Levné letenky

Levné letenky

Příspěvekod MartinN » 17. 10. 2006, 17:24

Téma o tom, kde sehnat levné letenky, o jejich výhodách, nevýhodách atd.
MartinN
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 10. 2006, 16:28
Bydliště: Praha

Praha-Londýn-Praha

Příspěvekod MartinN » 17. 10. 2006, 17:27

Mám pár otázek.. :) , kde by se daly sehnat nejlevnější letenky na trhu? Který dopravce? A v jakém rozmezí asi..? Zatím nejlevnější na kterého jsem narazil byl Easyjet.
MartinN
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 10. 2006, 16:28
Bydliště: Praha

Příspěvekod Switch » 17. 10. 2006, 17:54

Záleží na hodně faktorech. Např. jak dlouho dopředu si letenky objednáš, zda využiješ hodně vytížený spoj "ve špičce" nebo ti stačí v horší denní dobu, apod. Doporučuju taky sledovat akce různých low-cost dopravců na jejich webech. Jo a pro info můžeš zkusit zabrousit na http://letenky.lowcost.cz
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod Pavel » 17. 10. 2006, 18:00

Switch píše: hodně vytížený spoj "ve špičce" nebo ti stačí v horší denní dobu


to je jak diskuze o MHD nebo ČD :)
Pavel
Pavel
 
Příspěvky: 101
Registrován: 13. 10. 2006, 19:46

Příspěvekod Switch » 17. 10. 2006, 18:07

Pavel píše:to je jak diskuze o MHD nebo ČD :)


No vypadá to tak, ale doufám, že je jasný, jak jsem to myslel :) Prostě někteří dopravci nalétavají jednu destinaci více než jednou za den. A většinou to bývá tak, že když do Londýna přiletíš dopoledne, bude ten let víc vytížený => vyšší cena letenky, než když tam přiletíš třeba v 1 hodinu v noci => méně vytížený let (nižší cena letenky)
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod MartinN » 17. 10. 2006, 18:12

Switch píše:
Pavel píše:to je jak diskuze o MHD nebo ČD :)


No vypadá to tak, ale doufám, že je jasný, jak jsem to myslel :) Prostě někteří dopravci nalétavají jednu destinaci více než jednou za den. A většinou to bývá tak, že když do Londýna přiletíš dopoledne, bude ten let víc vytížený => vyšší cena letenky, než když tam přiletíš třeba v 1 hodinu v noci => méně vytížený let (nižší cena letenky)


Jj, díky, na tamty stránky se určitě podívám. Já to mám naplánovaný nějak na prosinec, takže času je ještě celkem dost. Škoda jen, že Smart Wings ukončili ty lety do Londýna. To bylo asi jen o prázdninách, bohužel.
MartinN
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 10. 2006, 16:28
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dan » 17. 10. 2006, 21:51

MartinN píše:
Switch píše:
Pavel píše:to je jak diskuze o MHD nebo ČD :)


No vypadá to tak, ale doufám, že je jasný, jak jsem to myslel :) Prostě někteří dopravci nalétavají jednu destinaci více než jednou za den. A většinou to bývá tak, že když do Londýna přiletíš dopoledne, bude ten let víc vytížený => vyšší cena letenky, než když tam přiletíš třeba v 1 hodinu v noci => méně vytížený let (nižší cena letenky)


Jj, díky, na tamty stránky se určitě podívám. Já to mám naplánovaný nějak na prosinec, takže času je ještě celkem dost. Škoda jen, že Smart Wings ukončili ty lety do Londýna. To bylo asi jen o prázdninách, bohužel.


Zalezi kam chces v tom prosinci letet, jestli Londyn, tak by mozna nebyl drahej Thomsonfly. Ma na strankach dokonce Farefinder, kde ti to po datech ukaze nejlevnejsi mozny tarify. Jsou hodne levny, bohuzel ma nic moc taxy a asi 8,5 euro za transakci kreditkou (za transakci se plati ale neco i u easyJet), snad by tam mela jit sehnat zpatecka za 60 euro komplet. Ale bacha o Vanocich (od 15.12.) jdou u vsech ceny dost nahoru. Ale nejlevnejsi asi bude zajet na nejake blizke letiste, kam leta Ryanair (Altenburg, BTS...) :wink:
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12

Příspěvekod pepa007 » 18. 10. 2006, 19:30

Ale nejlevnejsi asi bude zajet na nejake blizke letiste, kam leta Ryanair (Altenburg, BTS...) :wink:
Bratislava?? A co Brno? Jinak na prosincovou letenku už je nejvyšší čas. Já doporučuju easyJet, jejich A319 jsou luxusní...

MŮJ PRVNÍ PŘÍSPĚVEK NA PLANES.CZ :-)
pepa007
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2006, 17:36

Příspěvekod Dan » 18. 10. 2006, 22:07

pepa007 píše:
Ale nejlevnejsi asi bude zajet na nejake blizke letiste, kam leta Ryanair (Altenburg, BTS...) :wink:
Bratislava?? A co Brno? Jinak na prosincovou letenku už je nejvyšší čas. Já doporučuju easyJet, jejich A319 jsou luxusní...

MŮJ PRVNÍ PŘÍSPĚVEK NA PLANES.CZ :-)


Airbusy jsou fakt dobry :lol: , o dost pohodlnejsi nez treba 737-700 SkyEurope... No ja co koukal na Brno, tak odtamtud byly letenky vzdycky dost drahy, asi je ta linka hodne vytizena :shock:
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12

Příspěvekod Luci » 18. 10. 2006, 22:18

Dan píše:
pepa007 píše:
Ale nejlevnejsi asi bude zajet na nejake blizke letiste, kam leta Ryanair (Altenburg, BTS...) :wink:
Bratislava?? A co Brno? Jinak na prosincovou letenku už je nejvyšší čas. Já doporučuju easyJet, jejich A319 jsou luxusní...

MŮJ PRVNÍ PŘÍSPĚVEK NA PLANES.CZ :-)


Airbusy jsou fakt dobry :lol: , o dost pohodlnejsi nez treba 737-700 SkyEurope... No ja co koukal na Brno, tak odtamtud byly letenky vzdycky dost drahy, asi je ta linka hodne vytizena :shock:


mě se taky víc líbej Airbusy.. Sou mnohem komfortnější a prostornější :)
Luci
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15. 10. 2006, 12:03

Příspěvekod Switch » 19. 10. 2006, 8:47

Luci píše:mě se taky víc líbej Airbusy.. Sou mnohem komfortnější a prostornější :)


Prosím nééé. Veškeré diskuse typu Airbus vs. Boeing, prosím, směřujte sem: viewforum.php?f=15 :D :D :D
Uživatelský avatar
Switch
 
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 10. 2006, 16:03

Příspěvekod MartinN » 19. 10. 2006, 16:47

Dan píše:
pepa007 píše:
Ale nejlevnejsi asi bude zajet na nejake blizke letiste, kam leta Ryanair (Altenburg, BTS...) :wink:
Bratislava?? A co Brno? Jinak na prosincovou letenku už je nejvyšší čas. Já doporučuju easyJet, jejich A319 jsou luxusní...

MŮJ PRVNÍ PŘÍSPĚVEK NA PLANES.CZ :-)


Airbusy jsou fakt dobry :lol: , o dost pohodlnejsi nez treba 737-700 SkyEurope... No ja co koukal na Brno, tak odtamtud byly letenky vzdycky dost drahy, asi je ta linka hodne vytizena :shock:


No ja se zatim koukam na Prahu, ale zde leta jen EasyJet, British Airways, ČSA, .. a ted me dal nic nenapada, ale asi urcite tam jeste neco lita. British nabizeji k letence i hotel, coz vas nakonec vyjde levneji nez kdyby ste leteli EasyJetem a pak shaneli hotel, tak nevim, co si o tom myslite..?
MartinN
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 10. 2006, 16:28
Bydliště: Praha

Příspěvekod dider » 20. 10. 2006, 9:11

pepa007 píše:
Ale nejlevnejsi asi bude zajet na nejake blizke letiste, kam leta Ryanair (Altenburg, BTS...) :wink:
Bratislava?? A co Brno? Jinak na prosincovou letenku už je nejvyšší čas. Já doporučuju easyJet, jejich A319 jsou luxusní...

MŮJ PRVNÍ PŘÍSPĚVEK NA PLANES.CZ :-)


Jo potvrzuji, mam mezi CR-LON asi 20 segmentu, vsechno Easy a jednou Ryan do BRQ. Jinak to BRQ nedoporucuji(a ani Ryan ne :) ). Je to docela otrava se pak dostat do PRG. Nejdriv taxi z letiste, pak jeste bus do PRG...ale mozna nejsi z PRG.

Jinak taky muzu Easy doporucit..jen jednou se mi stalo ze sem chytil technickou a zrusili mi ranni let tak sem letel vecer. Jinak je na ne fakt spoleh.

:D :D ZDRAVIM JINAK :)
dider
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 10. 2006, 9:54
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dan » 20. 10. 2006, 9:29

MartinN píše:
Dan píše:
pepa007 píše:
Ale nejlevnejsi asi bude zajet na nejake blizke letiste, kam leta Ryanair (Altenburg, BTS...) :wink:
Bratislava?? A co Brno? Jinak na prosincovou letenku už je nejvyšší čas. Já doporučuju easyJet, jejich A319 jsou luxusní...

MŮJ PRVNÍ PŘÍSPĚVEK NA PLANES.CZ :-)


Airbusy jsou fakt dobry :lol: , o dost pohodlnejsi nez treba 737-700 SkyEurope... No ja co koukal na Brno, tak odtamtud byly letenky vzdycky dost drahy, asi je ta linka hodne vytizena :shock:


No ja se zatim koukam na Prahu, ale zde leta jen EasyJet, British Airways, ČSA, .. a ted me dal nic nenapada, ale asi urcite tam jeste neco lita. British nabizeji k letence i hotel, coz vas nakonec vyjde levneji nez kdyby ste leteli EasyJetem a pak shaneli hotel, tak nevim, co si o tom myslite..?


A Thomsonfly :P
Dan
 
Příspěvky: 389
Registrován: 14. 10. 2006, 20:12

Příspěvekod pepa007 » 20. 10. 2006, 12:18

dider píše:
pepa007 píše:
Ale nejlevnejsi asi bude zajet na nejake blizke letiste, kam leta Ryanair (Altenburg, BTS...) :wink:
Bratislava?? A co Brno? Jinak na prosincovou letenku už je nejvyšší čas. Já doporučuju easyJet, jejich A319 jsou luxusní...

MŮJ PRVNÍ PŘÍSPĚVEK NA PLANES.CZ :-)


Jo potvrzuji, mam mezi CR-LON asi 20 segmentu, vsechno Easy a jednou Ryan do BRQ. Jinak to BRQ nedoporucuji(a ani Ryan ne :) ). Je to docela otrava se pak dostat do PRG. Nejdriv taxi z letiste, pak jeste bus do PRG...ale mozna nejsi z PRG.

Jinak taky muzu Easy doporucit..jen jednou se mi stalo ze sem chytil technickou a zrusili mi ranni let tak sem letel vecer. Jinak je na ne fakt spoleh.

:D :D ZDRAVIM JINAK :)


taky zdravím :) Proč nedoporučuješ Ryanair? Já s něma teda letěl jen jednou - zpoždění hodinu, v letadle trochu bordel a trošku "olezlý" sedačky (B738) ale jinak super poměr kvalita/cena. Ryan je často ještě výrazně levnější než Easy a některý letenky v rámci britských ostrovů a irska jsou fakt zadarmo...

Jinak letět do Brna a pak busem do Prahy je fakt ptákovina :) Možná v průměru ušetříš tak tisícovku, ale část z ní sežere taxík a bus a ztratíš 3 hodiny času
pepa007
 
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2006, 17:36

Další

Zpět na Letenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron