Námraza

Námraza

Příspěvekod HansM » 24. 2. 2009, 21:53

Před nedávnem jsem četl report z katastrofy letounu ATR-72, ke které došlo pře léty v USA.
Příčinou byla údajně námraza, letoun se stal neovladatelným... Mě jako laika zarazil fakt že odmrazovací sytém nebyl dostatečně učinný. Dopravce poté převedl tento typ na spoje do jižních oblastí, kde jsou podmínky pro tvorbu méně příznivé.
Mě by zajímalo jak je to s letouny tohoto typu které provozuje ČSA? Jaký systém odmrazování je vlastně pouzit?
HansM
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 12. 2008, 8:28

Příspěvekod FlightDetent » 26. 2. 2009, 23:07

Letadlo se tam dostalo do necekane intenzivni tvorby namrazy a docela dlouhou v ni vyckavalo, coz bylo v rozporu s doporucenim vyrobce. V ramci vysetrovani se provadely primo s ATR velice intenzivni zkousky namrazy a to i letove. Vznikl z toho svoji hloubkou vcelku unikatni vycvikovy program ochrany proti namraze, jez je soucasti vycviku daneho typu. Taktez byly rozsireny a zesileny odmrazovaci prvky na letadle, jejichz instalace je povinna. V CSA jako u kazdeho jineho legalniho provozovatele jsou samozrejme tyto kroky provedeny.
Dobry?
FlightDetent
 
Příspěvky: 208
Registrován: 14. 10. 2006, 20:35

Příspěvekod HansM » 27. 2. 2009, 9:07

Jo dobrý, díky :D zde instruktážní video: http://www.patricksaviation.com/videos/ ... l_25/3927/
HansM
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 12. 2008, 8:28


Zpět na Bezpečnost letecké dopravy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron