Bolesť uší

Bolesť uší

Příspěvekod yogi46 » 13. 8. 2007, 11:58

Zdravim vsetkych fandov lietadiel a lietania a chcel by som Vas poprosit na nejake typy a rady, aby ma neboleli usi hlavne pri pristavani, popripade vzlete. Nerozumiem tiez tomu, ze pri lete s tym istym typom lietadla/napr.MD11/ ma po pristani v Cine TAIPEI, usi vobec neboleli a na druhy den po pristati v Australii BRISBANE ma este dva dni po pristani tak boleli usi, ze som si musel davat tabletky proti bolesti. Viem ,ze mam prehltat, pit tekutiny............. pomozu mi stuple do usi????? popripade zapchat nos, zavriet usta a snazit sa "vytlacit" vzduch cez usi???? Budem letiet za mesiac so SKY EUROPE B737 DO Sofie, cakaju ma aj v tomto aere take problemy????? DIK za Vase typy.
yogi46
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 8. 2007, 23:47

Příspěvekod Stepan » 13. 8. 2007, 12:19

Nejsem v tom sice odborník, ale hlavní sranda je ve změnách tlaku, kdy v hlavě je mezi ušima, nosem a vůbec kolem dokola spousta kanálků, kterými by se měl vyrovnávat tlak. Průšvih je v tom, když je člověk třeba jenom trochu nastydlý, ty kanálky se někde ucpou a ten tlak už v těhle kanálcích nemůže volně ven nebo dovnitř podle toho, co právě to letadlo dělá - něco asi jako když balónek stoupá v atmosféře a všude to na něj tlačí až praskne. Kdysi cestující na palubách letadel dostávali bonbóny nebo čokoládu a to ani ne tak pro kalorický příjem jako spíše, aby se jim polykáním ty kanálky trochu uvolnily a při startu nebo přistání je hlava zbytečně nebolela. Takže bych řekl, pokud je člověk nachlazený, tak je dobré nelétat, a pokud už musí, tak se vybavit bonbóny a prostě to celé procumlat a ono se to výrazně zlepší.
Stepan
 
Příspěvky: 29
Registrován: 30. 10. 2006, 12:38
Bydliště: Praha - Suchdol

Re: Bolesť uší

Příspěvekod kober » 13. 8. 2007, 20:16

yogi46 píše:popripade zapchat nos, zavriet usta a snazit sa "vytlacit" vzduch cez usi????

Tohle je moje preferovaná metoda - funguje to poměrně spolehlivě, pokud ovšem nemá člověk zacpanou Eustachovu trubici. Takže nejlíp před letem hodně pít. Při klesání taky žvýkám žvýkačky, pokud je mám zrovna po ruce. Když mám rýmu, tak se vyloženě předávkuju kapkama - ale stejně to většinou nestačí...
Nějaké souvislosti s typy letadel jsem zatím nepochytil, špunty do uší jsou podle mně naprostá hovadina.
kober
 
Příspěvky: 38
Registrován: 15. 11. 2006, 11:47

Příspěvekod rebi » 13. 8. 2007, 20:59

Dojdi si na ušní a řekni doktorce jaký máš potíže, měla by ti an to dát nějáký kapky, který roztáhnou tu estachovu trubici, funguje to
rebi
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15. 10. 2006, 19:24

Příspěvekod yogi46 » 16. 8. 2007, 12:27

Zatial dik, TO REBI: Prosim Ta, mohol by si mi napisat o ake kvapky ide(nazov, popr. zlozenie) pretoze som volal usnej obvodacke a ta mi nic konkretnejsie nevedela povedat!!! Dik.
yogi46
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 8. 2007, 23:47

Příspěvekod Anyz » 11. 9. 2007, 14:29

Mě pomáhá donutit se zívat.
Anyz
 
Příspěvky: 8
Registrován: 9. 9. 2007, 19:03

Příspěvekod cztech » 12. 9. 2007, 1:56

Vetsinou staci polykat treba naprazdno, dost jednoduche, dost pomaha :-)
cztech
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14. 10. 2006, 20:22
Bydliště: 37*23'58"N 122*05'50"W

Vznik ventilu

Příspěvekod Tacco » 12. 9. 2007, 18:16

Ještě bych k tomu dodal, že je důležité zívat a polykat dostatečně často - může se totiž stát, že některá část tý Eustachovy trubice začne fungovat jako ventil (nejč. asi její ústí do nosohltanu), když rozdíl tlaku způsobí, že se její stěny připlácnou k sobě. No a po určité době pak může být ten rozdíl tlaku natolik velký, že další zívaní už nebude stačit na rozlepení těch připláclých stěn.

Při velkém rozdílu tlaků se pak do středouší může začít prosakovat tekutina z okolních tkání a může tak vzniknou třeba i zánět středního ucha atd...

Ale myslim, že pokud přetlakový systém kabiny funguje normálně, tak jsou ty změny tlaku natolik malé, že k tomuhle snad ani prakticky dojít nemůže...
Tacco
 
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 9. 2007, 20:42
Bydliště: Říčany

Příspěvekod yogi46 » 12. 9. 2007, 21:32

tak vam teda vsetkym dakujem , pozajtra rano 14.9. letim a pokusim sa nejako sklbit, vsetky vase rady, a samozrejme dam vediet ako to dopadlo.....budem zivat, preglgat, zuvat zuvacky, cmulat cukriky a pit tekutiny ................skoda ze mi REBI nedal nazov tych kvapiek............cago belo
yogi46
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 8. 2007, 23:47

Příspěvekod Kamyl » 13. 9. 2007, 5:10

yogi46 píše:tak vam teda vsetkym dakujem , pozajtra rano 14.9. letim a pokusim sa nejako sklbit, vsetky vase rady, a samozrejme dam vediet ako to dopadlo.....budem zivat, preglgat, zuvat zuvacky, cmulat cukriky a pit tekutiny ................skoda ze mi REBI nedal nazov tych kvapiek............cago belo

Tak hodne stesti a pekny let :wink: Ja shodou okolnosti taky letim 14.9. se SkyEurope, ale do Larnacy... :wink:
Kamyl
 
Příspěvky: 109
Registrován: 15. 10. 2006, 16:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod yogi46 » 20. 9. 2007, 21:54

Tak ked uz som tuto temu otvoril tak Vam dam vediet ako pre mna skoncila. Po štarte z Viedne bolo vsetko O.K., žuval som sice asi 5 žuvačiek, ale v podstate som nič necítil, až pri pristávaní v Sofií ma trochu pichalo v dutinách v čele, ale dalo sa to vydržať, samozrejme že som počas letu vycucal jedny bon pari a asi dalších 10 žuvačiek. Pri spiatočnom lete som cítil miernu bolesť pri pristávaní ale nebolo to vôbec také hrozné ako to, čo som si užil v MD-11v Austrálií, možno to bolo typom lietadla, teraz som letel s B 737-700. Tak Vam dakujem a pozdravujem fandov tohoto fora. GOOD LUCK
yogi46
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 8. 2007, 23:47


Zpět na Letectví obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron