Natáčení a focení v letadle

Natáčení a focení v letadle

Příspěvekod krbik13 » 28. 7. 2008, 21:32

Chci se zeptat ci je nejak obzvlast nebezpecny nataceni a foceni v letadle. Naprikled pocas vzletu nebo pristani.
krbik13
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 7. 2008, 21:08

Příspěvekod Dan » 28. 7. 2008, 22:59

Taky by me to zajimalo, podle me to nemuze nicemu skodit :?:
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12

Re: Natáčení a focení v letadle

Příspěvekod Kamyl » 29. 7. 2008, 5:54

krbik13 píše:Chci se zeptat ci je nejak obzvlast nebezpecny nataceni a foceni v letadle. Naprikled pocas vzletu nebo pristani.

Neni... Behem vzletu a pristani by se sice nemela pouzivat ZADNA elektronika, ale fotak nic nevysila a elmag vlneni samotneho fotaku je zanedbatelne...
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bugr » 30. 7. 2008, 9:37

může být problém infra v kameře? Můj názor je že pokud nemám sebou DO na kameru tak infra nevyvíjí žádnou aktivitu, ale nejsem žádný technik.
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod Kamyl » 30. 7. 2008, 13:11

bugr píše:může být problém infra v kameře? Můj názor je že pokud nemám sebou DO na kameru tak infra nevyvíjí žádnou aktivitu, ale nejsem žádný technik.

No ja taky ne, takze zase jen muj laicky nazor, ze ani infra by nemel delat zadny problem. Za prve jak rikas, kdyz ho nepouzivas, tak nevyviji zadnou aktivitu a za druhe na kamere ani tak nevysila zadne paprsky ne? Vysila dalkac a infra na kamere jen prijima. Navic jsou to svetelne paprsky, takze osobne si myslim, ze je to v principu totez, jako bys rozsvitil treba baterku. Jen to svetlo je v jinych vlnovych delkach, takze neni videt...
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod PV » 30. 7. 2008, 21:42

Ono to není tak jednoznačné,že třeba kamera nebo foťák nevysílá nic. Mikroprocesor uvnitř potřebuje ke své činnosti oscilátor na kmitočtu řádově stovek až tisíců megahertz a v případě nějaké závady,kdy se tento kmitočet dostane ze zařízení "ven" může narušit činnost systémů letadla. Uznávám,že to asi není moc pravděpodobné,ale není to ani vyloučené,takže je lepší zákaz respektovat.
PV
 
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 10. 2006, 20:30

Příspěvekod Kamyl » 30. 7. 2008, 21:53

PV píše:Ono to není tak jednoznačné,že třeba kamera nebo foťák nevysílá nic. Mikroprocesor uvnitř potřebuje ke své činnosti oscilátor na kmitočtu řádově stovek až tisíců megahertz a v případě nějaké závady,kdy se tento kmitočet dostane ze zařízení "ven" může narušit činnost systémů letadla. Uznávám,že to asi není moc pravděpodobné,ale není to ani vyloučené,takže je lepší zákaz respektovat.

Jo jasne, ja o tom cetl nejaky clanek, ze kazda elektronika produkuje nejake vlneni, nicmene tam bylo psano, ze prave napr. u fotaku, kamer a tak je pry naprosto zanedbatelne... Nepolemizuju o tom, v zasade o tom vim kulove, jen davam, jak jsem precetl... :) :wink:
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod marecek » 2. 8. 2008, 18:26

ja fotim porad a fotak vypinam jen na primou a opakovanou vyzvu letusky :) zrovna tak mivam zapnutej telefon v rezimu offline.
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod bugr » 3. 8. 2008, 10:17

PV: takže jsem debil když filmuju starty a přistání? A spolu se mnou řada dalších ;)
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod PV » 3. 8. 2008, 10:54

bugr píše:PV: takže jsem debil když filmuju starty a přistání? A spolu se mnou řada dalších ;)

To netvrdím,ale posádkou je výslovně zakázáno v několika jazycích nepoužívat veškerá elektronická zařízení během startu a přistání.Takže to je neuposlechnutí velitele letadla.
PV
 
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 10. 2006, 20:30

Příspěvekod bugr » 3. 8. 2008, 12:16

no já to myslel sebekriticky. Ono totiž člověk fakt co je buzerace a co je oprávněný požadavek.
Mě napadlo že u DSLR by snad neměl být problém, nebo to taky? A u kinofilmu s mechanickým posuvem filmu už je to snad úplně bez problému.
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod Kamyl » 4. 8. 2008, 6:46

bugr píše:no já to myslel sebekriticky. Ono totiž člověk fakt co je buzerace a co je oprávněný požadavek.
Mě napadlo že u DSLR by snad neměl být problém, nebo to taky? A u kinofilmu s mechanickým posuvem filmu už je to snad úplně bez problému.

Tak u kinofilmu, ktery je cely mechanicky, tam asi neni co resit... Mezi kompaktem a DSLR dle me neni rozdilu...
Jinak ja taky fotim a tocim behem startu a pristani, takze nejsi sam...:)
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bugr » 4. 8. 2008, 11:01

no já myslel, že DSLR moc el.en. nepotřebuje, jde jen o uložení na kartu.
A nějaký údaje v hledáčku ;)
si stejně myslím, že moderní letadla musí být zajištěna proti blbosti, vždycky nějaký blb nevypne mobil.
bugr
 
Příspěvky: 249
Registrován: 1. 2. 2007, 12:02

Příspěvekod keh » 4. 8. 2008, 14:57

Myslim, ze uz jsem neco podobneho zde komentoval asi takto:

1.) Pouzivani elektroniky na palube letadla muze, ale nemusi technicky vadit.
2.) My (cestujici) jsme moc mali pani na to, abychom to posuzovali.
3.) Nekterym spolecnostem/posadkam to vadi vic, nekterym min (neznamo proc, ale je to tak).
4.) Pokud mi PP rekne, abych ten fotak (kameru, notebook, cokoliv) pri startu a pri pristani vypnul, radsi ji/ho poslechnu*.

* Mohla by mi totiz zajistit spoustu neprijemnosti pocinaje mensi porci obcerstveni ( ::D ) a prerusenou (a tudiz mnou hrazenou) startovni procedurou (pri sporu dohnanem ad absurdum) konce.
Pozor na světlo na konci tunelu. Může to být reflektor protijedoucí lokomotivy.
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod Kamyl » 4. 8. 2008, 16:08

bugr píše:no já myslel, že DSLR moc el.en. nepotřebuje, jde jen o uložení na kartu.
A nějaký údaje v hledáčku ;)
si stejně myslím, že moderní letadla musí být zajištěna proti blbosti, vždycky nějaký blb nevypne mobil.

No to nevim, nemyslim si to... Ja bych rekl, ze DSLR je prospikovana elektronikou rozhodne vic, nez kompakt. Displej, stavovy displej, hledacek, objektiv, pripadne stabilizator v objektivu, atd atd atd...
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Bezpečnost letecké dopravy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron