Vhodná zrcadlovka do 25tisíc tělo

Příspěvekod bugr » 8. 3. 2007, 9:37

cztech píše:pro bugra: mel jsem problemy s Nikkor 18-200. 4X v oprave, pak mi dali novou. Napis mi na cztech@yahoo.com, zkusime par veci....


s Nikkorem mám taky problém, upad mi z ramene i s batohem a od tý doby se v jednom místě při zaostřování zadrhává. Nevim jestli to vzít do servisu a tvrdit že to dělá od začátku, fyzicky na tom neni nic vidět
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod bugr » 8. 3. 2007, 9:40

pjp píše:A neni to o nastaveni ? Ja vim, trivialita, ale clovek je obcas sikovnej, ja si porad u D200 nastavuji EV, nejlepe do velkeho + ci jeste vetsiho -. Maj to trosku nedoresene.
Jinak D80 neznam, muzu vyjit s D200 a tam by to problem nebyl.
Pavel


mě jde hlavně o zaostřování, ty další věci jsou otázka cviku, je to moje první DSLR takže jsem problémy očekával, hlavně musim několikrát pořádně pročíst návod, ještě si všechno automaticky napamatuju
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod Ondra » 9. 3. 2007, 21:16

bugr píše:
Ondra
s tímdle vybavením to fakt asi bude rukama :-)



já ti nevim, mám divnej pocit že blbě zaostřuje, normálně na stativu jsem fotil nepohybující se předmět a neni to zaostřený. ty letadla už mě točej, mraky fotek a ani jedna pořádně ostrá, vyhozených 85000 :-(


nevim, možná to bude režimem ostření jak tu kdosi kdesi píše, vím že podobnej problém měl kamoš s Canon 20D a Canon 70-300 myslim, ale od nějaký doby má dobrý fotky, a čím to je nevim..
Ondra
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 10. 2006, 16:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ondra » 11. 3. 2007, 19:34

bugr píše:s Nikkorem mám taky problém, upad mi z ramene i s batohem a od tý doby se v jednom místě při zaostřování zadrhává. Nevim jestli to vzít do servisu a tvrdit že to dělá od začátku, fyzicky na tom neni nic vidět


bráchovi se zadrhával v jednom místě 18-70, jako že nešel asi přes 50 vejš, nespadlo mu to nikde, prostě samo, a vzali mu to jako záruční opravu. Takže jako nechcu tě nabádat k uvádění neúplných informací, ale jako za pokus nic nedáš :)
Ondra
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 10. 2006, 16:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod cztech » 11. 3. 2007, 19:48

Muj konkretni problem byl, ze objektiv v urcitem rozmezi proste nezaostril. Protoze mam fotak nastaveny "Focus", nejde udelat zaber,pokud neni objektiv zaostreny (tim jsem ten problem objevil). Pred tim jsem mel spoustu neostrych zaberu taky. Nikon nemohl standartnim testovanim ajit zadny problem, az po intervenci technika obchodu, kde jsem to koupil, zjistili zavadu a navic zjistili, ze v objektivu chybelo software (od vyrobce), ktere ma varovat, ze neni neco OK. Potom mi uz bez problemu dali objektiv novy.
Doporucuji bugrovi zkusit servis.
cztech
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14. 10. 2006, 20:22
Bydliště: 37*23'58"N 122*05'50"W

Předchozí

Zpět na Fotografování letadel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron