Chovani spravy letist

Chovani spravy letist

Příspěvekod keh » 6. 12. 2006, 0:12

Kdypak se uz prestanou spravy letist chovat ke spotterum jako k obtiznemu hmyzu? Kdypak na nas prestanou posilat jentaktak gramotnou ochranku, ktera by se chtela ohanet predpisy, jez ani nezna? Kdypak bude mozno dojednat s takovou spravou nejaka jasna pravidla typu "sem jeste smis a sem uz ne", misto sahodlouhych dohadu s hlidaci? Kdy se sprava prestane hloupe vymlouvat na to, ze si spottera za plotem nepreji letecke spolecnosti (kterym to v jinych zemich nevadi)?


Mily Jezisku! Pral bych si pod stromecek plysovej Jumbojet a par rozumnejch lidi do letistni spravy...
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod CML » 6. 12. 2006, 21:29

Mohl by jsi to napsat přesněji? Myslím, jestli máš nějaký konkrétní případ? Kde jsi vzal, že pro LP je spotter obtížný hmyz a vadí leteckým společnostem?
CML
 
Příspěvky: 2
Registrován: 6. 12. 2006, 19:17

Příspěvekod keh » 6. 12. 2006, 22:56

CML píše:Mohl by jsi to napsat přesněji? Myslím, jestli máš nějaký konkrétní případ? Kde jsi vzal, že pro LP je spotter obtížný hmyz a vadí leteckým společnostem?


Clovek z ochranky, ktery se sotva umi vyjadrovat, mi doslova rekl, ze u toho plotu nejsem vitan, at si jdu na vyhlidkovou terasu. Dale mi zacal vysvetlovat, ze to neni stanovisko jeho, ale spravy letiste a ze k nemu sprava dosla, kdyz se ji ozvaly letecke spolecnosti letajici na LKPR. Spolecnosti pry maji obavy o bezpecnost svych letadel... Kdyz mu dosly argumenty, zacal vyhrozovat, ze mi necha odtahnout auto (stal jsem jeste pred zakazem vjezdu). Nakonec jsem si pripomnel pana Wericha a z te srazky s blbcem jsem vycouval. Nepsal bych to vsechno sem, kdyby to byl ojedinely pripad...
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod CML » 7. 12. 2006, 1:34

Na jednu stranu je to vše způsobeno situací, která ve světě panuje, ale na druhou stranu neexistuje žádné opatření, které by zakazovalo focení letadel zpoza plotu. Ostraha letiště, jako jedna ze složek zřízené ještě tehdejší Českou správou letišť, může pouze tiše pozorovat tyto lidi, ale rozhodně nemá právo někoho vyhazovat z těchto míst, pokud nenarušuješ objekt letiště. Z veřejného místa má podle zákona tě vykázat pouze Policie ČR. A argument, že si to letecké společnosti nepřejí je podle mého jen smyšlený, aby měli důvod lidi od plotu odhánět. odtahování vozidel může opět policie, OL ani nemá čím vozidla odtahovat...
CML
 
Příspěvky: 2
Registrován: 6. 12. 2006, 19:17

Příspěvekod pjp » 7. 12. 2006, 9:34

Zvlastni.
Zkusenosti s Hamburgu
- vyhlidkove terasy bez zadneho skla, proste zidlicky u trupkoveho nizkeho zabradli na stechach terminalu. Je pravda, ze je tam pak jeste asi tak 2m strechy + ostnaty plot o patro nize + skok z 5-6 patra na beton ...
- pohodovy, nicim neruseny vyhled na prahy drah, oznaceni si nepamatuji, ostatne ty to lezi na urovni terminalu.
- lavicky podel plotu letiste
- normalni srocovani i nefoticu, kdy je trochu vetsi provoz
- pokud je to sroceni vvetsi, tak na druhou stranu max. dojete auto polizei
- ra za cas auto polizei objede cely areal letiste
- nemel jsem zatim v HH problem s focenim kdekoliv a to ze v ramci slusnosti ten "cumak" strkam kam se da
Takze asi tak. Pokud s toho nekdo dela kovvbojku, tak je proste magor, co s tim ? Ostatne si myslim, ze provoz v HAM je vetsi jak v PRG vcetne "problemovych" aerolinii (iran, ..) a nejak je to tu extra nebere.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 140
Registrován: 17. 10. 2006, 8:30
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod JaM » 7. 12. 2006, 10:05

O čem se to tu bavíme? :) Vždyť přímo na stránkách tu máme důkaz o "světovosti" LKPR ve srovnání s civilizovanými částmi světa... Chci říct - situaci na LKPR známe ze zkušeností a jak to funguje jinde si lze přečíst například zde: http://planes.cz/cs/na_cestach/86/

Toť fše. 8)
Uživatelský avatar
JaM
 
Příspěvky: 81
Registrován: 30. 10. 2006, 8:31
Bydliště: Hradištko pod VOZ 3M SID :)

Příspěvekod Jirkapilot » 7. 12. 2006, 13:20

keh píše:Clovek z ochranky, ktery se sotva umi vyjadrovat, mi doslova rekl, ze u toho plotu nejsem vitan, at si jdu na vyhlidkovou terasu. Dale mi zacal vysvetlovat, ze to neni stanovisko jeho, ale spravy letiste a ze k nemu sprava dosla, kdyz se ji ozvaly letecke spolecnosti letajici na LKPR. Spolecnosti pry maji obavy o bezpecnost svych letadel... Kdyz mu dosly argumenty, zacal vyhrozovat, ze mi necha odtahnout auto (stal jsem jeste pred zakazem vjezdu). Nakonec jsem si pripomnel pana Wericha a z te srazky s blbcem jsem vycouval. Nepsal bych to vsechno sem, kdyby to byl ojedinely pripad...

Kde presne se ti to stalo?
Jirkapilot
 
Příspěvky: 14
Registrován: 16. 10. 2006, 12:13

Příspěvekod keh » 8. 12. 2006, 16:20

Jirkapilot píše:
keh píše:Clovek z ochranky, ktery se sotva umi vyjadrovat, mi doslova rekl, ze u toho plotu nejsem vitan, at si jdu na vyhlidkovou terasu. Dale mi zacal vysvetlovat, ze to neni stanovisko jeho, ale spravy letiste a ze k nemu sprava dosla, kdyz se ji ozvaly letecke spolecnosti letajici na LKPR. Spolecnosti pry maji obavy o bezpecnost svych letadel... Kdyz mu dosly argumenty, zacal vyhrozovat, ze mi necha odtahnout auto (stal jsem jeste pred zakazem vjezdu). Nakonec jsem si pripomnel pana Wericha a z te srazky s blbcem jsem vycouval. Nepsal bych to vsechno sem, kdyby to byl ojedinely pripad...

Kde presne se ti to stalo?


Pobliz spotplacu c. 4 podle mapky na http://www.planes.cz/lite/PRGfoto.php

Tam jsem musel sahodlouze soudruhovi z ochranky vysvetlovat rozdil mezi polni/lesni cestou a mistni komunikaci. Ale opet musim citovat pana Wericha: "Boj s lidskou blbosti se vyhrat neda, ale nesmi se v nem prestat..."
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod Buritos » 8. 12. 2006, 19:13

Já sem teda můžu přidat jen moji zkušenost z Amsterdamu, kdy na nás přijela policie, ptala se nás co děláme, tak jsme jim to řekli a oni nám jenom říkali ať nepřeskakujeme ten plot :) (2x za den). A potom ze Splitu, kdy na mě přijela taktéž policie, zeptal se mě co dělám, pak po mě chtěl pas. Napsal si mě, ja se zeptal jestli tam můžu zůstat, on řekl no problem a odjel. Takže Praha bude asi fakt vyjímka :)
Buritos
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15. 10. 2006, 10:30
Bydliště: Praha

Podobna zkusenost

Příspěvekod marecek » 8. 12. 2006, 21:35

Mam podobnou zkusenost od plotu v Knezevsi asi tak pred mesicem. S tim rozdilem, ze ochrankar, kterej prijel vyhodit me a jeste dalsi dva kluky s malejma detma, byl velice slusnej a milej a rikal, ze to ma narizeny z veze, odkud na nas koukaj! A ze chape, ze u plotu teoreticky stat muzeme, ale at jdeme radsi v klidu, nez prijedou opravdovi policajti... tak jsem sel, nemel jsem naladu hadat se s esenbakama :-/
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod JaM » 9. 12. 2006, 0:19

NAŘÍZENÝ Z VĚŽE???????????? Asi myslel Staroměstskou... :) Nedovedu si totiž představit, že by některý řídící byl TAK blbej, aby vyháněl lidi zpoza plotu, nehledě na to, že má docela jiný starosti, než kdo kde stojí za plotem.
Uživatelský avatar
JaM
 
Příspěvky: 81
Registrován: 30. 10. 2006, 8:31
Bydliště: Hradištko pod VOZ 3M SID :)

věž

Příspěvekod marecek » 9. 12. 2006, 1:05

JaM píše:NAŘÍZENÝ Z VĚŽE???????????? Asi myslel Staroměstskou... :) Nedovedu si totiž představit, že by některý řídící byl TAK blbej, aby vyháněl lidi zpoza plotu, nehledě na to, že má docela jiný starosti, než kdo kde stojí za plotem.


taky jsem usoudil, ze chyba bude na straně pána a ne na věži :)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Příspěvekod vres » 9. 12. 2006, 2:16

Na staré věži (pod "novou") je stálá security hlídka monitorující letiště. Takže to patrně pocházelo odtud, ne od řídících.
vres
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15. 10. 2006, 17:22

Příspěvekod keh » 9. 12. 2006, 9:21

vres píše:Na staré věži (pod "novou") je stálá security hlídka monitorující letiště. Takže to patrně pocházelo odtud, ne od řídících.


Pocitam, ze v teto stale hlidce se stridaji individua, na ktere plne sedi popis "Iniciativni blbec horsi nez tridni nepritel" :-(
Uživatelský avatar
keh
Forum Admin
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15. 10. 2006, 13:29

Příspěvekod marecek » 9. 12. 2006, 9:32

vres píše:Na staré věži (pod "novou") je stálá security hlídka monitorující letiště. Takže to patrně pocházelo odtud, ne od řídících.


Nejvíc mě na tom překvapuje to, že jsme tam byli vážně jen 3 dospělí s 2 malejma dětma... Vždyť občas je ten plot úplně obleženej a nic... na velkou partu si asi netroufnou :P
Ale předpokládám, že člověk typu security bude něco podobně bystrýho jako opravdovej esenbák, takže asi nemá smysl používat při diskusi s nima logiku nebo zdravej rozum :)
Nebo je taky možný, že mýho jointa považovali v tom dalekohledu za nebezpečnou foukací zbraň a to je vyděsilo 8)
marecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 16. 10. 2006, 17:58

Další

Zpět na Správa letiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron