Letiště Řecko-Zakhyntos

Letiště Řecko-Zakhyntos

Příspěvekod zukin » 25. 6. 2009, 10:16

Zdravím, v červenci letím na Zakynthos, do střediska pár set metrů od letiště. Máte někdo zkušenosti? Jaká a kolik letdel můžu očekávat? Díky
zukin
 
Příspěvky: 14
Registrován: 7. 5. 2009, 15:01

Příspěvekod tupolev » 26. 7. 2009, 12:53

Zakynthos je moc fajn, byl jsem tam třikrát a hned bych se tam vrátil. Nejlepší je to ze strany moře od Kalamaki a Laganas, při přístání je tam máte hned nad hlavou
http://www.planes.cz/cs/photo/1010912/a ... -zth-lgza/
Dají se krásně pozorovat i z pláže, když jste přímo u osy dráhy, tak registrace čtete bez dalekohledu a na focení doporučuji trochu širší objektiv. Jinak se dají fotit i z centra Kalamaki, se 400mm registraci přečtete taky v pohodě.

Moje nejoblíbenější místo ale je, když se vydáte po silnici z Kalamaki směrem k letišti (k Laganas), tak za restaurací Pandesia ( po pravé straně s velkou terasou) odbočíte vpravo po asfaltu a po zhruba 100metrech příjdete téměř k runwayi. Stačí hupnout vlevo na zídku a máte je jak na dlani
http://www.planes.cz/cs/photo/1013042/b ... -zth-lgza/

Jinak pro dobrodružnější povahy doporučuji jít k plotu přímo za práh runwaye, když startuje 757, 767 tak je to vcelku hukot, jen pozor na oči, na dráze je všelijakej bordel a vcelku to bolí kamínkem do zad :-D a to nemluvím o obličeji, ale stojí to za to :-)

Co se tam dá vidět??

Největší éra co tam uvidíte budou 757-300 a 767, pak takový ty běžný jako 737 a 32X převážně Anglických dopravců jako Thomas Cook, Thomsonfly, Excel Airways, First Choice(teď nevim, jestli jsou všichni aktivní), občas tam zavíta MD80 ze Švédska a ráno a večer pravidelná linka z Atén Olymypic s ATR 42 a Dash 8(doufám, že ještě létají). Při troše štěstí přiletí i C27J Hellenic AF.
tupolev
 
Příspěvky: 2
Registrován: 9. 7. 2009, 11:30

Příspěvekod zukin » 26. 7. 2009, 14:15

Díky za vyčerpávající informace, ale v pátek jsem se vrátil z Kosu, kde jsem našel dvě skvělé pozorovací místa hned za plotem, jedno přesně na touch a druhé asi 60 metrů od pojížděcí dráhy. Letadla jsi vystihl úplně všechny co tam lítají.
zukin
 
Příspěvky: 14
Registrován: 7. 5. 2009, 15:01


Zpět na Letiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron