Do Evropy a zpět

Příspěvekod Dan » 26. 3. 2007, 13:34

S tema superlevnejma letenkama je to cim dal horsi :? I kdyz vlastne, kdyz si to clovek spocita, tak ho stejne na mnohem vic vyjde ubytovani na miste, ev. nejaka ta doprava a jidlo. Z Nemecka je to levnejsi, za 19,99 EUR all inclusive casto nabizi Hapag Lloyd Express (na strankach se daj i vyhledat vyhodne nabidky (http://www.tuifly.com/de/offers/tiefstp ... ?origin=DE) ale zas ta cesta do Mnichova, Drazdan nebo tak :? Vzdy to vyjde na stejno, autem je to levnejsi, ale zas to drahy parkovani... Autobus Student Agency je fajn, ale casy zase nic moc, to se clovek oddela nez tam dojede...
Takze na konec to vyjde vsechno uplne nastejno (krome zazitku :P ) i kdyz clovek leti "za draz" z Prahy....

Highlights je Clickair (od 20EUR PRG-BCN all inclusive, ale uz skoro vyprodane, dokud zase neuvolnej do prodeje letenky na zimu 2007), slusnej Condor pri akci 29EUR all inclusive z Mnichova po kontinentalni Evrope, ev. Mallorca). Za 29 EUR se da nakoupit i u Air Berlin (treba Viden - Norimberk nebo myslim Drazdany nebo Lipsko - Londyn). Super je Ryanair, tam je blbej priplatek za zavazadlo :-( Swiss jsem videl cenu za 2000,- asi do/z Basileje. O tom by se dalo mluvit hodiny, tak doufam, ze prijdou dalsi s poznatky a pokecame :-)

Ja jdu zkusit pristi tyden A340 Lan Airlines FRA-MAD-FRA za 108 USD, sice neni nejlevnejsi ale zajimava spolecnost a typ :-)
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12

Re: ...

Příspěvekod marecek » 26. 3. 2007, 18:13

Fabo píše:
marecek píše:...v jednu jsi na liverpool street...


Dosť optimistický odhad, ja by som povdal že cesta trvá tak 2-2,5 hodiny, podľa premávky.

Je možné, že hodinu to trvá Stansted Expressu.

takhle jsem vazne jel, 1 h busem po dalnici ze stansted na liverpool street.
myslim tim presne jednim z busu, ktere pred mesicem jezdily misto nefunkcniho stansted express. jak je to ted bohuzel nevim, nejspis to bude nekde tady :) http://www.stanstedexpress.com/
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Re: ...

Příspěvekod Fabo » 26. 3. 2007, 18:16

marecek píše:
Fabo píše:
marecek píše:...v jednu jsi na liverpool street...


Dosť optimistický odhad, ja by som povdal že cesta trvá tak 2-2,5 hodiny, podľa premávky.

Je možné, že hodinu to trvá Stansted Expressu.

takhle jsem vazne jel, 1 h busem po dalnici ze stansted na liverpool street.
myslim tim presne jednim z busu, ktere pred mesicem jezdily misto nefunkcniho stansted express. jak je to ted bohuzel nevim, nejspis to bude nekde tady :) http://www.stanstedexpress.com/


Tak to si musel mat teda poriadne stastie, nam to trvalo STN - Liverpool s Terranova do mesta asi 2h, po dialnici, nazad asi 2.5 a to sme nesli po prepchatej dialnici ale cez mesto.
Uživatelský avatar
Fabo
 
Příspěvky: 66
Registrován: 18. 11. 2006, 14:37
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: ...

Příspěvekod egho » 26. 3. 2007, 18:38

marecek píše:
egho píše:Ale jak je to od sebe daleko?? Stansted - Gatwick?

vlakama celkem asi dve hodiny jizdy, pokud uz zase funguje spojeni stansted - liverpool street. tema busama, co jezdi docasne misto vlaku, a metrem bych rekl nejmin tri hodiny.
kdyz pristanes v 10:50 na stansted, tak do busu nastoupis v poledne, v jednu jsi na liverpool street, v pul druhy na victoria, tam si das kafe, pockas na gatwick express a kolem treti muzes byt na gtw :) tam budes hodinu fotit, ale to uz pak budes mit hodne natesno k odbaveni letu v 18:20 do prahy, protoze je tam naprostej zmatek :)
ja jsem nad timhle vyletem taky premyslel, ale nevidim to dobre. jinak tu cestu popisuju z vlastni zkusenosti asi pred mesicem, jen jsem byl v londyne vic nez jeden den :)


Jasný ,to je on tenhle let rano letíš z Prahy v 9.50 v Lodyne v 10.50 a nazpátek těch 18.20!!ale časově se to dá zvládnout,jen se tam neztratit..
egho
 
Příspěvky: 35
Registrován: 24. 3. 2007, 11:42

Re: ...

Příspěvekod marecek » 26. 3. 2007, 19:12

egho píše:Jasný ,to je on tenhle let rano letíš z Prahy v 9.50 v Lodyne v 10.50 a nazpátek těch 18.20!!ale časově se to dá zvládnout,jen se tam neztratit..

neztratis se, pamatuj si stansted - liverpool street - victoria - gatwick, mezi temahle bodama je primy spojeni :)
z london street na victoria metrem, myslim ze to je ta trasa, co jezdi porad dokola. a jinak vlaky, z victoria jede gatwick express...
jeste jedna rada na gatwick: kdyz mas jen palubni zavazadlo, coz asi mas, muzes se nechat odbavit v prvnim patre, kde je vyrazne kratsi fronta :)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Re: ...

Příspěvekod egho » 26. 3. 2007, 20:35

marecek píše:
egho píše:Jasný ,to je on tenhle let rano letíš z Prahy v 9.50 v Lodyne v 10.50 a nazpátek těch 18.20!!ale časově se to dá zvládnout,jen se tam neztratit..

neztratis se, pamatuj si stansted - liverpool street - victoria - gatwick, mezi temahle bodama je primy spojeni :)
z london street na victoria metrem, myslim ze to je ta trasa, co jezdi porad dokola. a jinak vlaky, z victoria jede gatwick express...
jeste jedna rada na gatwick: kdyz mas jen palubni zavazadlo, coz asi mas, muzes se nechat odbavit v prvnim patre, kde je vyrazne kratsi fronta :)


Ok,to si muzu pamatovat,to jsou dulezité informace,za ktere ja dekuju a je to tu super, a kdyz se tam dostanu budou cenny...vaham pari¨z - londyn. a na kolik mi vyjde celkem ta jizda stansted-gatwick tema busama atd...?
egho
 
Příspěvky: 35
Registrován: 24. 3. 2007, 11:42

Příspěvekod Buritos » 26. 3. 2007, 20:36

Dan píše:S tema superlevnejma letenkama je to cim dal horsi :? I kdyz vlastne, kdyz si to clovek spocita, tak ho stejne na mnohem vic vyjde ubytovani na miste, ev. nejaka ta doprava a jidlo.


Je to přímo strašný :D každej tenhle jednodenní výlet mě vyšel na cca 5000 a to jsem měl letenky do 1000,-
Takže nikde nezůstávat přes noc :) jednou jsem zkoušel chrápat na letišti v Amsterdamu, ale nic moc :D
Buritos
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15. 10. 2006, 10:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod egho » 26. 3. 2007, 20:40

Buritos píše:
Dan píše:S tema superlevnejma letenkama je to cim dal horsi :? I kdyz vlastne, kdyz si to clovek spocita, tak ho stejne na mnohem vic vyjde ubytovani na miste, ev. nejaka ta doprava a jidlo.


Je to přímo strašný :D každej tenhle jednodenní výlet mě vyšel na cca 5000 a to jsem měl letenky do 1000,-
Takže nikde nezůstávat přes noc :) jednou jsem zkoušel chrápat na letišti v Amsterdamu, ale nic moc :D
)

A kde uz si vsude byl?
egho
 
Příspěvky: 35
Registrován: 24. 3. 2007, 11:42

Re: ...

Příspěvekod marecek » 26. 3. 2007, 20:59

egho píše:a na kolik mi vyjde celkem ta jizda stansted-gatwick tema busama atd...?

urcite se vyplati koupit si u national railway celodenni listek, day travelcard. stoji 6.70 liber a je to urcite min, nez si kupovat listky zvlast.
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Re: ...

Příspěvekod egho » 26. 3. 2007, 21:15

marecek píše:
egho píše:a na kolik mi vyjde celkem ta jizda stansted-gatwick tema busama atd...?

urcite se vyplati koupit si u national railway celodenni listek, day travelcard. stoji 6.70 liber a je to urcite min, nez si kupovat listky zvlast.


a kdybch to mel nekde koupit tak kde??na netu,urcite ze?
egho
 
Příspěvky: 35
Registrován: 24. 3. 2007, 11:42

Příspěvekod marecek » 26. 3. 2007, 21:29

urcite to jde primo na stasted, nevim jestli hned v priletovy hale nebo az dole u vlaku, ale nekde bude nejaky jejich info a pokladna :)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Re: ...

Příspěvekod Dan » 27. 3. 2007, 13:49

egho píše:Jasný ,to je on tenhle let rano letíš z Prahy v 9.50 v Lodyne v 10.50 a nazpátek těch 18.20!!ale časově se to dá zvládnout,jen se tam neztratit..


To mi prijde prave dost na nic :? Tzn. 11:30 jses venku, 11:45 jede treba bus, 13:30 v Londyne a kdyz ma clovek bejt v 16:00 zas na letisti, tak to je koupit si tam tricko a jet zas zpet... Ja to mel takhle s Ryananirem ze Salzburgu a na pasovce na me u priletu koukali jak na blazna :D
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12

Re: ...

Příspěvekod Dan » 27. 3. 2007, 13:51

marecek píše: urcite se vyplati koupit si u national railway celodenni listek, day travelcard. stoji 6.70 liber a je to urcite min, nez si kupovat listky zvlast.


Faakt, a na to se da jet treba ze Stanstedu do mesta a zpet :shock: , ja vlaky nikdy nezkousel protoze to bylo silene drahy, bus zpatecka asi 13GBP sice nic moc, ale co clovek muze chtit, s tim se pocita...
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12

Příspěvekod Dan » 27. 3. 2007, 13:55

egho píše:
Buritos píše:
Dan píše:S tema superlevnejma letenkama je to cim dal horsi :? I kdyz vlastne, kdyz si to clovek spocita, tak ho stejne na mnohem vic vyjde ubytovani na miste, ev. nejaka ta doprava a jidlo.


Je to přímo strašný :D každej tenhle jednodenní výlet mě vyšel na cca 5000 a to jsem měl letenky do 1000,-
Takže nikde nezůstávat přes noc :) jednou jsem zkoušel chrápat na letišti v Amsterdamu, ale nic moc :D
)

To aby se clovek zacal specializovat i na hledani levneho ubytovani :D , s povdekem jsem vzal akci Clickairu, kdyz zacinal s prodejem take ubytovani na svem webu, tak mel 20% slevy, coz je docela znat. Noc double trihvezda se snidani ve FRA treba 42,50EUR, coz je jeste dost dobry...

Jinak dnes opet akcicka Hapag LLoyd Express od 18:00 hod nejaky useky za 19.99EUR http://www.tuifly.com/de/index.html
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12

Příspěvekod egho » 27. 3. 2007, 16:21

Dan píše:
egho píše:
Buritos píše:
Dan píše:S tema superlevnejma letenkama je to cim dal horsi :? I kdyz vlastne, kdyz si to clovek spocita, tak ho stejne na mnohem vic vyjde ubytovani na miste, ev. nejaka ta doprava a jidlo.


Je to přímo strašný :D každej tenhle jednodenní výlet mě vyšel na cca 5000 a to jsem měl letenky do 1000,-
Takže nikde nezůstávat přes noc :) jednou jsem zkoušel chrápat na letišti v Amsterdamu, ale nic moc :D
)

To aby se clovek zacal specializovat i na hledani levneho ubytovani :D , s povdekem jsem vzal akci Clickairu, kdyz zacinal s prodejem take ubytovani na svem webu, tak mel 20% slevy, coz je docela znat. Noc double trihvezda se snidani ve FRA treba 42,50EUR, coz je jeste dost dobry...

Jinak dnes opet akcicka Hapag LLoyd Express od 18:00 hod nejaky useky za 19.99EUR http://www.tuifly.com/de/index.html


Ok,podivam se a posilejte takhle kdyz budete vedet o nejakych akcich lowcost...
egho
 
Příspěvky: 35
Registrován: 24. 3. 2007, 11:42

PředchozíDalší

Zpět na Letenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron