takze asi zalezi na posadce... :wink:


onehdá na lince BRQ-MUC se paní co rozdává jídlo zlobila na lidi co filmovali kamerou při letu (nikoliv start/přistání)


:?: :?: :?:
"pani co rozdava jidlo"...
dobry no... :D
Uživatelský avatar
dracoola
 
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 12. 2006, 13:21
Bydliště: PRG

Příspěvekod Switch » 8. 12. 2006, 15:31

dracoola píše: :?: :?: :?:
"pani co rozdava jidlo"...
dobry no... :D


Každý tomu řiká jinak :roll: :)
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod Kamyl » 9. 12. 2006, 22:29

dracoola píše:
Kamyl píše:
Switch píše:Nedávno jsem letěl s Emirates a letušky během letu na moje fotografické výlevy nic nenamítaly. Dokonce fotily i děti, pokud chtěly, ale to bylo polaroidem. Ale během startu a přistání by se asi fotit nemělo. I když se přiznám, že já sám jsem neodolal a mám na kameru natočený start i přistání :oops: To jsou ty nejhezčí záběry z celé dovolené :P (letecký nadšenec doufám pochopí) :roll:

No ja letel pred pul rokem se spolecnosti LTU trasu LEJ - PUJ (a zpet) a na monitorech behem startu a pristani byly zobrazeny preskrtnute nektere el. zarizeni (konkr. mobil, notebook a kamera, mozna jeste neco jineho, uz nevim), ale rozhodne mezi temito zarizenimi nebyl fotak. Takze jsem na digi fotak natacel start a presto, ze me letusky videly, nic mi nerekly. Zato me udivila jina vec. Pri boardingu pred letem zpet jsem si sedl na sve sedadlo a vzhledem k tomu, ze pres okynko na me primo svitilo slunce, zatahnul jsem ho. Vtom na me vlitla letuska, ze neexistuje, ze musi byt "otevrene" a zatahnout si ho muzu az budem ve vzduchu. To mi nejak mozek nepobira, proc se nemuze na zemi zatahnout okno.




Je to pochopitelne z bezpecnostnich duvodu,kdyby totiz kazdej mel to okenko zatazeny tak by na start/pristani nebylo videt ven kdyby tam byl nejay ohen ci jine nebezpeci,pak na dalkovkach se to vetsinou zas stahuje dolu kvuli tomu aby PAX videli na obrazovky pripadne kvuli slunci.

Aha, to jsem nevedel, diky moc... :wink:
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod warman » 2. 1. 2007, 21:46

Ze svých zkušeností si pamatuju, že letušky na palubách ČSA jsou poměrně nekompromisní právě vůči digitálům, když na něj přidjou.

A neřekl bych, že to bude jenom kvůli aerolinkám, nebo tak, ale i díky telekonmunikačnímu úřadu, kterej reguluje vysílání a také se zabývá rušením tohoto vysílání, k čemuž v letadle může dojít poěmrně snadno i díky digitálním zářízením, které mají tendence vysílat. Otázkou je, jak moc tohle při konstrukcích letadel ovlivňuje elektroniku, ale to je ve hvězdách...
Co já si z toho zákona pamatuju, tak za porušení tohohle zákona je pokuta až do 1 000 000 CZK, ale ČTÚ nikdy takovou ještě neudělil, pro nepoučenou veřejnost, ale pro odborně způsobilé osoby ( držitelé průkazů radiofonisty, radiotelegrafisty a dalších průkazů spojených s komunikacemi ) je trest až dva roky odnětí svobody. A postihuje to ČTÚ - stát. Nikoliv aerolinky.
warman
 
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 1. 2007, 9:19

Další

Zpět na Fotografování letadel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron