Plzeň-Líně

Plzeň-Líně

Příspěvekod Johny K. » 21. 11. 2006, 22:52

čau, nevíte něco o tomto letišti, jestli už se trochu hnulo dopředu tzn. Jestli už maj třeba světelnou soustavu, ILS atak... Já vim že tam byly velký plány a zatim ticho po pěšině.... Vzpomínam si ohledně toho na jeden výrok: " 80 letů nákladních letadel denně" :-)))
Johny K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 11. 2006, 17:22

Plzeň-Líně

Příspěvekod marecek » 9. 12. 2006, 10:49

Tohle téma jsem pracovně řešil cca před rokem, stále jsem u zdroje informací a nemám zprávy, že by se od tý doby něco pohnulo:
plány sice byly a jsou veliký jako vždycky (mezinárodní cargo, k tomu nové obrovské nádraží, extra napojení na D5), ale jako vždycky se kolem toho mele tolik střelců, vizionářů, stavebních firem a spekulantů s pozemkama, že jediný, co z toho bude, je velkej průser....
bohužel :( takže pro nás jediný, co se tady kolem plzně dá fotit, jsou pořád jen zlíny z letkova...
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Re: Plzeň-Líně

Příspěvekod dracoola » 10. 12. 2006, 10:47

marecek píše:Tohle téma jsem pracovně řešil cca před rokem, stále jsem u zdroje informací a nemám zprávy, že by se od tý doby něco pohnulo:
plány sice byly a jsou veliký jako vždycky (mezinárodní cargo, k tomu nové obrovské nádraží, extra napojení na D5), ale jako vždycky se kolem toho mele tolik střelců, vizionářů, stavebních firem a spekulantů s pozemkama, že jediný, co z toho bude, je velkej průser....
bohužel :( takže pro nás jediný, co se tady kolem plzně dá fotit, jsou pořád jen zlíny z letkova...


Zliny ale i ta jedina Cessna 172 ne? Nebo uz tam neni? Tu jsem jednou pilotoval nad Plzni,no pilotoval - spis jsem jen drzel knipl a byl podelanej strachy kdyz jsme leteli nad kominem :D
Uživatelský avatar
dracoola
 
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 12. 2006, 13:21
Bydliště: PRG

a taky L-39

Příspěvekod marecek » 10. 12. 2006, 11:41

a když jsem odeslal včerejší příspěvek, nad hlavou mi prohučela černá L-39 právě z Líní, takže se omlouvám jí i tý cessně a doplňuji :)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Re: a taky L-39

Příspěvekod Fabo » 25. 12. 2006, 14:32

marecek píše:a když jsem odeslal včerejší příspěvek, nad hlavou mi prohučela černá L-39 právě z Líní, takže se omlouvám jí i tý cessně a doplňuji :)


Vraj má mať bračeka :wink:
Uživatelský avatar
Fabo
 
Příspěvky: 66
Registrován: 18. 11. 2006, 14:37
Bydliště: Košice, Slovensko

Líně

Příspěvekod Martin87 » 2. 1. 2007, 21:15

Bydlím asi 8km od letiště, chatu máme asi 3km od něj. Často jej navštěvuji, bohužel jen z vnějšku od "plotu" (který tam není). V září 2006 jsem se zde setkal s něčím, co bych nazval soukromý letecký den, nad hlavou mi přistával jeden historický letoun, neumím jej však zařadit, několik vrtulových a již zmiňovaná černá L-39. Doslechl jsem se, že ji vlastní nějaký soukromník a využívá ji jako drahou hračku. Potrvdilo se mi to i 29.12.06, kdy bylo hezké počasí a L-39 asi hodinu létala. Tady na planes.cz je někde její fotka, myslím, že je to ona.
A co se týká letiště, není známky po tom, že by se zde mělo něco měnit. Bránu střeží bouda s hlídačem a vlčákem, večer je zde tma jako v pytli, tedy osvětlení alespoň dráhy chybí a vež je pravděpodobně většinu času prázdná. Zajímavostí je, že k letišti navádějí dopravní značky "Letiště" všude kolem rozsáhlého areálu.
Velmi mě mrzí, že se zde vůbec nic nemění, možná je Plzeň příliš blízko Praze a letiště není třeba, možná si obyvatelé Nové Vsi, či Líní nepřejí hluk, nebo prostě momentální vlastník nemá na modernizaci peníze.. :(
Martin87
 
Příspěvky: 4
Registrován: 2. 1. 2007, 21:02
Bydliště: Plzeň


Zpět na Letiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron