Fobie z létání

Bojíte se při létání?

Ne, jsem absolutně klidný
11
48%
Občas mi není úplně OK
12
52%
 
Celkem hlasů : 23

Fobie z létání

Příspěvekod ramihuja » 19. 3. 2007, 12:51

Bohužel patřím k nemalé skupině lidí co na palubě letadla zažívají nejhorší chvíle své existence...už při příchodu na letiště se mi dělá "divný pocit" v břichu a od startu do přistání se snažím dýchat z hluboka, každý zvuk mi evokuje nějakou poruchu, jakmile si letuška něco řekne se stevardem vidím za tím jejich domluvu jak říct pasažérům, že je nějaká porucha....prostě peklo! Statisticky vím, že je mnohem větší šance, že se roztřelím v autě, ale prostě mám hrůzu z toho, že jsem v obrovským několikatunovým doutníku několik tisíc kilometrů nad zemí a kdykoliv to může spadnout....docela rád bych si tuto fobii vyhnal z hlavy, ale nemůžu si pomoct...

...jinak chci říct, že jsem úplně normální 25 letý kluk s normálním životem, normálníma problémam, ale toto je můj kostlivec ve skříni, který mně začíná strašit vždy s blížící se dovolenou, nebo nějakou cestou...

...poradíte?
ramihuja
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 3. 2007, 12:40
Bydliště: Brno

Příspěvekod pjp » 19. 3. 2007, 13:19

To chce klid, taky nam divny pocit v letadle, zvlast v L 13SW pri vybirani vyvrtky viseje v tribodovych pasech a cite jak se clovek pomalu a jiste s pod nich vysouva ... ;-)
Ale zase, pokud clovek toci stoupak s kluzakem a na "cisle" ma kane, ci cerneho capa, tak to docela i potesi ...
Ale zase, ja jsem blazen, nejen ze si s temi ptaky vozim (obcas i aktivne) prdel, ale taky je i prznim coby konstrukter. Tak schvalne, kdo je vetsi blazen jak ja ? ;-)
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod ramihuja » 19. 3. 2007, 13:28

trochu mne uklidnuje ze i kontrukteri do toho vlezou :) vy vite co je uvnitr jak to tam funguje a presto tim litate....to by mohlo znamenat, ze to zas tak nebezpecny nebude....
ramihuja
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 3. 2007, 12:40
Bydliště: Brno

Příspěvekod pjp » 19. 3. 2007, 14:58

V klidu, znate to, posledni stadium, pak uz nasleduji lovy ze sitemi ... :-D
Vazne, sance, ze to upadne je nejvetsi na blbost cloveka za berany/kniplem a to pri startu ci pri pristani, to nejde moc osetrit/zachranit, jedinne volbou spolecnosti, ale ani to neni na 100%. Pak nasleduji povetrnostni vlivy a pak se nekde na konci mota chyba udrzby a az pak je chyba konstrukce. Ja vim, moc to nepotesi, ale uz to tak je. Kupodivu ani ten terorismus na tom neni nikterak "zle". Ten je, pokud si dobre pamatuji, pred udrzbou. Vypada to sice divne, ale je to o medializaci techto prusvihu. Co chcete v TV vykladat o tom, ze kapitan byl "machr' a poslal letadlo kvuli sve blbosti do kopce pred letistem ? Takze asi tak. A domluvi pilotu s palubnimi pruvodcimi ? No, pokud to pujde do haje, tak se to dozvite naprosto spolehlive a v podstate on-line. Ale zpravidla, pokud se to poto, tak je to v blazene nevedomosti az do konce, tech pripadu, kdy vsici vedeli, ze to uz nema cenu, bylo malo, hodne malo.
Nevim, co dal k tomu dodat ? ;-)
pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod ramihuja » 19. 3. 2007, 15:08

diky sve panicke hruze jsem uz par dokumentu shledl takze nejakou statistickou predstavu o havariich mam...treba letecky terorismus mne nechava absolutne klidnym....no a to ze kdyz se to po... a vetsina lidi je v blazene nevedomosti bych u sebe spis nazval ze kdyz se to po.... tak se stane to co ocekavam kazdou setinu sekundy behem letu :)) je moznost se na letani proste vykaslat ale 1. komfort cestovani 2. nekam se proste jinak neda 3. pritelkyne miluje letani a bylo by divny na dovolenou jet autem kdyz pritelkyne poleti a taky za 4. se tim nechci nechat ovladat ale prekonat to....potreboval bych nejakou terapii asi :)
ramihuja
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 3. 2007, 12:40
Bydliště: Brno

Příspěvekod FlightDetent » 19. 3. 2007, 15:10

Jedna ceska firma dela specialni kurzy, ale docela to stoji penize. :?
FlightDetent
 
Příspěvky: 208
Registrován: 14. 10. 2006, 20:35

Příspěvekod marecek » 19. 3. 2007, 17:07

ve vycvikovem stredisku CSA poradaji pro lidi, kteri maji s litanim problem, nejakej kurs. detaily neznam, rikali nam o tom behem exkurze na lkpr, mozna si to nekdo pamatuje lip nez ja :)
na webu csa ani lkpr jsem to nenasel, ale zase moc dukladne jsem nehledal...
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod FlightDetent » 19. 3. 2007, 17:18

FlightDetent
 
Příspěvky: 208
Registrován: 14. 10. 2006, 20:35

Příspěvekod Switch » 19. 3. 2007, 19:12

Doporučuju tohle: http://www.guidetopsychology.com/fearfly.htm. Dělal jsem z toho i krátkou seminárku do školy :)
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod marecek » 19. 3. 2007, 20:56

FlightDetent píše: Bohuzel je to skryto na strankach Vycviku Posadek Letadel


zajimalo by me, kolik lidi z tech, kteri by o to meli zajem, ma sanci tohle najit :?:
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod FlightDetent » 20. 3. 2007, 10:51

marecek píše:zajimalo by me, kolik lidi z tech, kteri by o to meli zajem, ma sanci tohle najit :?:


Obavam se, ze velice malo. Ja vim kdo a proc to dela, ale presto jsem to standardnimi web postupy (ktere zase bezny clovek az tak dobre neovlada) hledal cca minutu. To je strasne moc, a myslim to vazne.
FlightDetent
 
Příspěvky: 208
Registrován: 14. 10. 2006, 20:35

Příspěvekod AlesK » 21. 3. 2007, 15:07

pjp píše:Ale zase, ja jsem blazen, nejen ze si s temi ptaky vozim (obcas i aktivne) prdel, ale taky je i prznim coby konstrukter. Tak schvalne, kdo je vetsi blazen jak ja ? ;-)
Pavel


A pro koho konkretne ty letadla prznis :?: :wink:


Jinak strach z letani no kdyz mam letet nejakym tim dopravakem jako cestak, tak se priznam ze prvnich 5 min behem staru sem nervozni.
Ale jinak kdyz si plachtka ridim sam tak sem naprosto v pohode. a 100% si to uzivam :]
AlesK
 
Příspěvky: 34
Registrován: 7. 3. 2007, 20:26

Příspěvekod pjp » 21. 3. 2007, 16:24

No, mysli, ze leckteri uz s mych predchozich prispevku pochopili, ktery ze to s tech dvou "vedoucich" vyrobcu "velkodobytcaku" je ten "muj" ;-)
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

uz mi poradili v CSA - pro vsechny paranoiky :)

Příspěvekod ramihuja » 21. 3. 2007, 16:28

Dobrý den pane xxx,
dekujeme za Vás e-mail. Kurzy pro osoby trpici strachem z letani jsou poradany. Kurz je pouze v ceskem jazyce a tel kontakt je 220 111 796. Muzete si na toto cislo zavolat od PO - Pa od 8 do 15 h. Rádi Vám zde poskytnou blizsí informace.

S pozdravem a práním hezkého dne
Veronika Belecka

Jinak dneska jsem si koupil hodinky - letecké chronografy! :)))
ramihuja
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 3. 2007, 12:40
Bydliště: Brno

Příspěvekod Kamyl » 21. 3. 2007, 17:40

AlesK píše:Jinak strach z letani no kdyz mam letet nejakym tim dopravakem jako cestak, tak se priznam ze prvnich 5 min behem staru sem nervozni.

No ja abych rekl pravdu, tak ja se chvilema celkem dost zapotim, hlavne turbulence mi na klidu nepridavaji a pristani me nekdy taky moc nenechava klidnym :oops: :wink: Zatim mam na triku letu poskrovnu (4x), ale z toho jsem se pri pristani dvakrat malem pos..l :lol: Jednou v Dominkanske republice (Punta Cana), tam nevedou ILS, takze zrejme pristaval vizualne a jak tu A333 naklopil a pomalu jeste ani nesrovnal a flaknul s nama o RWY jak s pytlem brambor, no to jsem tak zmrznul, ze jsem i dychat zapomel :wink: . Podruhe minuly mesic Stansted - mlha, dest a crosswind jako krava (kymacel se teda hodne), taky to bylo zajimave... Takze litani je pro me spise adrenalinovy sport, ale stejne mi to neda a i pres nervozitu do toho zas polezu kdykoliv a kdekoliv :wink:
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Bezpečnost letecké dopravy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron